کد خبر: ۱۳۹۲۴
تاریخ انتشار:۱۳:۳۱ - ۲۷ آذر ۱۳۹۷
در شورای فرهنگ عمومی کهگیلویه مطرح شد
عصر دنا: در نشست شورای فرهنگ عمومی کهگیلویه از وضعیت یادمان شهدای گمنام و عدم ساماندهی با گذشت بیش از پنج سال از تدفین انتقاد شد.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir): نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان با دستور کار «ساماندهی گلزار شهدای گمنام» صبح امروز در دفتر امام جمعه دهدشت برگزار شد.

حجت‌الاسلام سید نصیر حسینی در این نشست، با اشاره به وضعیت نا به سامان یادمان شهدای گمنام دهدشت، اظهار داشت: سالیان متمادی از دفن دو شهید گمنام در این شهر می‌گذرد اما آنطور که باید ساماندهی و فضاسازی صورت نگرفته است.

امام جمعه دهدشت، با بیان اینکه عدم ساماندهی این قبور نشاندهنده ضعف مدیریت است،گفت: این وضعیت زیبنده شهرستان نیست.

حسینی،افزود: علامت سؤوال برای یک شهرستان است که چرا قبر 2 شهید هنوز ساماندهی نشده است.

وی، با بیان اینکه این یادمان نما مذهبی و معماری اسلامی است،ادامه داد: در صورت تکمیل چشم‌انداز خوبی برای شهر می‌شود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی کهگیلویه،یادآور شد: بارها به شهرداران عرض کردیم فضاسازی محوطه یادمان و ساماندهی این مکان چهره شهر را متحول می‌کند.

وی، با بیان اینکه منابع طبیعی،میراث فرهنگی و شهرداری در این زمینه همکاری داشته باشند،گفت: یک حسینیه خیرساز در محل یادمان احداث خواهد شد، لازم است ادارات در این زمینه همکاری داشته باشند تا کار پیش رود.

حسینی،تصریح کرد: این شهدا مظلومانه به شهادت رسیدند و حالا قبورشان با گذشت سال‌ها در این مظلوم واقع شده است.


سید حمزه محقق‌زاد هم در این نشست اظهار داشت: بسیج سازندگی متولی ساخت و ساماندهی یادمان شهدای گمنام دهدشت است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کهگیلویه،افزود:از ابتدای شروع بکار این پروژه برآورد اعتبار 610 میلیون تومان بود که از طریق کمیته برنامه‌ریزی استان و با پشتیبانی شهرستان در نظر گرفته شد.

وی، با اشاره به هزینه‌کرد اعتبارات در پروژه،تصریح کرد: در مجموع 270 میلیون تومان طی دو مرحله در سنوات گذشته به پیمانکار پرداخت شده است.

محقق‌زاده،افزود: این هزینه در مرحله نخست فندانسیون طرح که 80 میلیون تومان و در محله دوم یعنی اسکلت‌بندی 190 میلیون تومان بود.

وی، با بیان اینکه مرحله سوم قرارداد تکمیلی 340 میلیون تومان بوده است،گفت: در سال گذشته،43 میلیون تومان از اعتبارات به پیمانکار پرداخت شد که در مجموع 313 میلیون تومان تاکنون پرداخت شده است.

محقق‌زاده،تصریح کرد:  پایگاه بسیج با کشیک شبانه‌روزی در محل یادمان راه‌اندازی خواهد شد.

سید ایرج کاظمی‌جو هم از عزم دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی برای پیگری مصوبه‌های نشست در راستای ساماندهی گلزار شهدای گمنام خبر داد و گفت: برای تسریع در عملیات و حصول نتیجه نهایی باید مصوبه‌هایی شکل بگیرد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه،گفت: همه ما در تکمیل این بارگاه و جایگاه معنوی وظیفه همکاری و کمک داریم.

ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.