کد خبر: ۱۸۰۶۰
تاریخ انتشار:۱۱:۰۴ - ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۱
عصر دنا: رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گچساران گفت: ۹۰ پرونده تخلف در عرصه منابع طبیعی این شهرستان سال گذشته تشکیل شد و متخلفان برای پیگیری های قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):

 

مجید نظری  افزود: ۵۴ درصد از این پرونده ها در زمینه تخریب و تصرف عدوانی اراضی ملی و مابقی در حوزه قطع و آتش زدن درختان و چرای دام مازاد بوده است.
وی با اشاره به اینکه ۱۴ نفر متخلف سال گذشته در زمینه قطع درختان جنگلی در این شهرستان شناسایی و به مراجع قضایی معرفی شدند، اظهار داشت: متخلفان اقدام به قطع یکهزارو ۱۵۷ اصله درخت، درختچه و سرشاخه کرده بودند.

نظری تصریح کرد: پنج فقره پرونده در زمینه قاچاق محصولات جنگلی در این شهرستان سال گذشته تشکیل شد که متخلفان اقدام به قاچاق ۳۹۵ کیلوگرم زغال و هیزم کرده بودند.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گچساران گفت: همچنین در این مدت بیش از ۴۸ پرونده تخریب و تصرف در این شهرستان تشکیل شد.

وی ادامه داد: متخلفات اقدام به تصرف بیش از یک میلیون و ۳۳ هزارو ۹۸۴ متر مربع اراضی ملی کرده بودند.

نظری گفت: اراضی ملی که به منظور انجام کارهای کشاورزی و یا ساخت و سازهای غیرمجاز تصرف می شود، از سوی نیروهای یگان حفاظت از منابع طبیعی شناسایی شده و پس از تشکیل

پرونده به مراجع قضایی ارسال می شود.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گچساران افزود: افرادی که قصد خرید زمین به ویژه اراضی بدون سند رسمی را در گچساران دارند باید قبل از خرید به اداره منابع طبیعی و آبخیزداری این شهرستان مراجعه کننده و از ملی نبودن اراضی مطمئن شوند.

نظری اظهار داشت: همچنین در این مدت ۲۳ پرونده تخلف چرای دام مازاد در عرصه منابع طبیعی این شهرستان  تشکیل و برای پیگیری های قانونی به مراجع قضایی ارسال شده است.

وی ادامه داد: در این زمینه چهار هزار و ۹۵  رأس دام از منطقه خارج شد.

۹۰ درصد از اراضی شهرستان گچساران را عرصه‌های ملی تشکیل می‌دهد که از این میزان ۷۰ درصد مرتع و جنگل است و ۳۲۰ هزار مرتع و ۱۱۵ هزار هکتار جنگل در گچساران وجود دارد.

گونه‌های جنگلی بادام، بلوط و بنه بیشترین وسعت جنگل‌های این شهرستان را به خود اختصاص داده‌ است.

ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.
آيا خود و اطرافیان از بانک ها کهگیلویه و بویراحمد در پرداخت وام ازدواج و فرزنداوری رضایت دارید؟
بله
خیر