تاریخ انتشار:۰۸:۰۷ - ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۲
عصر دنا: نشست هیئت اندیشه ورز سازمان بسیج حقوق‌دانان استان کهگیلویه و بویراحمدد با موضوع نقش دستگاه قضایی و حقوقی در تحقق شعار سال "مهار تورم، رشد تولید" برگزار شد.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):

به گزارش عصر دنا، نشست هیئت اندیشه ورز سازمان بسیج حقوق‌دانان استان با حضور رئیس، دبیر و جمعی از اعضاء و نخبگان حقوقی در دادگستری کل استان برگزار شد.

در ابتدای این جلسه، سرهنگ پاسدار علی پرویزیان دبیر هیئت اندیشه ورز این سازمان ضمن خیر مقدم به اعضای جلسه در خصوص نقش دستگاه قضایی و حقوقی در تحقق شعار سال مطالبی را عنوان کردند.

پرویزیان با اشاره به کلید واژه اصلی حل مشکلات افزود: مقام معظم رهبری همانند سال‌های گذشته با نگاهی عالمانه و واقع بینانه، با تمرکز بر مشکل اصلی کشور و به تبع آن مردم؛ شعار سال را "مهار تورم و رشد تولید" نامگذاری نمودند بنابراین تولید کلید واژه اصلی حل مشکلات است.

وی ابراز داشت: با توجه به اینکه تحقق مهار تورم و رشد تولید بیشتر در حوزه ماموریت دولت تعریف شده ولی لازم است که دستگاه قضایی بر مبنای فرمایشات مقام معظم رهبری پیگیری‌های لازم در خصوص رفع موانع حقوقی تولید را ادامه دهد.

دبیر هیئت اندیشه ورز سازمان بسیج حقوق‌دانان استان ادامه داد: البته دستگاه قضایی از سال‌ها قبل، کار حوزه تسهیل و کمک به تولید را در دستور کار خود قرار داده ولی لازم است اقدام قاطعانه خود را در مسیر مبارزه با فساد دنبال کند زیرا که فساد از اصلی ترین آفات تولید است.

پرویزیان بیان کرد: سازمان بسیج حقوق‌دانان نیز مثل همیشه در کنار دستگاه قضایی استان براساس راهبردهای سند تحول قضایی که یکی از این راهبردها بحث پیشگیری از وقوع جرم است، این مهم را از طریق آموزش همگانی حقوق در مدارس، حسینیه‌ها، مساجد، اماکن متبرکه و روستاها دنبال می کند و همچنین با ایجاد شبکه حقوق یاران و آموزش؛ این حقوق یاران با تکنیک های صلح و سازش آشنا می شوند تا ورودی پرونده‌ها به دستگاه قضایی کمتر شود.

نگین تاجی گفت: وظیفه‌ای که دستگاه قضایی دارد در قالب ستاد اقتصاد مقاومتی کارهای بسیار خوبی انجام شده است.

رئیس هیئت اندیشه ورز با اشاره به نقش قوه قضائیه در تحقق شعار سال افزود: اقدامی که قوه قضائیه می‌تواند انجام دهد برخی اوقات در قالب یک سری اقدامات حقوقی است، گاهی در قالب ابطال یک قرارداد و گاهی در قالب انحلال است.

در ادامه، اعضای جلسه مطالبی را بیان نمودند که به تصویب اعضا رسید؛ موضوع جلسه و همچنین برخی از مسائل و مشکلات حقوقی جامعه مورد بررسی قرار گرفت و راهکارهایی ارائه شد.

ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.