تاریخ انتشار:۱۸:۰۱ - ۱۶ فروردين ۱۴۰۳
عصر دنا: مدیر اداره بهره برداری و نگهداری سد کوثر گفت: هم اینک سد کوثر گچساران بر اثر بارندگی‌های سیل آسا سرریز شد است.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):
به گزارش عصر دنا، مدیر اداره بهره برداری و نگهداری سد کوثر با بیان اینکه هم اکنون دبی آب رهاسازی شده سد کوثر ۳۰ مترمکعب در ثانیه است گفت: حجم ذخیره آب سدکوثر اکنون ۵۴۷ میلیون متر مکعب و با این میزان ذخیره، ۱۰۰ در صد از گنجایش مخزن این سد پُر است.
اکبر خدری افزود: در بارندگی‌های سیل آسای اخیر (بهاره) میزان ورودی آب پشت سد کوثر ۱۵۰ میلیون متر بود که از این میزان ۸۵ میلیون متر مکعب مهار و ۶۵ میلیون متر مکعب رها سازی شد.
وی بیان کرد: میزان ورودی آب سد کوثر هم اکنون ۴۰ متر مکعب بر ثانیه است که ۳۰ متر مکعب آن در حال سرریز شدن است.
مدیر بهره‌برداری و نگهداری سد کوثر گچساران با بیان اینکه نرمال تراز مخزن بتنی این سد از سطح دریا ۶۲۵ متر است، گفت: هم اکنون تراز این سد بیش از ۶۲۵ متر است.
وی افزود: سد کوثر سدی مهم است که آب بیش از ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر جمعیت در جنوب کشور را تامین می‌کند.
خدری گفت: سد کوثر آب آشامیدنی ۲۰ شهر و ۲ هزار روستا در استان‌های جنوبی کشور شامل کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، خوزستان، هرمزگان و فارس را تأمین می‌کند.
خدری تاکید کرد: مردم و مناطق پایین دست در آمادگی کامل برای رهاسازی آب بیشتری از سد کوثر باشند و از جوامع محلی و روستاییان و عشایر و کشاورزان پایین دست سد خواست که از نزدیکی در حاشیه رودخانه‌ها و اطراف سد به طور جد پرهیز کنند.
شهرستان ۱۵۶ هزار نفری گچساران در جنوب غربی کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد.
برچسب ها: اکبر خدری ، سد کوثر
ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.
پر بحث ترین