کد خبر: ۲۳۹۲۲
تاریخ انتشار:۱۷:۱۲ - ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۳
عصر دنا: دغدغه تحصیل دانش آموزان محروم کشور سبب شده عنوان «سفیر مدرسه سازی کشور» بر پیشانی بنیاد موج مهربانی نقش ببندد و همین امر نیز بهانه ای برای گسترش فعالیت های این بنیاد در اقصی نقاط کشور شده است تا جایی که این افتخار نصیب انها شده که تاکنون مدارس متعددی با تلاش و پشتکار آنها احداث و به ثمر بنشیند.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):

به گزارش پایگاه خبری عصر دنا به نقل از شبستان، مهدی رحمانیان| در روایات متعدد از بزرگان دین تاکیدات بسیاری بر دستگیری از مستمندان شده است و این ویژگی بارز در سیره و منش اهل بیت علیه السلام به خوبی دیده می شود.

بزرگان دین ما همواره و در هر شرایط حامی و یاری گر نیازمندان بوده به نحوی که مولای متقیان حضرت امیرالمؤمنین علی علیه السلام حتی در نمازشان نیز انگشترشان را تقدیم فرد نیازمندی که برای رفع حاجت خود به ایشان مراجعه کرده بودند بخشیدند.

این نظیر اقدامات ارزشمند و زیبا را می توان در زندگی دیگر ائمه معصومین علیهم السلام به خوبی مشاهده کرد. رفتاری که جامعه امروز ما نیز با الگو گرفتن از آن، در یاری رساندن محرومان پیشتاز و پیشگام بوده است. بهترین و ملموس ترین مثالی که می توان برای این قبیل رفتارهای انسان دوستانه زد، در دوران سخت و مشقت بار شیوع بیماری منحوس کرونا است که گروه های مختلف مردم دست در دست هم نهاده و به کمک خانواده های نیازمند و کم بضاعت آمدند.

 به فرمان رهبر فرزانه انقلاب در ایجاد گروه های جهادی، شاهد شکل گیری و توسعه این گروه ها در تمام نقاط کشور هستیم؛ گروه هایی که در زمینه های مختلف یاری گر محرومان هستند.

از جمله این گروه ها، بنیاد خیریه موج مهربانی است که با هدف توسعه عدالت آموزشی شکل گرفته تا هیچ دانش آموزی در کشور به واسطه فقر و محرومیت از تحصیل باز نماند.

بنیاد موج مهربانی توسط جمعی از جوانان شکل گرفته که شاید در ابتدای شکل گیری آن تازه دوران نوجوانی را پشت سر گذاشته بودند و فارغ از هیاهوهای جامعه، افکارشان در جای دیگری سیر می کرد. اکنون بچه های این بنیاد خیریه به جایی رسیده اند که هر کدام از آنها قدرت مدیریت یک مجموعه بزرگ دارد.

 در وصف بنیاد موج مهربانی همین بس که سالانه تامین کننده هزاران بسته لوازم تحریر و دیگر اقلام آموزشی و از همه مهمتر ساخت و احداث و تعمیر چندین مدرسه در نقاط کم برخوردار و محروم کشور هستند.

خیریه‌ای که پای کار دانش‌آموزان محروم است

دغدغه تحصیل دانش‌آموزان محروم

فعالیت این مجموعه چند سالی است که دیگر منحصر به شهر و استان شان نیست و اکنون دغدغه موج مهربانی ها تحصیل دانش آموزان روستایی در مناطق محروم سیستان و بلوچستان، بوشهر، یاسوج، کردستان و... است.

دغدغه تحصیل دانش آموزان محروم کشور سبب شده عنوان «سفیر مدرسه سازی کشور» بر پیشانی این بنیاد نقش ببندد و همین امر نیز بهانه ای برای گسترش فعالیت های بنیاد خیریه موج مهربانی در اقصی نقاط کشور شده است تا جایی که این افتخار نصیب انها شده که تاکنون مدارس متعددی با تلاش و پشتکار آنها احداث و به ثمر بنشیند.

تلاش مجموعه موج مهربانی در سال گذشته احداث ۲۴ مدرسه و ۸۶ کلاس درس بوده که از این تعداد، ۶ مدرسه با برخورداری از ۲۵ کلاس درس به بهره برداری رسیده و ۲ مدرسه با هفت کلاس درس نیز آماده افتتاح و بهره برداری است.

۴۵ میلیارد تومان صرف مدرسه سازی

آنطور که مدیر عامل بنیاد خیریه موج مهربانی می گوید: به همت و تلاش ستودنی اعضای داوطلب بنیاد خیریه موج مهربانی و جذب خیرین و همراهی ارزشمند آنها بنیاد خیریه موج مهربانی سال گذشته در حوزه مدرسه سازی کار بزرگ و ارزشمندی را رقم زده که برای تحقق این امر بیش از ۴۵ میلیارد تومان در راستای مدرسه سازی هزینه کرده است.

