کد خبر: ۱۷۸۳۹
تاریخ انتشار:۰۹:۳۲ - ۲۲ فروردين ۱۴۰۱
عصر دنا: در هر دوی این نمودارها استان کهگیلویه و بویراحمد رتبه نخست را دارد.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):

چند نمودار اقتصادی برای کهگیلویه و بویراحمد | آینده ناخوشی که در انتظار اقتصاد فلاکت زده استان است!چند نمودار اقتصادی برای کهگیلویه و بویراحمد | آینده ناخوشی که در انتظار اقتصاد فلاکت زده استان است!کهگیلویه و بویراحمد با وجود مردمی عمدتاً متوسط و ضعیف از نظر اقتصادی اما در نرخ رشد قیمت ها گوی سبقت را از سایر استان ها ربوده است!

استان در هزینه های مصرفی، خدمات، اجاره خانه و سایر موارد در جایگاه بدی در کشور قرار دارد.

این را در کنار نبود صنایع اشتغالزا، کشاورزی و صنایع تبدیلی ارزشمند و نبود پتروشمی و دیگر فعالیت های اقتصادی مولد و اشتغالزا که بگذاریم بیشتر به فاجعه فلاکت و فقر در استان پی میبریم.

در کهگیلویه و بویراحمد حتی کشاورزی و باغداری که شغل افراد زیادی است هم با چالش های خاص روبرو هستیم و با توجه به خشکسالی های پیاپی و عدم بروز شدن کشاورزی ها با تغییرات اقلیمی، عملاً کشاورزان و باغداران استان منفعت یادی از کار خود نمیبرند.

در نهایت این همه فقر و بیکاری نتیجه اش چیست؟

نتیجه آن می شود افزایش مستمر حاشیه نشینی و معضلات اجتماعی متعدد که امروز گریبان استان را گرفته است.

بدون شک حرکت در این مسیر پر ایراد روزهای خوبی را پیش روی کهگیلویه و بویراحمد نمی گذارد و اگر چاره ای برای مسائل مهم اقتصادی، اشتغال و کنترل قیمت ها نشود در آینده با فاجعه های متعدد اجتماعی روبرو میشویم.

ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.