کد خبر: ۲۴۴۹۱
تاریخ انتشار:۰۱:۲۹ - ۱۷ خرداد ۱۴۰۳
عصر دنا: با اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، و ایجاد مراکز مشاوره، از سقط ۹۱ جنین در استان اصفهان جلوگیری شده است.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):

به گزارش پایگاه خبری عصر دنا به نقل از باشگاه خبرنگارام جوان، دبیرقرارگاه حمایت از خانواده و جوانی جمعیت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به راه انداری سه مرکزنفس (نجات فرزندان سقط) دراستان با همکاری بسیج جامعه پزشکی گفت: این مراکز با هدف ارائه مشاوره و کمک به خانواده‌هایی که به علت‌های مختلف تصمیم به سقط جنین می‌ گیرند، راه اندازی شده است.

حمید گله‌داری افزود: برنامه ریزی شده تا ۱۰ مرکز نفس در استان راه اندازی شود و تاکنون سه مرکز در شهر‌های اصفهان، مبارکه و نجف آباد، فعالیت خود را آغاز کرده است.

او با بیان اینکه در ۶ ماه گذشته، از ۶۷ مورد مشاوره در مراکز نفس،۴۷ مورد به انصراف از سقط منجر شده است، گفت: در مراکز بهداشت نیز از ۶۱ مورد مشاوره برای پیشگیری از سقط جنین ۴۴ مورد موفق بوده که این آمار مطلوبی است.

دبیرقرارگاه حمایت از خانواده و جوانی جمعیت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه فعالیت مراکز نفس ارتباطی با «سقط درمانی» ندارد، گفت: اگر پزشک متخصص تشخیص دهد که جنین در شکم مادر با مشکل مواجه است، سقط درمانی با مجوز پزشکی قانونی اجرا می‌شود.

گله داری با اشاره به تشدید نظارت‌ها برای پیشگیری از سقط عمدی افزود: دو مرکز (دفتر کار) غیر مجاز که در زمینه سقط جنین فعالیت می‌کردند، پارسال در اصفهان شناسایی ومهرو موم شدند.

ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.