کد خبر: ۱۹۸۵۲
تاریخ انتشار:۲۲:۳۱ - ۰۱ فروردين ۱۴۰۲
عصر دنا: سخنرانی رهبر انقلاب اسلامی به مناسبت فرارسیدن سال نو در حرم امام رضا (ع) در رسانه‌های بین‌المللی با بازتاب‌های گوناگون همراه بوده است.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):

خبرگزاری فرانسه با انتشار صحبت‌های رهبر انقلاب اسلامی نوشت که ایران دخالت در جنگ اوکراین را رد کرد.
این خبرگزاری همچنین به نقل از مقام معظم رهبری نوشت: به دروغ ادعا کردند ایران در جنگ اوکراین مشارکت دارد، ابدا چنین نیست و مقدمات این جنگ را آمریکا فراهم کرد و بازهم سود این جنگ را کارخانه‌های اسلحه‌سازی آمریکا می‌برد و به همین دلیل مانع از پایان جنگ اوکراین می‌شوند.
روزنامه گاردین با بازنشر سخنان رهبر انقلاب درمورد کشورهای غربی به نقل از ایشان نوشت: با اروپایی‌ها هم قهر نیستیم و با هرکدام از کشورهای اروپایی که سیاست‌های آمریکا را کورکورانه تبعیت نکنند حاضریم ارتباط داشته باشیم.
العربیه انگلیسی با تیتر «رهبر ایران می‌گوید که این کشور در جنگ اوکراین دخیل نیست» به پخش آن بخش از سخنان رهبری پرداخته که درخصوص تلاش آمریکا برای آغاز درگیری صحبت می‌کردند.

المیادین انگلیس با تیتر «رشد روابط میان ایران و کشورهای منطقه‌ای، نقشه‌های غرب برای منزوی کردن ایران را خنثی کرد» به بازنشر سخنان رهبری پرداخت.
پایگاه خبری بارونز با تیتر «ایران با اروپایی‌ها قهر نیست» به آن بخش از صحبت‌های رهبری پرداخت که از پیروی کورکورانه از سیاست‌های آمریکا انتقاد کرده بودند.
روزنامه پاکستانی بیزنس ریکوردر نیز با انتشار سخنان رهبر معظم انقلاب به نقل از ایشان نوشت: غربی‌ها فشار آوردند که ایران منزوی و ارتباط‌ها با ایران قطع شود اما آن‌چه رخ داد نتیجه عکس داد. بله رابطه ما با اروپا ضعیف شد اما رابطه ما با بخش مهم کشورهای آسیا صددردصد افزایش یافت و این مسیر ادامه خواهد داشت.
شبکه بی بی سی نیز با انتشار سخنان رهبر انقلاب به نقل از ایشان نوشت: دشمنان از آن دگرگونی که مطرح می‌کنند و در داخل هم برخی می‌گویند تغییر هویت جمهوری اسلامی است. اینان با هویت جمهوری اسلامی مخالف هستند و اگر می‌گویند تغییر و تحول و انقلاب مقصودشان این است که هویت جمهوری اسلامی تغییر کند.

انتهای پیام/

ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.