کد خبر: ۲۴۸۷۳
تاریخ انتشار:۱۸:۵۰ - ۱۷ تير ۱۴۰۳
عصر دنا: ستاد دانشگاهی رئیس‌جمهوری منتخب مردم در چهاردهمین دوره انتخابات در پیامی به کنگره ژنتیک اعلام کرد: دانشمندان و پژوهشگران با از خودگذشتگی و شجاعت توانستند کشور خود و برخی جهانیان را از مواهب دانش و تخصص‌های علمی و یافته‌های علمی بهره‌مند کنند و پیشرفت‌های شگرف در گرایش‌های مختلف ژنتیک انسانی، گیاهی جانوری مرهون از خودگذشتگی دانشمندان کشور است.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):

به گزارش پایگاه خبری عصر  دنا به نقل از ایسنا، ششمین کنگره بین‌المللی و هجدهمین کنگره ملی ژنتیک امروز صبح در دانشگاه شهید بهشتی با پیام دکتر مسعود پزشکیان، رئیس جمهور منتخب مردم در چهاردهمین دوره انتخابات آغاز شد.

این پیام از سوی دکتر فتح‌الله، امی عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس قرائت شد.

متن این پیام به این شرح است:

«پیام ستاد دانشگاهیان دکتر مسعود پزشکیان به دانشمندان، پژوهشگران، استادان دانش‌پژوهان اندکی پس از برگزیده شدن دکتر پزشکیان توسط مردم:

برگزاری کنگره بزرگ ژنتیک را به کلیه دست اندرکاران این همایش تبریک عرض کرده و برای کلیه شرکت کنندگان گرانقدر نشست پربار و پرثمر آرزو می‌شود.

پیشرفت هرکشوری مرهون تلاش انسان‌های فرهیخته و صاحبان دانش و فناوری است. بررسی تاریخ کشورهای پیشرفته جهان حاکی از آن است که دانشمندان و پژوهشگران با از خودگذشتگی و شجاعت توانستند کشور خود و برخی جهانیان را از مواهب دانش و تخصص‌های علمی و یافته‌های علمی بهره‌مند کنند. علوم زیستی و ژنتیک هم از این فایده مستثنی نیست.

امروزه پیشرفت‌های شگرف در گرایش‌های مختلف ژنتیک انسانی، گیاهی جانوری، آبزیان و سلول‌های بنیادی در نتیجه همین تلاش‌ها و از خود گذشتگی هاست.

موضوع همایش شما "ژنتیک برای سلامت، امنیت غذایی، حفظ ذخایر ژنتیکی، نیاز آنی، ضرورت آتی" بسیار به جا انتخاب شده است که نمایانگر نقش اساسی ژنتیک در تامین امنیت غذایی و سلامت انسان است که از مؤلفه‌های اصلی و اساسی امنیت ملی محسوب می‌شود.

امید است با اتخاذ تصمیم دقیق از وضعیت موجود و شناسایی چالش‌های پیش روی امنیت غذایی و سلامت، راهکارها و پیشنهادات ارزنده شما  برای حل معضلات و مشکلات کشور و ایجاد نشاط علم و رونق عرصه‌های علم و فناوری و تولید و سلامت در بر داشته باشد.

به یقین اعضای انجمن‌های علمی کشور و دانشمندان، پژوهشگران و متخصصان حاضر در این کنگره شایسته‌ترین عناصر ترسیم کننده از وضعیت موجود و ارائه دهنده راهکارهای رسیدن به وضعیت مطلوب هستند.»

ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.