تاریخ انتشار:۱۴:۴۳ - ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۳
عصر دنا: رئیس جهاد کشاورزی کهگیلویه در خصوص مزارع پی.وی.اس گندم و جو توضیحاتی داد.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):
به گزارش پایگاه خبری عصر دنا، کیومرث روزیان در حاشیه بازدید از مزارع PVS کهگیلویه گفت: این مزرعه با مشارکت کشاورزان و محققان مرکز دیم گچساران و کارشناسان جهاد کشاورزی ایجاد شده است. وی هدف از ایجاد مزرعه پی. وی. اس را افزایش بهره‌وری و تولید در واحد سطح عنوان کرد و افزود: در این مزرعه چندین رقم جو و گندم کاشت شده و با یاری کشاورزان به صورت دیمی به یافته های تحقیقاتی پی می‌برند و برای افزایش عملکرد در واحد سطح بهترین رقم انتخاب خواهد شد که عمدتا در سطح شهرستان توسط کشاورزان کاشت خواهد شد.روزیان اراضی زراعی کهگیلویه را افزون بر 55 هزار هکتار دانست و افزود: از این میزان قریب به 52 هزار هکتار اراضی دیم و 3 هزار هکتار اراضی آبی است.وی با اشاره به اینکه در سال زراعی جاری حدود 35 هکتار کشت گندم در کهگیلویه وجود داشت، افزود: مابقی اراضی که قریب به 10 هزار هکتار آن کشت جو و 650 هکتار تحت کشت کلزا است. رئیس جهاد کشاورزی کهگیلویه از آغاز فصل برداشت با 130 کمباین در سطح مزارع شهرستان خبر داد و گفت: از این میزان 27 کمباین بومی و مابقی را به صورت کمباین مهاجر از بیرون استان تامین خواهیم کرد.روزیان از فراهم بودن همه شرایط برای برداشت محصولات کشاورزی در کهگیلویه خبر داد.
ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.