تاریخ انتشار:۱۷:۵۱ - ۲۵ مهر ۱۴۰۲
استاندار و نمایندگان مجلس بخوانند؛
عصر دنا: برادر نماینده گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی در یادداشتی تامل بانگیز خواستار استفاده از عنوان بومی برای فرزندان گچساران در استخدام پتروشیمی گچساران و حذف فرزندان سایر نقاط استان با برچسب غیر بومی شد.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):

به گزارش عصر دنا، سایت صبح خرد نوشت: برادر نماینده گچساران وباشت در حالی خطاب به مهندسان پتروشیمی گچساران خواست که در استخدام نیروهای این مجتمع عنوان بومی صرفا برای فرزندان گچساران باشد و حقی را را برای کهگیلویه و یاسوج و سایر نقاط استان قایل نشد که چنین رویه ای در استان نه معمول بوده و نه مرسوم و حق تمام فرزندان این استان است که بتوانند در شرایطی برابر ازظرفیت استخدام استفاده کنند.

استاندار و نمایندگان استان در جریان باشند و بدانند ایجاد چنین روندی در استانی که خود با انواع محرومیت ها دست و پنجه نرم می کند و در شرایط رقابت با سایر استان ها عموما تمام فرزندان این استان “غیر بومی” تلقی میشوند باز ایجاد مرزبندی در خود استان و تقسیم بندی ظرفیت ها بین بومی یعنی گچسارانی ها و غیر بومی یعنی بقیه استان ناصواب و نامیمون است.

استاندار و نمایندگان استان بدانند که؛تمام فرزندان کهگیلویه وبویراحمد برای استخدام در پتروشیمی گچساران و سایر پروژه های استان حق مساوی دارند و تقسیم بندی و مرزبندی با عنوان “بومی” و”غیر بومی” ناصواب وخخطرناک‌ است.

 

متن یادداشت کوتاه”سید سعادت حسینی پور” برادر نماینده مردم گچساران و باشت بدین شرح است:

شوخی این حرف هم خوب نیست
عرض سلام و احترام خدمت مهندسین عزیز پتروشیمی جناب آقایان مصدقی فر و سیاهپور.
امروز نامه ای مشاهده کردم که برای بخش تأمین و نگهداری بومی را استان کهگیلویه و بویراحمد تعریف کرده اید.
این شوخی اش هم اصلا خوب نیست تا چه رسد که جدی باشد.
ما گچسارانی و باشتی ها مخلص بچه های سایر نقاط استان هستیم.
اما این دو شهرستان به اندازه ده پتروشیمی دیگر که بخواهید راه اندازی کنید نیروی بیکار و چشم انتظار کار دارند.
ما نه توقعی داریم که بچه های این حوزه در مناطق صنعتی بویراحمد یا کهگیلویه مشغول به کار گردند نه اینکه اصلا در سایر حوزه ها امکان کار برای جوانان گچساران و باشت وجود دارد. و شاهد آن همین پتروشیمی دهدشت است که بعید می دانم به اندازه انگشتان یک دست از جوانان این دو شهرستان آنجا کسی مشغول به کار باشد و این حق را هم برای آنها قائل هستیم که چنین باشد.
اما متقابلاً این حق را هم برای خود مغتنم می شماریم.
از شما نه تقاضا بلکه می خواهیم که در متن نامه ارسالی خود بازنگری کنید تا تبعات این تصمیم دامن شما و هیچ یک از ما را نگیرد.
از نماینده مردم شریف گچساران و باشت از فرماندار محترم و رییس اداره کار گچساران درخواست می کنیم تا نایل شدن این مطالبه عمومی حوزه گچساران و باشت هیچ کوتاهی نکنند تا در آینده شرمنده جوانان بیکار این حوزه نباشیم

ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.
پر بحث ترین