تاریخ انتشار:۲۱:۲۳ - ۰۹ مهر ۱۴۰۲
عصر دنا: به همت ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان در عرصه برپایی نمایشگاه یک حرکت فرهنگی زیبا و اثرگذار انجام شد.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):

حجة الاسلام پیش قدم، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان گفت: در شرایط کنونی که دشمنان، تمام قد در راه مبارزه با ارزش هایمان تلاش می کنند، ما هم باید برنامه هایی اثرگذار و نو برای دفاع از هویت و فرهنگ ایرانی، اسلامی مان در مقابل این جنگ نابرابر طراحی کنیم.
ستاد امر به معروف استان در تلاش است تا در جهت لبیک به منویات مقام معظم رهبری که فرمودند: «دشمن با نقشه و برنامه وارد این کار شده، ما هم باید با برنامه و نقشه وارد بشویم؛ کارهای بی‌قاعده و بدون برنامه نباید انجام بگیرد. بنابراین تلاش بر آن است تا با انجام کارهایی که از روی طرح و نقشه صحیح برنامه ریزی شده، بصیرت افزایی کند. بر همین اساس باید انجام برنامه های فرهنگی که توأمان با هم باشد در سر لوحه برنامه های قرار گیرد؛ به عنوان مثال انجام فعالیت های فرهنگی توأم با هنر به همراه تذکر لسانی دوستانه در جذب مخاطب و تأثیرگذاری بر وی قطعا اثرگذارتر خواهد بود. در همین راستا به مناسبت هفته دفاع مقدس، نمایشگاه کرامت با موضوع عفاف و حجاب به همت ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان در سه بخش: وصیت نامه شهداء، شاهنامه و آثار شاعران و زیست بوم عشایری استان برگزار شد. یا توجه به این سه ویژگی می توان گفت که این نمایشگاه یکی از بهترین و اثرگذارترین برنامه هایی است که اجرا شده است. از ویژگی های بارز نمایشگاه به این موارد می توان اشاره کرد: نخست در حوزه مخاطب که در نمایشگاه ها معمولا مخاطبین خاص برای بازدید انتخاب و دعوت می شوند اما این نمایشگاه، برای عموم قشرها در نظر گرفته شده است. دوم اینکه موضوعی خاص در نظر گرفته شده که در همه حال، مورد نیاز جامعه می باشد و متناسب با همه مناسبت ها است. سوم مکان نمایشگاه است که در محیط های خاص و عمومی برگزار می شود. ما با این کار مخاطبین را خاص انتخاب نکردیم؛ بلکه عموم افراد جامعه را مخاطب قرار دادیم. یکی از ویژگی های بارز نمایشگاه، سیار بودن آن است که برای اولین بار در استان، تاکنون در چندین نقطه اثرگذار از جمله: مصلی نماز جمعه، دهکده دفاع مقدس، تعدادی از مدارس دخترانه و مراکز پرتردد شهر برگزار شده که کار بسیار نو و‌ جدیدی است و بسیار هم مورد استقبال قرار گرفت. در بخش بعدی در مرکز شهر هم در پرترددترین خیابان این اثار به نمایش گذاشته شد که هم کار نو و هم مورد استقبال قرار گرفت. با توجه به استقبال و تأثیر این حرکت فرهنگی، هنری، این نمایشگاه در دو بخش مراکز دانشگاهی و فضای مجازی نیز انجام خواهد گرفت.
حجةالاسلام پیش قدم در پایان گفت: که این کار خود، نوعی امر به معروف و نهی از منکر است؛ چرا که مخاطب، مستقیما از طریق بصری مورد تذکر شهدا قرار می گیرد. حسن این شیوه نهی از منکر این است که به جای اینکه افراد با مخاطبین، به صورت مستقیم رو در رو شوند، ارتباط از طریق این عکس نوشته ها بهتر و آسان تر و مؤثرتر محقق می شود. 

انتهای پیام/

ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.
پر بحث ترین