کد خبر: ۱۸۴۵۸
تاریخ انتشار:۲۰:۳۰ - ۲۲ خرداد ۱۴۰۱
عصر دنا: بزرگترین تعاونی مردمی کشور در سی‌سخت با فرمان مخبر معاون اول رئیس‌جمهور شروع به کار کرد.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):

آیین بهره‌برداری از ۱۵۹ واحد اقتصادی راکد و نیمه فعال احیاء شده به همت بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و انعقاد تفاهم نامه احیای ۱۰۰۰ واحد اقتصادی طی یک ویدئو کنفرانس با حضور معاون اول رئیس جمهور برگزار شد.

این آیین با حضور مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام کهگیلویه و بویراحمد، مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری، امام جمعه سی سخت، فرماندار دنا، فرمانده سپاه ناحیه دنا، شهردار و اعضای شورای شهر سی سخت در محل آب معدنی مردمی سی سخت برگزار شد.

مصباح نژاد امام جمعه سی سخت در این آیین گفت: تولید رکن مهم اقتصاد است که اگر بخواهیم اقتصاد کشور شکوفا و مقاوم شود باید از تولید حمایت کنیم و سیاست ائمه جمعه هم همین است که به رونق تولید کمک کنند و در کنار ستاد فرمان اجرایی حضرت امام از بنگاه‌های راکد بازدید کنند و مشکلات مالی و دیگر موانع را برطرف کنند و آنها را به چرخه تولید بیاورند که در این بین ما نیز بازدید و نظارت می کنیم و لبیک به فرامین مقام معظم رهبری می‌گوییم.

امام جمعه سی سخت اظهار داشت: امروز هم به همت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام کارخانه آب معدنی سی سخت که جز بهترین آب معدنی های کشور است را می بینیم که پس از چند سال تعطیلی به چرخه تولید بازگشته و چندین نفر را به طور مستقیم و غیر مستقیم اشتغالزایی کرده و این باعث خوشحالی در بزرگترین تعاونی مردمی کشور است.

نادری مدیرکل فرمان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام در استان کهگیلویه و بویراحمد هم گفت: این آب معدنی در سال ۹۱راه اندازی شده بود که به دلایلی تعطیل شد و بعد از وقوع زلزله سی سخت یکی از رسالت های ستاد اجرایی فرمان حضرت امام علاوه بر ساخت منازل زلزله زدگان بحث اشتغال زایی بود که البته شهر سی سخت به تعاون شهر در کشور معروف است نگاه ویژه ای داشتیم و با همت بنیاد برکت ستاد اجرایی این کارخانه به ریل تولید بازگشت و اکنون در ۲شیفت کار می کند که به همین زودی شیفت سوم هم شروع به کار خواهد کرد.

نادری اظهار داشت: در مجموع در حوزه اشتغالزایی خرد و کارگاهی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام ۴۸۴۵ طرح اشتغالزایی خرد با اعتباری بیش  ۲۳۰میلیاردی در استان داشتیم که توانستیم در سال ۱۴۰۰بیش از ۱۵ واحد کارگاهی را به چرخه تولید باز گردانیم که در سال ۱۴۰۱ هم بیش از ۸۵ واحد تولیدی کارگاهی را در دستور کار داریم.

وی گفت: بعد از کمک به راه اندازی این کارخانه هنوز یک مشکل اساسی وجود دارد که این کارخانه در یک دهه قبل وامی برای راه اندازی دریافت کرده که با رایزنی با بانک مرکزی قرار شد که با همان مبلغ قبل تسویه شود ولی هم اکنون برای تسویه حساب اعلام کرده اند که با ارز جدید باید تسویه کنند که اگر این مشکل مرتفع گردد کمک خیلی خوبی به مردم این شهر خواهد شد.

زابلی مدیرعامل کارخانه آب معدنی مردمی سی سخت گفت: امروز آیین بهره برداری از کارخانه آب معدنی مردمی شهر سی سخت را با دکتر مخبر معاون اول رئیس جمهور با مدیرکل ستاد اجرایی در استان داشتیم که دکتر مخبر در ایام زلزله نگاه ویژه ای به شهر سی سخت و کارخانه آب معدنی مردمی داشت و خوشحالیم که آیین بهره برداری را امروز آغاز شیفت سوم کار کارخانه و ۲۴ساعته شدن تایم کاری خانه و افزایش اشتغال آفرینی در شهر سی سخت گره زدیم که حداقل کار آفرینی ما در این کارخانه برای مردم اشتغالزایی ۳۰ نفر به صورت مستقیم و بیش از ۵۰ نفر به صورت غیر مستقیم را فراهم کند و درصددیم که اشتغالزایی بیشتری برای مردم ایجاد کنیم.

زابلی عنوان کرد: مشارکت بنیاد برکت برای کارخانه آب معدنی در قالب یک قرارداد دوطرفه به مبلغ ۳میلیارد تومان بوده است که قرارداد تنظیم شده و درحال طی کردی روال کاری خود است.

منبع: فارس
ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.