تاریخ انتشار:۲۲:۵۸ - ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۳
عصر دنا: جانشین سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه قبل از انقلاب در 97درصد داروها وابسته بودیم،ادامه داد: امروز برجسته ترین پزشکان جراح دنیا را داریم و 97درصد دارو را در داخل تولید می کنیم.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):

به گزارش عصردنا، سردار قریشی امروز در اختتامیه جام رسانه امید با اشاره به اینکه رهبر انقلاب دفاع مقدس را گنجینه خواندند، اظهار کرد: به برکت امید و اعتمادی که از دفاع مقدس بدست آمد ملت ما در مسیری قرارگرفت که مورد تحسین جهانیان واقع شد.
در قیاس توانمندی و فرماندهی کشور نسبت به قبل از انقلاب بیان کرد: هدف از رویداد جام رسانه امید این است که بتوانیم موفقیت و پیشرفتها را هر چه بیشتر به مردم معرفی کنیم.
وی گفت: شما خبرنگاران پیشرفتها را از زبان تولیدکنندگان بشنوید و در راستای جهاد تبیین با انتقال دستاوردها و ایجاد انگیزه در جوانان دانشمند بویژه تولیدکنندکان بیفزایید.

سردار قریشی با بیان اینکه یکی از دلایل دشمنی دشمنان پیشرفتهای جمهوری اسلامی است، افزود: کشوری که در ابعاد مختلف وابسته بود امروز رتبه دوم فن آوری سلولهای بنیادی و رتبه سوم سدسازی را دارد.

وی اضافه کرد: ایران رتبه هفتم در رشد و امید به زندگی و رتبه دهم در فناوری نوین، دهم در صنعت هواپیمایی را دارد.

وی با اشاره به اینکه در هوش مصنوعی رتبه چهاردهم از آن ایران است،افزود: ایران در بین 13کشور دارای سوخت هسته ای قرار دارد. رتبه یازدهم فناوری پرتاب ماهواره و جز پنج کشور برتر در علم ژنتیک است

سردار قریشی با اشاره به مقابله با کرونا در ایران گفت: ما جزو 10کشور سازنده داروهای بیماری خاص هستیم، درحوزه بهداشت و درمان با کشت سلولهای بنیادی جهش فوق العاده داریم و در پیوند جز کشورهای برتر هستیم.

وی با بیان اینکه قبل از انقلاب در 97درصد داروها وابسته بودیم،ادامه داد: امروز برجسته ترین پزشکان جراح دنیا را داریم و 97درصد دارو را در داخل تولید می کنیم.

به گفته سردار قریشی در تولید علم قبل از انقلاب تنها یک مورد مقاله بعد از انقلاب اما 14مقاله ارایه شده است.
وی با بیان اینکه 19سد قبل از انقلاب که عمدتا توسط شرکتها و مهندسان خارجی ساخته شده بود، افزود: امروز سومین کشور سازنده سد هستیم.

سردار قریشی به دستاوردهای انقلاب در حوزه بانوان اشاره کرد و گفت: قبل از انقلاب فارغ التحصیلان خانم تنها 6درصد بود امروز یعنی تا سال95 بیش از 45فارغ التحصیلان را خانمها تشکیل دادندتعداد پزشکان متخصص زن از 597به 60هزار نفر رسید.

وی ادامه داد: مدال آران زن قبل از انقلاب 5 نفر بود امروز به 200نفر رسیده است و داوران خانم از 8به 16هزار نفر رسید.

سردار قریشی امید به زندگی را از 54 سال به 87 سال و کاهش 90درصدی مرگ و میر را از دیگر دستاوردهای مهم برشمرد.

این مسئول گفت: در حوزه نظامی اگر قبل از انقلاب قادر به ساخت پیش پاافتاده ترین موشک نبودیم امروز پیشرفته ترین ابزار و تجهیزات نظامی را داریم.

وی با اشاره به اینکه موشک های قبل از انقلاب قاچاقی ودچار ضعف و دستکاری بود، گفت: امروز در بحث ادوات زمینی، دریایی و هوایی و انواع رادارها و.. جز کشورهای برتر دنیا هستیم نمونه عینی را در عملیات وعده صادق دیدیم.

وی در تبیین ابعاد وعده صادق گفت: وعده صادق اراده و شجاعت و توانمندی فکری و روحی فرماندهان که نشات گرفته از هدایت رهبر بود و بعد فنی و توانمندی که نیروهای مسلح این عملیات را انجام داد.

این مسئول افزود: شکست مفتضحانه بر رژیم برگرفته از توان علمی بود که جوانان ما در کشور برخوردارند.
وی در خصوص فلسفه نامگذاری وعده صادق بیان کرد: وعده انتقام در زمان و مکان مناسب یکی از دلایل این نامگذاری بود.

وی ادامه داد: تفأل به قرآن فلسفه دیگری بود که وعده صادق شد این ایه «وذکر فی الکتاب اسماعیل انه کان صادق الوعد» آمد.

وی در بیان ویژگیهای عملیات صادق گفت:حمله مستقیم توسط ایران در داخل ایران و حمله به کشوری که هم اتمی بود هم مورد حمایت کشورهای اتمی و دارای حق وتو بود؛تجهیزات استفاده شده کاملا ایرانی بود.

وی اضافه کرد: مهمترین و حفاظت شده ترین پایگاههای رژیم انتخاب شد، اهمیت فنی و تکنولوژی تجهیزات بکار برده شده از داخل ایران حرکت و به هدف رسید، اطلاع قبلی رژیم صهیونیست از عملیات و هدایت و عبور از شهرهای عراق سوریه و اردن و پایش رادارها توسط دشمن و نیز عبور از 12سپر دفاعی دشمن از دیگر ویژگیها بود.

ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.