تاریخ انتشار:۱۶:۵۴ - ۱۶ آبان ۱۴۰۲
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد:
عصر دنا: مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان با تاکید بر عدم فضای مناسب در سطح شهریاسوج برای برگزاری نمایشگاه، گفت: باید فضای مناسبی در بطن شهر برای دسترسی آسان مردم وجود داشته باشد تا اهمیت موضوع را به خوبی نمایان کنیم.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):

عصر دنا- زینب خوش اندیش:  امین درخشان صبح امروز اولین جلسه کارگروه ساماندهی مد و لباس استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: دغدغه حجاب، عفاف و پوشش در کشور وجود داشت، اما به مسئله مد و طراحی لباس کمتر توجه میشد. امین درخشان اظهار داشت: شورای فرهنگ عمومی کشور که در وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی مستقر است و ذیل شورای عالی انقلابی فرهنگی است مسئله مد و لباس را با همکاری سایر دستگاه‌ها پیگیری می‌کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه در آستانه‌ی برگزاری اولین نمایشگاه مد و لباس در استان هستیم، خاطرنشان کرد: نباید به سمتی برویم؛ که زمانی در یاسوج لباس مناسبی برای بانوان پیدا نشود و بایستی از اکنون به این موضوع اهتمام جدی داشته باشیم.

درخشان عنوان کرد: در آموزش و پرورش چندان مشکلی نداریم، چون لباس کامل می‌پوشند و چالشی در این حوزه نیست، اما باید ظرفیت‌های موجود تقویت بشوند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان با تاکید بر عدم فضای مناسب در سطح شهریاسوج برای برگزاری نمایشگاه، گفت: باید فضای مناسبی در بطن شهر برای دسترسی آسان مردم وجود داشته باشد تا اهمیت موضوع را به خوبی نمایان کنیم.

درخشان با تاکید برا اینکه کار فرهنگی باید برای مردم و در خدمت مردم باشد، افزود: باید بخش زیادی از دغدغه نهاد‌های فرهنگی در بخش تهسیلات باشد، به صنف‌های خیلی زیادی خدمات می‌دهیم، اما طراحان مد و لباس از حمایت ویژه برخوردار شوند، زیرا آورده‌ی خوبی برای منافع عمومی دارند.

وی بیان کرد: باید حمایت خیلی خوبی از تولیدگنندگان و طراحان مد و لباس شود؛ زیرا خیلی از متوالیان و مردم از وجود این تولیدکنندگان اطلاعی ندارند.

درخشان گفت: باید سالیانه این نمایشگاه وجود داشته باشد تا ظرفیت،‌ها و قابلیت‌های طراحان و فروشندگان ظرفیت‌شان به مردم معرفی و حمایت شوند.
لازم به ذکر است؛ ادارات تشکیل دهنده کارگروه مد و لباس که تمام جریان‌های این حوزه را در سطح استان پیگیری می‌کنند، آموزش و پرورش، صنعت معدن و تجارت، صداو سیما، برنامه و بودجه، سه نفر از نمایندگان صنوف طراحان و تولیدگان و یک نفر از نمایندگان استان با ریاست فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

همچنین این کارگروه مصوب شده‌ی سال ۱۳۸۵ است؛ که یکی از الحاقات آن سال ۱۳۸۷ بوده است.

ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.