تاریخ انتشار:۱۴:۱۵ - ۰۲ بهمن ۱۴۰۱
با نصب صفحه‌های خورشیدی؛
عصر دنا: مدیرکل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد گفت: تا پایان امسال هزار صفحه خورشیدی در مناطق عشایری کهگیلویه و بویراحمد نصب می‌شود.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):

فضل الله آذرفرد افزود: برای تامین برق عشایر در مناطق سخت گذر که امکان برق رسانی برای آنها وجود نداشته باشد با نصب صفحه‌های خورشیدی برق مورد نیاز مردم در این مناطق تامین می‌شود.
وی با بیان اینکه تاکنون ۲ هزار و ۲۰۰ دستگاه پنل خورشیدی خریداری و در مناطق عشایری دور دست کهگیلویه و بویراحمد تحویل داده شده است افزود: براساس برنامه ریزی‌های انجام شده تا پایان امسال هزار پنل خورشیدی قابل حمل به هزار خانوار عشایری کهگیلویه و بویراحمد تحویل داده می‌شود.
وی اضافه کرد: بر اساس طرح تامین از طرق نصب پنل‌های خورشیدی عشایری که بیشتر از چهار کیلومتر با شبکه برق فاصله داشته باشند با نصب این پنل‌ها سبک و قابل حمل تامین می‌شود.
مدیرکل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه این صفحه‌های خورشیدی قابلیت تولید ۱۰۰ وات برق را دارا است ادامه داد: این صفحه‌ها، برق مورد نیاز پنج شعله لامپ کم مصرف، شارژ چراغ قوه و گوشی تلفن همراه را تأمین می‌کند.
مدیرکل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد از برگزاری مناقصات و انعقاد قرارداد خرید پنل‌های خورشیدی خبر داد و گفت: تنها ۱۰ درصد قیمت تمام شده این صفحه‌های خورشیدی توسط عشایر پرداخت خواهد شد و مابقی آن توسط دولت تأمین اعتبار می‌شود.
آذرفرد با اشاره به آثار زیست محیطی اجرای این طرح اضافه کرد: هدف از اجرای طرح نصب پنل‌های خورشیدی در مناطق عشایری جلوگیری از تخریب جنگل‌ها و کاهش آثار مخرب استفاده از سوخت‌های فسیلی است.

ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.