کد خبر: ۱۷۸۹۱
تاریخ انتشار:۱۴:۲۴ - ۲۴ فروردين ۱۴۰۱
عصر دنا: مدیرگروه بپیشگیری و مبارزه با بیماری‌های مرکز بهداشت کهگیلویه و بویراحمد از منفی بودن ۲۰ نمونه گرفته شده استان در رابطه با بیماری سرخک خبر داد.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):

او می گوید: از این تعداد نمونه، جواب ۲۰ مورد به استان ارسال شد که همه این موارد منفی بوده اند.

مدیرگروه بپیشگیری و مبارزه با بیماری‌های مرکز بهداشت استان، نمونه های گرفته شده مربوط به شهرستان‌های بویراحمد، دنا، باشت، مارگون، بهمئی، چرام و لنده بودند.

عوض پور می گوید: تا این لحظه در کهگیلویه و بویراحمدی‌ها و اتباع بیگانه حاضر در این استان، موردی از ابتلا به سرخک مشاهده نشده است.

او گفت: از مردم استان انتظار داریم هر فرد ایرانی و اتباع خارجی که واکسن سرخک  (در کشور ما در قالب واکسن سه‌گانه MMR که واکسن ترکیبی علیه بیماری‌های سرخک، ‌سرخجه و اوریون است)خود را دریافت نکرده اند یا یک نوبت از این واکسن را هنوز تزریق نکرده‌اند باید بدون فوت وقت برای تزریق واکسن خود به مراکز بهداشتی درمانی، خانه بهداشت ها و یا پایگاه های سلامت مراجعه کرده و نسبت به تزریق واکسن خود به صورت رایگان اقدام کنند.

مدیرگروه بپیشگیری و مبارزه با بیماری‌های مرکز بهداشت استان می گوید: پوشش واکسن سرخک که در قالب واکسن سه‌گانه MMR که واکسن ترکیبی علیه بیماری‌های سرخک، ‌سرخجه و اوریون می باشد، در استان کهگیلویه و بویراحمد حدود ۹۸ درصد است.

عوض پور گفت: عموم مردم استان اگر کودک زیر پنج سال دارند و واکسیناسیون کودکشان به تاخیر افتاده، حتما برای تکمیل واکسن سرخک اقدام کنند. همچنین اتباع خارجی حتی در صورت تکمیل بودن واکسن سرخک خود به مراکز بهداشتی استان جهت تزریق واکسن سرخک مراجعه کنند.

ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.