کد خبر: ۲۰۲۳۹
تاریخ انتشار:۲۱:۵۳ - ۱۹ خرداد ۱۴۰۲
عصر دنا: فرمانده قرارگاه محرومیت زدایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: اگر تمرکز استان بر روی صنایع کوچک و متوسط باشد موجب ایجاد اشتغال و تولید ثروت می‌شود.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):

سردار آبرومند فرمانده قرارگاه محرومیت زدایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در جلسه قرارگاه محرومیت زدایی سپاه در شهر یاسوج، وظیفه قرارگاه امام حسن (ع) را زدودن محرومیت از جامعه محرومان عنوان کرد و گفت: جامعه محروم شامل مددجویان کمیته امداد، بهزیستی، برخی رزمندگان و خانواده شهدای کمتر برخوردار است.
سردار آبرومند با اشاره به اینکه در این استان خانواده‌های محرومی به جزء مددجویان بهزیستی و کمیته امداد وجود دارد، ادامه داد: این سازمان‌ها به علت تکمیل ظرفیت شاید نتوانند به این اقشار خدماتی بدهند و لذا ما آمادگی داریم در این زمینه به این افراد خدمات بدهیم.
وی با بیان اینکه اگر در زمینه راه روستایی، آب و آبخیزداری همت شود، در مناطق کم برخوردار اشتغال ایجاد می شود، گفت: در نامه ای با استاندار خدمات دهی به حاشیه نشینان، سلامت، راه روستایی و آموزش و پرورش بررسی می شود.
سردار آبرومند با اشاره به اینکه این همه مواهب طبیعی در این استان که هر سانتی متر خاک آن قیمت دارد، افزود: شاید به هر دلیلی نتوانستیم از این مواهب طبیعی استفاده کنیم اما قرارگاه امام حسن (ع) با کمک مردم بخشی از فقر را رفع کرده و با تولید ثروت، سایر محرومیت‌ها به دست مردم رفع می‌شود.
وی ادامه داد: امیدواریم با توافقی که با استانداری انجام می‌دهیم تعدادی از روستا‌ها را هدف گذاری و ظرفیت‌ها را شناسایی کنیم و داستان مهاجرت را برمی گردانیم.
فرمانده قرارگاه محرومیت زدایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: اگر بتوانیم مشکلات آب و جاده را در روستا‌ها رفع کنیم خیلی از مشکلات در شهر یاسوج و مناطق مختلف استان رفع می‌شود.
وی با بیان اینکه باید تمرکز استان بر روی ایجاد صنایع کوچک و متوسط در روستا‌ها باشد، افزود: ما آمادگی داریم تعدادی را روستای مولد را در این زمینه حمایت کنیم.
سردار آبرومند ادامه داد: امیداواریم بتوانیم مشکلات این استان را در دوره ای دو و سه ساله رفع کنیم و این موضوع می‌تواند ما را به شاخص متوسط کشوری نزدیک‌تر کند.
وی با بیان اینکه قرارگاه محرومیت زدایی کشور خدمات و حمایت‌های خود را در اختیار سپاه این استان قرار می‌دهد، یادآور شد: سپاه استان نیز اعلام آمادگی کرده؛ چرا که ما برای رفع محرومیت هیچ منتی بر روی مردم نداریم، زیرا در دوران هشت سال دفاع مقدس محرومان به ما کمک کردیم و الان ما نیز وظیفه داریم به مردم کمک کنیم.
سردار آبرومند اضافه کرد: هیچ محدودیتی برای محرومیت زدایی در سپاه نداریم و فرمانده سپاه این مجوز را داده تا از همه امکانات سپاه در این زمینه استفاده شود.

ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.