تاریخ انتشار:۱۸:۴۳ - ۰۸ بهمن ۱۴۰۱
عصر دنا: در پی اقدام شهرداری یاسوج برای افزایش اجاره بهای غرفه‌ها ، بازاریان جمعه بازار یاسوج پیش از ظهر امروز ،خواستاری پیگیری استاندار برای حل این موضوع شدند.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):

یکی از بازاریان در این خصوص به خبرنگار ما با اشاره به اینکه قبلا ۱۰۰ هزار تومان کرایه به شهرداری پرداخت می‌کردیم، گفت: غرفه‌های واقع در جمعه بازار هیچ گونه امکاناتی ندارد، اما پارسال شهرداری کرایه غرفه‌ها را به یک میلیون تومان افزایش داد.
بازاریان جمعه بازار یاسوج خطاب به مسئولان استانداری بیان کردند: ۱۵ سال است که در حوزه بنسنجان در حال کار و فعالیت هستیم، تا سال ۹۷ کرایه ۱۰۰ هزارتومان بوده، در دوره کرونایی هم به دلیل شرایط کرونا همان قیمت ماند، اما در جلسه تیرماه ۱۴۰۱ کرایه غرفه‌ها به یک میلیون تومان افزایش پیدا کرد، در حالی که اگر بر اساس عدالت باشد به ازای هر جایگاه باید ۱۷۲ هزار تومان درنظر گرفته شود.
شهردار یاسوج در این زمینه گفت: بحث اخیر جمعه بازار یاسوج اجاره و عوارض نیست بلکه موضوع ساماندهی مطرح است که به خاطر نا ایمن بودن این سازه با توافق شورای شهر مقرر شده جمعه بازار یاسوج در قالب تعاونی ساماندهی شود.
نستهن مقدم افزود: غرفه‌های این بازار ایمن نیستند و هر لحظه امکان اتصال برق در این ساز‌های فلزی خطرناک وجود دارد.
وی بیان کرد: در سال‌های گذشته قرارداد محکمه پسندی بین شهرداری و کسبه این بازار نبوده و عرصه‌ها به طور خودسرانه تقسیم شده اند بدون اینکه با شهرداری هماهنگ شود.
شهردار یاسوج ادامه داد: شورا و شهرداری یاسوج با نگاه حمایتی برای تعیین تکلیف اساسی و ساماندهی وارد میدان شدند و در عوارض سال ۱۴۰۱ مبلغی تعیین شد و با این رویکرد رابطه قانونی بین کسبه و شهرداری به وجود می‌آید که هم شغل فرد پایدار می‌شود و تضمینی برای ملک خودشان است.
وی یادآور شد: در گذشته هزینه‌ای حدود ۱۰۰ هزار تومان پرداخت می‌شده که هیچ گونه مبنایی نداشته و کسبه مطمئن باشند ما از آنان حمایت خواهیم کرد، شهرداری به دنبال تکمیل بحث تعاونی جمعه بازار یاسوج است تا شغل ایمنی برای کسبه جمعه بازار فراهم شود.
وی اضافه کرد: بدون تردید نگاه به این تعاونی با توجه به فعالیت چندین ساله این کسبه از خود همین افراد در قالب سرمایه گذار و مشارکت استفاده خواهد شد.

ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.