تاریخ انتشار:۱۴:۱۸ - ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۳
عصر دنا: مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کهگیلویه و بویراحمد با بیان ارائه خدمات این صندوق در حوزه بازنشستگی، نقل و انتقال سوابق، از کار افتادگی، بازماندگان فوتی دانست و افزود:با ارزیابی‌های که انجام میگیرد و با توجه به توان مالی و دهک بندی اشخاص از ضعیف‌ترین تا افراد توانمند دولت سالیانه مبلغی به عنوان یارانه برای این افراد در نظر گرفته که قریب به ۷۰% این حق بیمه توسط دولت پرداخت میشود.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):

به گزارش خبرنگار عصر دنا سعید کرمی صبح امروز در نشست خبری به مناسبت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر همزمان با سالروز تاسیس صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان و روستاییان ضمن تبریک این روز و دهه کرامت گفت:از دیگر اتفاقات مبارک این روز تاسیس صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان و روستاییان بوده بوده چرا که کشاورزان و روستاییان پایه‌های اقتصاد این کشور هستند.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه بخش عمده اقتصاد مشارکتی و مردمی در بیانات رهبر معظم انقلاب به روستاییان و عشایر باز میگردد افزود: روستاییان و عشایران پاسداران اصلی هویت فرهنگ ملی و اسلامی ما هستند.

وی اضافه کرد: فلسفه پیدایش انقلاب اسلامی ایجاد و برپایی عدالت اجتماعی بوده در همین راستا صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان و روستاییان شکل گرفت چرا که به فرموده رهبر کبیر انقلاب اینان، ولی نعمتان ما هستند.

کرمی با یادآوری نام گذاری ۳۰ اردیبهشت به نام روز جمعیت اظهار کرد: چالش کنونی جامعه ایرانی اسلامی بحث بحران جمعیت است اظهار کرد: با کمک رسانه‌ها و کارگزاران توانستیم خدمات شایسته‌ای در این راستا ارائه دهیم.

وی با نام بردن از رسانه و کارگزاران به عنوان دوبال بزرگ این مجموعه خاطرنشان کرد:باهمکاری این دو مجموعه ظرفیت خوبی در جذب این صندوق ایجاد شده که انتظار میرود باتوجه به قطعی دو روزه سامانه خدمت رسان این تعداد از ۸۸۶۴ تاکنون به ۹ هزار نفر ثبت نامی افزایش یابد.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: بر طبق ماده ۲۱ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت مادران دارای سه فرزند بیمه میشوند.

کریمی با بیان اینکه هدف از تاسیس این صندوق عدالت اجتماعی است ابراز کرد: از سال ۸۶ تا سال ۱۴۰۰ نزدیک به ۲۳ هزارو دویست و سیزده نفر بیمه شده داشتیم در طی سه سال گذشته تعداد ۱۵ هزار و دویست و سی و چهار نفر به این آمار اضافه شد.

وی با اشاره به ایجاد ظرفیت ماده ۲۱ گفت: مادرانی که از ۱/۱/۹۶ به بعد فرزند سومشان متولد میشوند بیمه رایگان به آنان تعلق میگیرد و به ازای اضافه شدن فرزند چهار و پنجم دوسال سنوات به بیمه آن‌ها اضافه میشود.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کهگیلویه و بویراحمد با بیان ارائه خدمات این صندوق در حوزه بازنشستگی، نقل و انتقال سوابق، از کار افتادگی، بازماندگان فوتی دانست و افزود:با ارزیابی‌های که انجام میگیرد و با توجه به توان مالی و دهک بندی اشخاص از ضعیف‌ترین تا افراد توانمند دولت سالیانه مبلغی به عنوان یارانه برای این افراد در نظر گرفته که قریب به ۷۰% این حق بیمه توسط دولت پرداخت میشود.

کریمی با بیان اینکه پرداخت بیمه صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان و روستاییان به صورت سالانه است تصریح کرد:در سطح ۱ از مجموع ۳ میلیون و دویست هزار تومان مبلغ بیمه سالانه ۲ میلیون و دویست و چهل هزار تومان بصورت یارانه توسط دولت پرداخت میشود و ۹۶۰ هزار تومان توسط شخص پرداخت میشود.
مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان و روستاییان استان ادامه داد: در سطح ۸ این بیمه از مجموع ۱۳ میلیون تومان حق بیمه سالانه مجموعا مبلغ ۹ میلیون و صد هزار تومان توسط دولت و ۳ میلیون و نهصد هزار تومان توسط شخص پرداخت میشود.

وی بیمه از کارافتادگی تصادف بیماری و.. را از مزایای این صندوق دانست و یادآور شد: دریافتی اشخاص بر اساس قانون کار محاسبه میشود.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: در موارد فوت بیمه شده نیز فرزندان حقوق بگیر شخص خواهند بود و فرزند پسر تا سن ۲۵ سالگی و دختر تا زمان ازدواج میتواند از مزایای این صندوق بهره ببرد.

کرمی در رابطه با نقل و انتقال سوابق بیمه عنوان کرد: در صورتی که شخص بیمه شده در جایی مشغول به کار شود در زمان بازنشستگی سوابق بیمه این صندوق به سوابقش اضافه میشود.

وی خاطرنشان کرد: قانون این صندوق به گونه‌ای است که فرد ۶۵ ساله اگر ۱۵ سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشد بازنشسته میشود و دولت ۵ سال بصورت تشویقی به بیمه افراد اضافه میکند.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: پایداری و جذب و رابطه توازن بین بازنشستگی و جذب این صندوق از ۱۴۰۷ به ۱۴۲۲ افزایش یافت.

وی با اشاره به بی اطلاعی برخی از اقشار جامعه از صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان و روستاییان اظهار کرد: لازم است اطلاع رسانی‌های لازم صورت گیرد و از آنجا که زمان ثبت نام مادران دارای سه فرزند رو به اتمام است و تمدید نخواهد شد هرچه سریعتر اقدام نمایند و ثبت نام خود را تکمیل نمایند.

کریمی در پایان اظهار داشت:برنامه‌های روزانه وهفتگی و پویش‌هایی هر روستا یک میز خدمت پویش یک و یک، برگزاری جلسه شورای راهبردی، نشست خبری و سرکشی به شهرستان‌ها هر دوهفته یکبار از برنامه‌های این صندوق است.

ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.