تاریخ انتشار:۱۴:۲۰ - ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۳
براساس مصوبه شورای اداری؛
عصر دنا: بر اساس مصوبات شورای اداری شهرستان بویراحمد نصب بنرهای ترحیم در سطح شهر یاسوج ممنوع اعلام شده است.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):

به گزارش عصر دنا، باید بدانیم مدت‌ها است که نصب بنر اموات در سطح شهرهای استان ازجمله یاسوج مرکز استان به یک فرهنگ نادرست تبدیل‌شده و خانواده‌ها و اطرافیان پس از فوت بستگان، اقدام به چاپ تصاویر اموات روی بنر و نصب آن با داربست در معابر و خیابان‌ها می‌کنند که در بعضی از موارد نصب غیراصولی داربست در جداول و پیاده‌روها باعث مشکلات مضاعف برای شهروندان و کسبه شده است.

حال طبق آموزه‌های دینی و اخلاقی و با توجه به سفارش بزرگان و علما، چاپ بنر و بردن دسته‌گل برای مراسمات عزاداری هیچ نفعی به میت نمی‌رساند؛ درصورتی‌که با صرف جویی در این قبیل هزینه‌ها می‌توان گره از کار مشکل کسی برطرف کرد که صدالبته ثواب آن بیشتر به میت می‌رسد.

به گفته مسئول روابط عمومی شهرداری یاسوج، بازخورد چنین تصاویری، رواج پدیده غم و اندوه و افسردگی اجتماعی در سطح جامعه است، آن‌هم در جامعه‌ای که به دلیل برخی مسائل و مشکلات، بیش از هر زمان دیگر به امید و نشاط اجتماعی نیاز است و این قبیل فرهنگ‌های ناشایست کارکرد مثبتی به دنبال ندارد.

در همین راستان با توجه به مصوبه جدید شورای اداری شهرستان بویراحمد «نصب هر گوه تصاویر، اعلامیه ترحیم اموات به‌صورت بنر در سطح شهر یاسوج ممنوع است و در صورت مشاهده جمع‌آوری می‌شود.»

باید به این مؤلفه نیز اشاره کرد در چند سال گذشته نصب این قبیل بنرها و تصاویر در مناطق مختلف شهر یاسوج از جمله ورودی‌ها، مرکز شهر و مناطق پرازدحام دیده شده و در حال حاضر هم این چنین بوده که اثرهای فرهنگی مناسبی برای استان و شهر یاسوج نداشته است.

ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.