وی تلاش مجموعه موج مهربانی در سال گذشته را احداث ۲۴ مدرسه و ۸۶ کلاس درس عنوان کرد و اظهار داشت: از این تعداد، ۶ مدرسه با برخورداری از ۲۵ کلاس درس به بهره برداری رسیده و ۲ مدرسه با هفت کلاس درس نیز آماده افتتاح و بهره برداری است.

همه جای ایران سرای من است

الطافی از انعقاد تفاهم نامه احداث ۱۵ مدرسه نیز خبر داد و گفت: این تعداد مدرسه با برخورداری از ۵۴ کلاس درس در استان های کهکیلویه و بویراحمد با یک مدرسه و ۹ کلاس، خوزستان هفت مدرسه و ۲۵ کلاس، گلستان پنج مدرسه و ۱۲کلاس درس، سیستان و بلوچستان یک مدرسه و ۶ کلاس، فارس ۲مدرسه و ۹ کلاس درس، کرمان یک مدرسه و یک کلاس، لرستان یک مدرسه و ۲ کلاس درس، چهار محال و بختیاری یک مدرسه و سه کلاس درس و هرمزگان یک مدرسه و سه کلاس درس است.

خیریه‌ای که پای کار دانش‌آموزان محروم است

وی همچنین به فعالیت های این موسسه خیریه در زمینه مدرسه یاری نیز اشاره کرد و اظهار کرد: در این راستا و با همت خیران تعداد ۲۰ بخاری برای مدارس میرجاوه، تجهیز کارگاه مکانیک، خرید مصالح مرمت مدرسه و همچنین تجهیزات آموزشی و سرمایشی برای مدارس شهرستان جهرم انجام شده است.

در هوای مهر

الطافی از دیگر خدمات مجموعه موج مهربانی را حمایت تحصیلی از دانش آموزان کم بضاعت عنوان کرد و گفت: حدود یک هزار دانش آموز در سال ۱۴۰۲ از خدمات حمایتی این بنیاد خیریه بهره مند شده که از این تعداد ۳۵۰ دانش آموز قصر قند، ۱۵۰ دانش آموز از میرجاوه، ۱۳ دانش آموز یاسوج و شش دانش آموز نیز از بیماران سلیاک بوده اند.

در راستای برگزاری پویش «در هوای مهر» که همزمان با آغاز سال تحصیلی انجام می شود تعداد سه هزار بسته لوازم مورد نیاز دانش آموزان تهیه و توزیع شده است.

وی ادامه داد: همچنین در راستای برگزاری پویش «در هوای مهر» که همزمان با آغاز سال تحصیلی انجام می شود تعداد سه هزار بسته لوازم مورد نیاز دانش آموزان تهیه که از این تعداد یک هزار بسته در قصر قند، هزار بسته در میرجاوه، ۵۰۰ بسته در خراسان رضوی، یکصد بسته در کارون، ۵۰ بسته در کهکیلویه و بویراحمد و... توزیع شده است.

توشه های بهشتی

مدیر عامل بنیاد خیریه موج مهربانی پویش «توشه های بهشتی» را دیگر فعالیت های این بنیاد در سال گذشته عنوان کرد که در راستای آن ۲۰۰ نفر تحت پوشش قرار گرفته و تعداد ۴۰ بسته غذایی در میرجاوه و ۴۰ بسته نیز در قصر قند میان اهالی کم بضاعت توزیع شده است.

وی همچنین به تامین افطاری خانواده های کم بضاعت نیز اشاره کرد که در سال گذشته تعداد هفت هزار قرص نان تهیه و میان خانواده های تحت پوشش توزیع شده است. همچنین یک هزار بسته غذایی در میرجاوه و ۳۰۰ نفر نیز در قصرقند از حمایت این مجموعه در ماه مبارک رمضان بهره مند شدند.

خیریه‌ای که پای کار دانش‌آموزان محروم است

نذر قربانی

الطافی با اشاره به طرح «نذر قربانی» نیز گفت: این مجموعه در ابتدای هر ماه قمری طرح نذر قربانی را به اجرا در می آورد که هزینه تهیه و ذبح قربانی نیز ۱۲ تا ۱۵ میلیون تومان بوده که بسته های گوشت حاصل از آن میان خانواده های کم بضاعت توزیع می شود.

مدیرعامل بنیاد خیریه موج مهربانی در بخش دیگر این گفتگو به فعالیت های این بنیاد در حوزه درمان اشاره کرد و گفت: آنچه در سال گذشته با تلاش بنیاد خیریه موج مهربانی در حوزه درمان محقق شده احداث سه خانه بهداشت و تامین تسهیلات زایمانی در استان سیستان و بلوچستان و احداث همراه سرای بیمار، تامین تجهیزات کلینیک زخم، اهدای پنج کپسول اکسیژن، اهدای ۳۰ کپسول اکسیژن ۴۰ لیتری، ۲۰ پتو، ۴۰ بالش و یک عدد دستگاه پرینتر در استان فارس بوده است.

ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.