کد خبر: ۱۸۸۱۱
تاریخ انتشار:۰۸:۴۶ - ۱۱ شهريور ۱۴۰۱
عصر دنا: بررسی های میدانی از سطح بازار نشان می دهد که قیمت کنونی هر کیلو مرغ ۶۰ تا ۶۵ هزار تومان، سینه مرغ ۱۲۰ هزار تومان و فیله مرغ ۱۳۰ هزار تومان است.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):

به گزارش عصر دنا،مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی گفت: هم اکنون متوسط قیمت هر کیلو مرغ زنده در کشور ۴۱ تا ۴۲ هزار تومان بوده که از قیمت تمام شده واقعی ۶ تا ۷ هزار تومان ارزانتر است‌.

به گفته او، در شرایط فعلی میان عرضه و تقاضا تعادل نسبی برقرار است و مشکلی در توزیع مرغ زنده نداریم.

اسداله نژاد می گوید: هم اکنون کمتر از ۱۵ درصد مرغ تولیدی کشور سایز است چرا که عموما کشتارگاه ها هم به سبب افت بیشتر مرغ سایز رغبتی ندارند و تنها در مواردی که کمبود مرغ داریم، مرغ سایز خریداری می کنند.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی گفت: با اصلاح نظام یارانه راهی جز افزایش بهره وری تولید نداریم که یکی از راه های رسیدن به بهره وری مرغ سایز است که طول دوره پرورش را کاهش می دهد.

بررسی های میدانی از سطح بازار نشان می دهد که قیمت کنونی هر کیلو مرغ ۶۰ تا ۶۵ هزار تومان، سینه مرغ ۱۲۰ هزار تومان و فیله مرغ ۱۳۰ هزار تومان است.

بنابر گفته مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی مرغ سایز حدود ۳۴ تا ۴۲ هفته وارد بازار می شود، اما هم اکنون عمده مرغ تولیدی بالای ۲.۵ کیلو و سن دوره پرورش بالای ۴۵ روز است. هر چند این موضوع عمومیت ندارد و برخی واحدهای مرغداری در استان های شمالی با وزن پایین اقدام به عرضه مرغ سایز می کنند.

ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.