کد خبر: ۱۶۹۴۴
تاریخ انتشار:۱۳:۰۰ - ۱۸ خرداد ۱۴۰۰
عصر دنا: استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: یک هزار و ۴۲ شعبه اخذ رای برای انتخابات ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ در این استان پیش بینی شده است،
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):

حسین کلانتری در هجدهمین جلسه ستاد انتخابات استان، با بیان اینکه کهگیلویه بویراحمد به لحاظ احراز هویت و صلاحیت کاندیداهای شورای اسلامی شهر و روستاها شاخص کشور است، افزود: از مجموع چهار هزار و ۵۵۶ نفر نامزد انتخابات شوراهای اسلامی روستاها، ۱۱۳ نفر انصراف دادند و ۱۳۶ نفر رد صلاحیت شده و جمعا ۹۷ درصد احراز صلاحیت شده اند.
وی اظهار کرد: ۶۹۹ روستای استان شورای سه نفره و ۷۱۹ روستا در استان به حد نصاب شورای اسلامی رسیده اند که از پنج تا ۲۰ نفر برای هر کرسی شوراهای اسلامی در روستاها به رقابت می پردازند.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه، ۶۴۸ نفر نامزد انتخاباتی ۱۸ شهر استان بوده که ۳۰ نفر رد صلاحیت شده است، تصریح کرد: ۹۶ درصد کاندیداها تایید صلاحیت شده اند و این تعداد کاندیدا برای ۹۶ کرسی و به ازای هر کرسی هفت نفر رقابت می کنند.
کلانتری با بیان اینکه، یک هزار و ۴۲ شعب اخذ رای برای انتخابات ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ در استان پیش بینی شده است، ادامه داد: این دوره از انتخابات به دلیل شرایط کرونا و تاکید به سلامت و راحتی مردم برای حضور پای صندوق های رای، تعداد شعب ۱۵ درصد افزایش یافته است.
وی عنوان کرد: با توجه به حساسیت سه انتخابات ریاست جمهوری، شوراهای اسلامی شهر و روستاها و میان دوره ای مجلس شورای اسلامی در شهرستان های گچساران و باشت، پیش بینی های لازم به لحاظ تجهیزات، امکانات بهداشتی و نظارت کافی در خصوص رعایت دستورالعمل های ستاد مدیریت مقابله با کرونا نیز در دستور کار قرار گرفته است.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: حذف اثر انگشت در انتخابات به منظور رعایت دستورالعمل بهداشتی مقابله با بیماری کرونا اعلام شده است.
کلانتری گفت: تاکنون از هیچ دستگاه نظارتی گزارشی مبنی بر اینکه مدیرکل و یا مسئولی در تجمعات و یا جایی برای تبلیغات انتخابات حضور داشته اعلام نشده است.
وی افزود: اعلام کرده ایم که حضور مدیرانکل و مسئولان در تبلیغات انتخاباتی ممنوع است مگر اینکه استعفا کرده باشند در غیر این صورت مطابق با قانون برخورد خواهد شد.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: کارکنان دستگاه های دولتی نیز در وقت اداری حق حضور در تبلیغات انتخاباتی را ندارند و در این رابطه اگر گزارشی ارائه شود برخورد قانونی اعمال می شود.
کلانتری تاکید کرد: حق نداریم له یا علیه کاندیدایی در سه انتخابات ریاست جمهوری، شوراهای اسلامی شهر و روستا و مجلس شورای اسلامی گچساران و باشت تبلیغ و یا از امکانات دولتی استفاده کنیم.
وی تصریح کرد: تبلیغات نامزدهای شوراهای اسلامی شهر و روستا و مجلس شورای اسلامی گچساران و باشت از ۲۰ خردادماه جاری شروع می شود و تا ۲۶ خردادماه ادامه دارد و قبل از این روزها تبلیغات انتخاباتی غیرقانونی است.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: همچنین هرگونه تجمعی و راه اندازی کارناوال انتخاباتی شوراهای اسلامی شهر و روستاها و میاندوره ای مجلس شورای اسلامی گچساران و باشت ممنوع است و اگر در جایی چنین اقدامی صورت گیرد فرمانداران گزارش دهند.
کلانتری بیان کرد: ستاد انتخابات استان با تلاش رئیس این ستاد احد جمالی و اعضای ستاد به صورت شبانه روزی فعال هستند و همه مسائل را به ریز رصد می کنند و زیر نظر دارند و بررسی می کنند.
به گزارش ایسنا به نقل زا روابط عمومی استانداری کهگیلویه و بویراحمد، در این نشست اعضای ستاد انتخابات استان به بررسی آخرین وضعیت انتخابات و فضای انتخاباتی استان پرداختند و راهکارهایی نیز در این خصوص ارائه دادند.

برچسب ها: حسین کلانتری
ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.