کد خبر: ۱۸۷۶۳
تاریخ انتشار:۰۹:۳۱ - ۰۷ شهريور ۱۴۰۱
عصر دنا: در حالی اداره کل آموزش و پرورش استان اجبار در پوشیدن لباس‌های متحدالشکل در مدارس را رد می‌کند که برخی مدارس دانش آموزان را ملزم به تهیه و خرید این لباس‌ها می‌کنند.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):

به گزارش عصر دنا،جمالی معاون آموزش متوسطه  اداره کل آموزش و پرورش این استان 
با بیان اینکه هر گونه واریز وجه برای لباس فرم در مدارس ممنوع است افزود: مدیران مدارس نمی‌توانند با تولید کنندگان لباس دانش آموزی قرارداد ببندند.

در حالی اداره کل آموزش و پرورش استان اجبار در پوشیدن لباس‌های متحدالشکل در مدارس را رد می‌کند که برخی مدارس دانش آموزان را ملزم به تهیه و خرید این لباس‌ها می‌کنند.

طبق دستورالعمل به شماره ۱۰۷/۱۳۶۵۴۱/۴۲۰۰ مورخ ۱۴۰۱/۳/۱۰ اداره کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد، ارسالی به همه ادارات آموزش و پرورش شهرستان‌ها و مناطق تابعه استان، مدیران مدارس مجاز به عقد هیچ گونه قراردادی با تولید کنندگان لباس فرم دانش آموزی نیستند و دریافت مبلغ هزینه لباس مدارس توسط تولید کننده و براساس قیمت‌های اعلام شده توسط کمیته نرخ گذاری مورد تایید صنعت ، معدن و تجارت و به صورت مستقیم از اولیاء دانش آموزان دریافت می شود.

همچنین طبق دستورالعمل وزارتی به شماره ۱۶۱/۱۴۰ برای  متحمل نشدن هزینه‌های اضافی به خانواده‌ها، دانش آموزان می‌توانند از لباس‌های سالم و قابل استفاده سال‌های قبل خود استفاده نمایند و یا اینکه والدین در صورت تمایل با رعایت رنگ و مدل مصوب شده می‌توانند خود شان نسبت به دوخت و تهیه لباس فرزندشان اقدام کنند.

بنا به گفته معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد، والدین هرگونه شکایتی در خصوص لباس مدارس را می‌توانند به اداره بازرسی و نظارت سازمان صمت به شماره ۱۲۴ و یا سازمان تعزیرات حکومتی به شماره ۱۳۵ و یا واحد پاسخگویی به شکایات اداره کل آموزش وپ رورش استان به شماره تلفن ۰۷۴۳۳۲۲۲۰۳۸ گزارش کنند.

ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.