کد خبر: ۱۸۴۷۰
تاریخ انتشار:۱۸:۲۷ - ۲۴ خرداد ۱۴۰۱
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):

مشاغلی که در کهگیلویه و بویراحمد از فرم تبصره ماده ۱۰۰ به جای ثبت اظهارنامه مالیاتی استفاده کردند، از مالیات معاف شدند.

 

 مدیرکل امور مالیاتی این استان گفت: از سه هزار و ۱۵۷ مودی که تا امروز ۲۱خرداد ماه اقدام به ثبت فرم تبصره ماده صد کرده اند، برای هزار و ۹۲۰نفر مالیات صفر ثبت شده است.

میلاد فرخان با بیان اینکه برای صاحبان مشاغل در زمان تکمیل فرم تبصره ماده ۱۰۰ بیشتر داده های پوس یا (pos) حسابرسی می شود ادامه داد: این اقدام  بسیار عادلانه و شفاف است.

مدیرکل امور مالیاتی کهگیلویه وبویراحمد بیان کرد: همچنین برای ۸۵۵ نفر از صاحبان مشاغلی که از فرم تبصره ۱۰۰ بهره گرفته اند، مالیات تا ۱۰ میلیون ریال به ثبت رسیده است که این میزان یک مالیات حداقلی محسوب می شود.

فرخان گفت: صاحبان مشاغل با ارزش کالا و خدمات  کمتر از ۴۸ میلیارد ریال نسبت به استفاده از فرم تبصره ۱۰۰ به جای اظهارنامه مالیاتی سریعتر اقدام کنند.

وی افزود: برخی صنوف همانند نمایشگاه های خرد و دستگاه های معاملاتی املاک بهتر است به جای استفاده از فرم تبصره ماده ۱۰۰؛ اظهارنامه مالیاتی ثبت و ارسال کنند.

مدیرکل امور مالیاتی کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: صاحبان مشاغل تا سی ویکم خرداد ماه فرصت دارند در درگاه خدمات الکترونیک مالیاتی به نشانی my.tax.gov.irنسبت به ثبت اظهارنامه مالیاتی یا تکمیل فرم های تبصره ماده ۱۰۰ اقدام کنند.

منبع: عصر زاگرس

ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.