عصر دنا|کهگیلویه و بویراحمد

چندرسانه ای - عکس
استاندار پی‌گیر مشکلات بویراحمد گرمسیر/ گزارش تصویری

استاندار پی‌گیر مشکلات بویراحمد گرمسیر/ گزارش تصویری

استاندار کهگیلویه و بویراحمد از سلسه سفرهای پی در پی و هفتگی خود به مناطق مختلف استان این بار با حضور در منطقه بویراحمد گرمسیر از جمله دیل و آرو و سایر روستاهای کوچگ و بزرگ در یک روز کاری به همراه نماینده مردم مشکلات را از نزدیک مشاهده کرد و دستور پی‌گیری داد.
شور و هیجان در جشنواره برفی دنا

شور و هیجان در جشنواره برفی دنا

جشنواره برفی دنا بعد از چندین سال به دلیل خشکسالی و نباریدن برف امسال با حضور گسترده مردم استان کهگیلویه و بویراحمد از نقاط مختلف به ویژه شهر یاسوج و البته با حضور جمع کثیری از گردشگران از نقاط مختلف کشور به خصوص مناطق جنوبی و استان‌هایی مثل بوشهر و فارس و خوزستان در پیست اسکی کاکان در حالی برگزار شد که شرکت کنندگان در جشنواره و حاضرین شور و شوق زاید الوصفی داشتند.
خدمات‌رسانی راهداری و هلال‌احمر در برف زیلایی

خدمات‌رسانی راهداری و هلال‌احمر در برف زیلایی

دستگاه‌های خدمات‌رسان و امدادی به ویژه راهداری و هلال‌احمر در بارش‌های اخیر از حمله برف سنگین در مناطق سردسیری کهگیلویه و بویراحمد سنگ تمام گذاشتند و در یکی از اقدامات خوب خود در یک عملیات ۱۰ ساعته با بازگشایی برخی از مسیرها دانش‌آموزان منطقه برف‌گیر زیلایی را به امتحان کنکور رساندند.
بافت تاریخی بلاد شاپور دهدشت

بافت تاریخی بلاد شاپور دهدشت

بافت تاریخی بلادشاپور واقع در "دهدشت" مرکز شهرستان کهگیلویه از بناهای دوره صفوی است که وسعت آن از ۴۵ هکتار به ۳۷ هکتار رسیده است و در سال ۱۳۶۴ در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است. کاروانسرا و حمام کوهیار در دل این بافت تاریخی، برای مرمت به بخش خصوصی واگذار شده است.که تلاش می شود ثبت جهانی شود.
زندگی در روستای «مور زیلایی»

زندگی در روستای «مور زیلایی»

استان کهگیلویه و بویراحمد مناطق محروم بسیاری دارد، یکی از این مناطق زیلایی است که با وجود همه اقداماتی که در ۴ دهه اخیر شده به دلیل بی‌توجهی محض در دوران قبل از انقلاب همچنان شاهد محرومیت در این نقطه از استان کهگیلویه و بویراحمد هستیم منطقه‌ای که در زمینه آب و جاده و مدرسه همچنان مشکلاتی دارد. تصاویر یک روز برفی و سرد با خانواده روستایی در روستای «مور» زیلایی را نشان می‌دهد که با چه مشقتی روزگار می‌گذرانند.
تصاویر/ دختران و زنان بابل قرق‌شکنی کردند

تصاویر/ دختران و زنان بابل قرق‌شکنی کردند

مراسم قرق شکنی یکی از رسوم کهن مردم بابل است، کشاورزان پس از پایان آبیاری زمین‌های کشاورزی برای صید ماهی با انواع وسایل ماهیگیری به آب‌بندان می‌روند.

عکس/ آغوش گرم مادرانه

تصویری از یک توله شیری که در حیات وحش آفریقا مادرش را در آغوش گرفته است./عکس: National Geographic

تصاویر دیدنی از حیات وحش هفته

در این گزارش نگاهی داریم به تصاویر منتخب حیات وحش که طی هفته گذشته از نقاط مختلف جهان گرفته شده است.
خروش یاسوجی‌ها در نخستین «روز قدس» قرن جدید

خروش یاسوجی‌ها در نخستین «روز قدس» قرن جدید

یاسوجی‌ها از زن و مرد و پیر و جوان با زبان روزه دوباره مانند سال‌های پیش از کرونا در نخستین روز قدس قرن جدید با حضور گسترده خود برای رژیم اشغال‌گر قدس شاخ و شانه کشیدند و با فریادهای بلند و مشت‌های گره کرده نابودی این رژیم را خواستار شدند.
پل تاریخی قلعه دختر کهگیلویه

پل تاریخی قلعه دختر کهگیلویه

پل تاریخی قلعه دختر، بر روی رود مارون پر آب‌ترین رود کهگیلویه و بویراحمد واقع شده است و مصالح به کار رفته در ساخت این پل از آهک و ساروج است. پل به شکل و سبک معماری‌های دوران ساسانی است. این پل سالیان درازی معبر کاروان‌های بزرگ تجاری و سیاحان و لشکریان بود.
۱