کد خبر: ۱۹۴۳۶
تاریخ انتشار:۱۸:۳۴ - ۰۴ بهمن ۱۴۰۱
عصر دنا: مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: نرخ گذاری اراضی سد تنگ سرخ محقق و با بروزرسانی انجام گرفته، قیمت‌ها ۱٠٠ درصد افزایش پیدا کرد.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):

آرش مصلح افزود: طی جلسات متعدد و تلاش‌های انجام گرفته، با اخذ مجوز شورای تأمین و مشورت نماینده ولی فقیه در استان و نماینده مردم استان در مجلس خبرگان، نرخ گذاری اراضی «سد تنگ سرخ بشار» بروز رسانی و به ۱٠٠ درصد افزایش یافت.

وی از تأمین ۵٠ میلیارد تومان برای پرداخت بهای اراضی تملک شده در مرحله اول خبر داد و اظهار کرد: در همین راستا اولویت بندی پرداخت در بهمن ماه سال جاری انجام شد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: بدنه سد و بخش‌های درگیر فعالیت ساخت در اولویت پرداخت بهای اراضی تملک شده سد تنگ سرخ بوده و برنامه پرداخت تا پایان سال آینده تکمیل می‌شود.

مصلح با اشاره به تعیین چهار اولویت برای پرداخت بهای اراضی، تصریح کرد: بر اساس نیازهای سد، تملک‌ها انجام و پرداخت‌ها محقق خواهد شد.

وی ادامه داد: سد تنگ سرخ تا قبل از سفر رئیس جمهور به استان کهگیلویه و بویراحمد حدود ۳۱ درصد پیشرفت فیزیکی داشت که هم کنون و پس از سفر به ۴۴ درصد رسیده است

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه این پروژه بیش از ۱۰ سال عمر از آغاز عملیات اجرایی آن می گذرد، عنوان کرد: در ۱۰ سال قبل از سفر رئیسی به دلیل کمبود اعتبار حدود ۳۱ درصد پیشرفت فیزیکی داشت و حتی طی مدتی هم عملیات اجرایی آن متوقف شده بود که هم اکنون و پس از سفر به ۴۴ درصد پیشرفت فیزیکی رسیده است.

مصلح در خصوص این پروژه تاکید کرد: پروژه سد تنگ سرخ از جمله مواردی بود که در بحث تکالیف سفر رئیس جمهور به استان گنجانده شد و پس از سفر اعتبارات بسیار خوبی به آن اختصاص داده شد.

وی اظهارکرد: در مجموع مشکل سد تنگ سرخ به دو موضوع برمی گردد یکی نبود اعتبار و دیگری بحث تملک اراضی که در هر دو مورد مشکلات عملا عملیات اجرایی را بسیار کُند کرده بود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در رابطه با اعتبارات بعد از سفر رئیس جمهور اتفاقات بسیار خوبی رخ داد. در حالی که تا پایان ۱۰ سال قبل از سفر ۶۰ میلیارد تومان اعتبار به این پروژه تزریق شده بود پس از سفر رئیس جمهور، ۱۳۴ میلیارد تومان مصوبه سفر، مبالغی دیگر هم در بودجه ۱۴۰۱، ۷۵ میلیارد تومان تهاتر نفت، ۳۰۰ میلیارد هم از فروش نفت که از بخش تهاتر ۵۷ میلیارد و از ۳۰۰ میلیارد فروش نفت هم ۸۰ میلیارد تومان تخصیص داده شد ضمن اینکه ۱۱۵ میلیارد تومان هم از تسهیلات ماده ۵۶ بانک رفاه به این پروژه تخصیص داده شد.

مصلح افزود: پروژه سد تنگ سرخ هم اکنون در ۶ جبهه کاری در حال عملیات اجرای است ضمن اینکه با تامین اعتبار مهمترین مشکل رفع شده و در خصوص بحث تملک هم جلسه‌ای با حضور معتمدین و نمایندگان صاحبان اراضی برگزار و بروزآوری نرخ گذاری املاک انجام شد.

وی اظهار کرد: با توجه به بروزرسانی نرخ املاک پیرامون سد که باید تملک شود ۲۸۰ میلیارد تومان تا پایان آخرین مرحله تملک برآورد شده است که اکنون و این مرحله ۵۰ میلیارد تومان آماده و طی روزهای آینده پرداخت و بخش‌هایی از اراضی در تملک سد در می‌آیند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کهگیلویه و بویراحمد در خصوص آخرین پیش بینی بهره برداری از سد تنگ سرخ بیان کرد: با توجه به برنامه ریزی‌های صورت گرفته امیدواریم تا پایان سال ۱۴۰۲ این سد به مرحله آبگیری برسد.

انتهای پیام

ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.