تاریخ انتشار:۱۴:۴۳ - ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۲
عصر دنا: معاون توسعه و منابع استانداری کهگیلویه وبویراحمد گفت: اهمیت مسائل محیط زیست و منابع طبیعی و برنامه ریزی برای مقابله جدی و موثر با چالش های زیست محیطی مورد توجه است.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):

مراد علی پیوند در جلسه زیست محیطی با اشاره به اهمیت توجه به محیط زیست گفت: موضوع محیط زیست به اندازه‌ای مهم و حیاتی است که در همین زمینه کتابی تحت عنوان انسان و محیط زیست برای تدریس در مدارس جهت آشنایی دانش آموزان به چاپ رسیده است.
معاون توسعه و منابع استانداری افزود: این کتاب اگر به خوبی در مدارس تدریس شود دانش آموزان و خانواده ها به اهمیت صیانت از مسائل زیست محیطی بیش از گذشته پی می برند و در نگهداری از منابع طبیعی، منابع آب و دیگر حوزه ها خود را مسئول می دانند.
پیوند با اشاره به اینکه آتش بلای جان طبیعت، محیط زیست، جنگل ها و مراتع می باشد گفت: کهگیلویه و بویراحمد به دلیل داشتن منابع طبیعی، مراتع و جنگل‌هایی انبوه که دارد مستعد آتش سوزی است بر اهمیت استفاده از ظرفیت مردمی برای پیشگیری و مقابله با بحران‌ها تاکید کرد.
وی با بیان اینکه، غفلت، بی توجهی و کم توجهی نسبت به مسائل زیست محیطی بدترین بحران و آتشی برجان طبیعت است تاکید کرد: بدترین پیامد انسان بر طبیعت و مسائل زیست محیطی که تبعات و آثاری بلند مدت و خطرناک دارد غافل شدن از این مسئله است.
پیوند با اشاره به اهمیت تدریس کتاب درس انسان و محیط زیست در مدارس اظهار داشت: تیم بازرسی متشکل از منابع طبیعی، جهاد کشاورزی، محیط زیست و استانداری تشکیل و روند تدریس در مدارس استان بررسی و ارزیابی شود.
معاون توسعه و منابع استانداری افزود: این تیم بازرسی نه تنها مدارس شهر یاسوج بلکه مدارس سایر شهرستان ها را مورد بازدید قرار داده و نیمه خرداد ماه طی جلسه ای گزارش این بازدیدها و روند تدریس این کتاب را ارائه دهند تا برای مهر ماه سال آینده برنامه ریزی مناسبی انجام شود.
دکتر پیوند با بیان اینکه نیاز است مدارس توجه ویژه‌ای به محتویات این کتاب داشته باشد، گفت: در این کتاب چگونگی مراقبت از جنگل ها و مراتع، مدیریت پسماند، بحران آتش سوزی ها و سایر بحران هایی که محیط زیست را تهدید می کند برای آشنایی بیشتر دانش آموزان طرح شده است.
وی با بیان اینکه تدریس و آگاه سازی دانش آموزان در خصوص مراقبت از محیط زیست مستلزم آموزش مربیان و معلمان است، گفت: دوره ضمن خدمت مجازی ویژه همه معلمان برگزار شود که زمان برگزاری این دوره را آموزش و پرورش حداکثر تا پایان اردیبهشت به حوزه دفتر تحول اداری استانداری اعلام کند.
پیوند بیان کرد: مربی، محتوا و فایل‌های آموزشی توسط جهاد کشاورزی و با همکاری محیط زیست و منابع طبیعی تهیه شود.
معاون استاندار خاطرنشان کرد: برای توجه بیشتر عموم مردم به محیط زیست به ویژه در مدارس کارهایی آغاز شده که به تدریج انجام آن ادامه دارد.

انتهای پیام/

ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.