تاریخ انتشار:۱۵:۲۵ - ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۳
عصر دنا: رئیس امور آب و فاضلاب گچساران گفت: برای رفع تنش آبی گچساران بیش از ۴۰۰ میلیارد ریال در قالب اجرای عملیات ارتقاء ایستگاه پمپاژ خیرآباد و افزایش ظرفیت آبرسانی به این شهرستان از نیمه دوم سال گذشته هزینه شد.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):

به گزارش پایگاه خبری عصر دنا، خسرو افشین پور افزود: شهرستان گچساران یکی از مناطق مهم استان کهگیلویه و بویراحمد است هم که همه ساله در فصل تابستان با مشکلات کم آبی مواجه بود.

وی اظهار کرد: برای رفع تنش آبی و پایداری آب گچساران به ویژه در فصول گرم سال، ارتقاء ایستگاه پمپاژ خیرآباد با نصب ۲ دستگاه پمپ شناور ۳۵۰ و خرید ترانس ۲ هزارو ۵۰۰ کیلووات عملیاتی شد.

افشین پور ابراز کرد: با ارتقاء ایستگاه پمپاژ خیرآباد تولید و انتقال آب از ۲۷۰ لیتر بر ثانیه به ۵۵۰ لیتر بر ثانیه رسید.

وی بیان کرد: بیش از۵۰ هزار نفر از جمعیت شهری و روستایی گچساران در حال حاضر زیر پوشش ایستگاه خیرآباد است و ایستگاه خیرآباد مشکلاتی در سال های گذشته برای شهروندان گچسارانی ایجاد کرد و به همین دلیل رفع تنش آبی این شهرستان در دستور کار شرکت آب و فاضلاب قرار گرفت.

افشین پور ادامه داد: در ایستگاه خیرآباد هم اکنون ۲ الکترو پمپ ۴۰۰ کیلو وات در مدار تولید است و با تعمیر پمپ های قدیمی این شرکت سعی دارد چند الکترو پمپ دیگر را برای زمان بحران ذخیره داشته باشد.

وی ابراز کرد: اصلاح و توسعه آب شهر دوگنبدان در قالب ۲ پروژه عمرانی با اعتباری بیش از ۹۰ میلیارد ریال با اجرای ۴.۵ کیلومتر شبکه انجام گرفت که با این اقدام لوله های کارکنان جنوبی و فلزی فرسوده سه راهی از مدار خارج گردید.

افشین پور تصریح کرد: اصلاح و توسعه شبکه آب بخشی از روستاهای دیل، آبریگون ،سربیشه و انجیر سیاه امسال با اعتباری بیش از ۴۰ میلیارد ریال انجام شد که در این

روستاها چهار کیلومتر شبکه گذاری انجام شد.

وی گفت: هم اکنون طرح مخزن و اتاق کلرزنی و تابلو برق میر عزیز و اسلام آباد لیشتر با اعتباری بیش از۴۰ میلیارد ریال در حال اجراست.

رئیس امور آب و فاضلاب گچساران بیان کرد: پروژه مخزن و اتاق کلرزنی و تابلو برق میر عزیز و اسلام آباد لیشتر با اعتباری بالغ بر ۴۰ میلیارد ریال در حال اجراست.

وی افزود: ماهانه حدود ۱۵۰ مورد شکستگی در شهرستان با هزینه ای بیش از ۱۵ میلیارد ریال اصلاح می شود.

در سال ۱۴۰۲ بیش از ۲ هزارو ۳۴۰ متر شبکه فاضلاب در سایزهای ۲۰۰، ۳۱۵و ۴۰۰ میلی متر با اعتباری بیش از ۱۵۰ میلیارد ریال نیز جمع آوری گردید.

اجرای خط انتقال در روستاهای این شهرستان بطول چهار هزارو ۹۰۰ متر با اعتبار ۶۰ میلیارد ریال انجام شد که از این میزان عملیات ۷۰۰ متر مربوط به خط انتقال روستای مکینه آباد و بی بی جان آباد است.

اکثر شبکه آبرسانی در شهر دوگنبدان بالای ۴۰ سال سابقه دارد که همین امر موجب فرسودگی، شکستی لوله‌ها و هدررفت آب است.

ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.