کد خبر: ۱۸۸۸۳
تاریخ انتشار:۰۸:۲۳ - ۳۱ شهريور ۱۴۰۱
عصر دنا: چاله های موجود در سطح شهر دهدشت علاوه بر اثرات منفی بر روح و روان شهروندان ، جلوه های زشت و ناپسند این چاله ها مشکلات زیادی را نیز برای رانندگان خودروها به وجود آورده است.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):

به گزارش عصر دنا،سالهاست که چاله های سطح خیابان های شهر تاریخی دهدشت بلادشاپور به عنوان یک معضل اساسی خودنمایی می کند و نارضایتی شهروندان را در پی داشته است.
وضعیت بد مبلمان شهری و وجود چاله ها و آسفالت های غیراستاندارد در آستانه بازگشایی مدارس در شهر تاریخی دهدشت سبب ناخشنودی مردم از مدیریت شهری شده است.

چاله های موجود در سطح شهر دهدشت علاوه بر اثرات منفی بر روح و روان شهروندان ، جلوه های زشت و ناپسند این چاله ها مشکلات زیادی را نیز برای رانندگان خودروها به وجود آورده است.


با ورود از هر سمت به سطح شهر دهدشت شاهد وجود چاله های بزرگی در خیابانهای اصلی شهر هستیم که سالهای زیادی است بر وسعت این چاله ها افزوده می شود.

این زخم‌های کهنه در کوچه پس کوچه‌ها و نقاطی که کمتر در دید عموم یا مسئولان است بیش از دیگر نقاط خودنمایی می کند.
نارضایتی مردم از چاله های سطح شهر به صورت خودجوش در تاکسی‌ها، معابر عمومی و دیگر مکانها هر روز شنیده می شود و به یک داستان پرتکرار برای مردم ومسئولان تبدیل شده است.

علی حسینی، شهروند دهدشتی وجود چاله های زیاد در سطح شهر دهدشت را نوعی سهل انگاری مدیریتی دانست و گفت: نیاز است مسئولان شهری با ساماندهی این معضل خدمات رسانی خود به شهروندان را ارتقا دهند.

محمد یوسفی یکی از دانش آموزان دوره متوسطه با اشاره به وجود چاله های زیاد در اطراف مدرسه گفت: می طلبد شهرداری نسبت به ساماندهی مبلمان شهری حق و حقوق شهروندی را رعایت کند.


علی جوادی راننده تاکسی با اشاره به وجود چاله های زیاد در سطح شهر دهدشت گفت: عمق زیاد چاله های سطح شهر دست اندازهای بدی در راه تردد خودروها ایجاد کرده که موجب برخی سوانح رانندگی می شود.
وی گفت: یکی از معضلات مهم در زمینه آسفالت خیابان ها نبود آسفالت یکدست در برخی خیابان ها و معابر اصلی شهر است.
محمد مرادی از دیگر شهروندان دهدشتی با اشاره به وضعیت نامناسب مبلمان شهری و وجود چاله ها در شهر دهدشت افزود: برخی افراد با سهل انگاری به سادگی حق و حقوق شهروندی را نادیده می گیرند.
محسن رضوی یکی دیگر از ساکنان که بیش از ۲۷ سال است در دهدشت سکونت دارد گفت: شهرداری دهدشت به عنوان متولی اصلی مدیریت شهری باید در این زمینه وارد میدان شود.
وی اظهار داشت: هر روز یک قسمت از خیابان را به بهانه های مختلف حفاری می کنند اما هنگام تکمیل پروژه ماه ها به همان شکل رها می شود.

 فرماندار کهگیلویه با انتقاد از حفاری‌های موجود در سطح شهر دهدشت گفت: طولانی شدن روند ساماندهی چاله ها غیر قابل قبول است.

سید عبدالعزیز موسوی ساماندهی این معضل را وظیفه مدیریت شهری دانست و گفت: ترد در برخی خیابانها برای شهروندان به سختی انجام می شود.

وی بر خدمت رسانی نهادهای خدمات رسان از جمله شهرداری تاکید کرد و افزود: متولیان دستگاه های خدمات رسان کارهای عقب مانده در خصوص کنده کاری ها را در سریعترین زمان ممکن انجام دهند.

موسوی با اشاره به آغاز ماه مهر و بازگشایی مدارس اضافه کرد: باید در این راستا تلاش شبانه روزی همراه با مسئولیت پذیری در اولویت قرار گیرد.

وی تصریح کرد :با توجه به اینکه ادارات خدمات رسان  پای کار هستند ولی به دلیل برخی ناهماهنگی ها ، روند اقدامات و برنامه ها اغلب از سرعت رضایت بخشی برخوردار نیست.

شهردار دهدشت گفت: چاله های موجود در سطح شهر دهشت به واسطه شکستگی لوله های آب آشامیدنی است.

علیرضا نکویی با اشاره به اینکه تاکنون پیگیری های زیادی از سوی شهرداری انجام شده است افزود: در صورتی که آب و فاضلاب نسبت به تعمیر و تعویض خطوط شکسته انتقال آب همکاری کند شهرداری نسبت به اسفالت معابر اقدام خواهد کرد.

وی  اضافه کرد: بر اساس توافق آب و فاضلاب و دیگر دستگاه های خدمات رسان باید در راستای حفاری های انجام شده رد سطح شهر نسبت به پرداخت هزینه و ساماندهی با شهرداری همکاری کند.

نکویی تصریح کرد: با برنامه ریزی های انجام شده شهرداری با اولویت بندی نسبت به ساماندهی چاله های سطح شهر اقدامات لازم را انجام خواهد داد.

وی وجود چاله ها در سطح شهر را یک معضل دانست و گفت: منابع محدود شهرداری پاسخ گوی رفع نیازها نیست.
شهر دهدشت با قدمت بیش از ۵۰ سال بیش از ۶۵ هزار نفر جمعیت دارد.

رئیس آب و فاضلاب کهگیلویه در این رابطه با اشاره به فرسودگی خطوط انتقال در بعضی از خیابانهای شهر دهدشت گفت:  با تامین اعتبار کار ساماندهی خطوط انتقال در دستور کار است. 

حبیبی افزود:  شکستگی لوله ها در خیابانهای اصلی مربوط به سالهای گذشته است که با انتخاب پیمانکار اصلاح و تعویض خطوط در تعدادی از خیابانها به زودی انجام می شود. 

وی اضافه کرد:  تفاهم نامه اصلاح و آسفالت خیابانها با انعقاد تفاهم نامه با شهرداری در راستای تامین اعتبار حفاری ها نیز در مرحله پایانی است. 

ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.