تاریخ انتشار:۱۴:۵۷ - ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۳
عصر دنا: معاون رئیس‌جمهوری در امور زنان و خانواده، درباره تغییرات جدید روی کارت ملی افراد گفت: در تغییرات جدید، نام پدر یا مادر از روی کارت ملی افراد حذف شده ولی در واقع هم نام پدر و نام مادر و هم سایر مشخصات در سامانه اطلاعاتی افراد وجود دارد.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):

به گزارش پایگاه خبری عصر دنا، انسیه خزعلی گفت: برخی بانوان قبلا از رئیس‌جمهوری درخواست کرده بودند که نام مادر هم در کنار نام پدر روی کارت ملی افراد درج شود تا به نوعی ارزش والای هویت مادری حفظ شود که رئیس‌جمهوری هم از این پیشنهاد بانوان استقبال کردند و این موضوع طی جلسات متعددی  در کمیسیون‌های مختلف دولت پیگیری شد. ولی در نهایت تصمیم گرفته شد که هم نام پدر و هم نام مادر از روی کارت ملی افراد حذف شود.

معاون رئیس‌جمهوری ادامه داد: سیاست جدید در مورد هویت افراد این است که اطلاعات حداقلی در روی کارت ملی آنها درج شود و به جای آن بارکدی در روی کارت آورده شود که مشخصات شناسنامه‌ای فرد صاحب کارت از جمله مشخصات پدر و مادر او از طریق بارکد قابل رویت است.

ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.