کد خبر: ۱۵۳۳۲
تاریخ انتشار:۲۲:۰۷ - ۲۴ اسفند ۱۳۹۸
عصر دنا: رئیس آموزش و پرورش چاروسا گفت: با هدف از جلوگیری از بیماری کرونا با کمک مدارس فنی بیش از 4هزار ماسک تولید و در اختیار دانش آموزان و فرهنگیان قرار می گیرد.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):

پس از اعلام بیماری کرونا یکی از مشکلاتی که در سطح کشور و بازار به وجود آمد کمبود یک سری امکانات بود که یک نمونه آن نبود ماسک در بازار بود.

نبود ماسک و مواد ضدعفونی از جمله مشکلاتی بود که مردم در تهیه آنها با مشکل مواجهه می شوند؛ اما بعضی مردم به هر طریق در تلاش هستند تا بتوانند این مواد را یا تهیه کنند در اختیار مردم بگذارند.

یکی از نهادهای که پس از اعلام تغطیلی سراسر کشور توانست از تعطیلات استفاده کند آموزش و پرورش چاروسا بود که با راه اندازی مدارس فنی خود توانست مشکلات کمبود ماسک را برطرف کنند.

یکی از مدارس؛ مدرسه تازه افتتاح خوابگاه شبانه روزی دخترانه فنی قلعه رئیسی بود که در ابتدای مهرماه راه اندازی شد و دانش آموزان این مدرسه اقدام به ساخت ماسک می کنند.

مدیران آموزش و پرورش چاروسا امروز با حضور در این مدرسه از وضعیت کاری آنها بازدید کردند و محمد شکوهی رئیس آموزش و پرورش در این خصوص عنوان کرد: مشکل کرونا را باید جدی بگیریم و امروز مشکل سلامت در خطر است که نیازمند همکاری همه مردم و مسئولین با هم است که واقعا قابل تقدیر است.

رئیس آموزش و پرورش چاروسا تصریح کرد: در حال حاضر ویروس کرونا وارد جامعه ما شده و یک بحران محسوب می شود با این وجود افراد جامعه می توانند تهدیدها را به فرصت تبدیل کنند.

وی با بیان اینکه با تعطیلی مدارس تلاش کردیم کارگاه های تولیدی مدارس تعطیل نشود یادآور شد: تمام تلاش بکار بستیم تا بتوانیم از فرصتی که داریم بهترین استفاده کنیم و آن کمبوداتی بود که در بازار مشاهده می کردیم و با همکاری دانش آموزان در حال برطرف شدن این کمبودات در شهرستان هستیم.

شکوهی خاطرنشان کرد: با همکاری مدیران مدارس پروین اعتصامی دخترانه و پسرانه قلعه رئیسی اقدام به تهیه پارچه برای تهیه ماسک نمودیم و امروز دانش آموزان به صورت رعایت مواد بهداشتی اقدام به تهیه ماسک می کنند.

وی گفت: دانش آموزان هر روز اقدام به تهیه ۳۰۰ماسک می کنند و تلاش می کنیم تا بیش از 4هزار ماسک تهیه و تعدادی از آنها را در اختیار دانش آموزان و فرهنگیان قرار خواهیم داد و مابقی در بازار به فروش خواهد رسید.

رئیس آموزش و پرورش چاروسا ادامه داد: این کارگاه تولیدی با عنوان طرح خوداتکایی تولید ماسک دبیرستان و هنرستان شبانه روزی دخترانه پروین اعتصامی فعالیت می کند.

ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.