تاریخ انتشار:۱۵:۱۶ - ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۳
به زودی:
عصر دنا: معاون بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد: ۶۰۰ سمعک برای کم شنوایان استان خریداری شده و به زودی بین آنها توزیع می شود.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):
به گزارش پایگاه خبری عصر دنا، معاون توانبخشی بهزیستی استان با اشاره به اینکه دوره طلایی کاشت حلزون برای افراد ناشنوا ۶ سال است، گفت: ۳۰۰ شهروند استان برای به علت انجام نشدن مداخلات به هنگام درمانی هم اکنون با اختلال ناشنوایی عمیق زندگی را سپری می کنند.
کریم رهیده افزود: بهترین زمان کاشت حلزون برای کودکان ناشنوای مطلق یا عمیق زیر سه سال است چون بعد از این زمان درک گفتار در مغز از بین می رود.
وی بیان کرد: البته اگر فردی در کودکی قدرت شنوایی داشته باشد اما بعد ناشنوا شود می تواند در بزرگسالی کاشت حلزون انجام دهد.
معاون توانبخشی بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد:کاشت حلزون در دولت سیزدهم رایگان شده اما ناشنوایان مذکور که در سنین مختلف روزگار می گذرانند به علت از دست دادن زمان برای همیشه از نعمت شنوایی محروم شدند.
بازگشت شنوایی برای ۱۹۰ شهروند کهگیلویه وبویراحمدی
وی تاکید کرد: از سال ۱۳۹۰ تاکنون ۱۹۰ شهروند ناشنوای کهگیلویه و بویراحمد با کاشت حلزون از دنیای سکوت خاموش خارج شدند.
رهیده ابراز کرد: با حمایت دولت سالیانه تا سقف ۱۲۰ میلیون ریال برای تعمیر دستگاه های کسانی که کاشت حلزون انجام داده اند کمک می شود که پارسال بیش از ۲ میلیارد ریال برای ناشنوایان استان پرداخت می شود.
توزیع سمعک در کهگیلویه و بویراحمد
وی عنوان کرد: امسال هم ۶۰۰ سمعک برای کم شنوایان استان خریداری شده و به زودی کار توزیع آن بین این معلولان استان به صورت رایگان انجام می گیرد.
رهیده افزود: خرید هر دستگاه سمعک بین هفت تا ۵۰ میلیون ریال از سوی دولت اعتبار تامین شده است.
وی بیان کرد: اولویت اختصاص سمعک به کم شنوایان استان دانش آموزان با توجه به اهمیت حس شنوایی آنان در فرایند یادگیری است.
معاون توانبخشی بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: مادران دارای کودک به علت نقش آنان در تربیت فرزندان در اولویت دوم اهدای سمعک دارند.
رهیده تصریح کرد: پارسال نیز ۶۰۰ سمعک خریداری و بین ناشنوایان و کم شنوایان استان توزیع شد.
وی تاکید کرد: هر سمعک براساس نحوه نگهداری بین یک تا ۱۰ سال قابلیت استفاده دارد.
معاون توانبخشی بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: سه هزار و ۲۰۰ نفر شهروند کم شنوا یا ناشنوا در استان سکونت دارند که از این تعداد ۵۰۰ نفر ناشنوای مطلق هستند.
ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.