کد خبر: ۱۸۳۹۳
تاریخ انتشار:۱۶:۱۰ - ۰۷ خرداد ۱۴۰۱
عصر دنا: اجرای طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها به عنوان زمینه ساز تحول اقتصادی در کشور و استانها آغاز شد و با پرداخت یارانه برخی کالاها به مردم قیمت برخی اجناس افزایش داشت اما در روزهای نخست بازار یاسوج متاثر از این طرح شد که رفته رفته درحال متعادل شدن عرضه و تقاضا است.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):

اجرای این طرح همواره دغدغه دولت های قبل بود اما برای اجرای آن نتوانستند به میدان بیایند و آن را تحقق ببخشند با این حال دولت سیزدهم تصمیم به عملی ساختن این اتفاق مهم تحت عنوان جراحی اقتصادی گرفت.

پس از اجرای طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها قیمت برخی کالاها افزایش داشت و حتی در روزهای نخست کمبودهایی از سراسر کشور و این استان در زمینه کالاهای اساسی گزارش شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این باره گفت: این طرح به نفع مردم خواهد بود و بدون تردید معیشت مردم استان بهبود خواهد یافت.

سید جواد هاشمی مهر افزود: دشمنان این نظام تمام تلاش خود را به کار بستند تا طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها را ناموفق جلوه بدهند.

وی ادامه داد: ابتدا مردم را به خرید نکردن کالاهایی همچون مرغ و تخم مرغ و کساد شدن بازار دعوت کردند و در پی آن باز هم شایعه ساختند که مرغ های تاریخ گذشته را دولت در بازار دوباره توزیع کرده است.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: این روزها استقبال از خرید توسط مردم در بازار نسبت به روزهای ابتدایی آغاز طرح افزایش خوبی داشته است.

کریم روزبهان افزود: هم اینک شاهدیم که بازار یاسوج و دیگر شهر های استان در حال تعادل قیمت و سطح عرضه و تقاضاهاست.

وی تاکید کرد: در ابتدای آغاز طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها عرضه بیشتر کالاها در بازار به صورت فراوان صورت گرفت اما برخی از این کالاها با کاهش تقاضا مواجه شدند.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: این روزها در بازار استان تقاضای مرغ و تخم مرغ در بازار یاسوج کاهش یافته است.

وی ادامه داد: قیمتی که عرضه و تقاضا مشخص می کند زیر قیمت بازار است اما قیمت مصوب همان ۵۹ هزار و ۸۰۰ هزار تومان است.

روزبهان عنوان کرد: در برخی مرغ فروشی های شهر یاسوج و دیگر شهرهای استان این قیمت تا ۳۷ هزار تومان هم کاهش پیدا کرد.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد گفت: در خصوص روغن کمبودی در بازار گزارش نشده است و قیمت سایر اقلام متناسب با روال معمولی افزایش داشته است.

وی تاکید کرد: همچنین در این روزها با افزایش قیمت گوشت قرمز مواجه بوده ایم که برخی ها بیشتر از قیمت معمول آن را به مردم عرضه می کردند.

روزبهان تصریح کرد: همچنین در خصوص مواد شوینده نیز مغازه ها و حتی مردم دست به احتکار زده بودند که بسیاری از این مغازه ها شناسایی و پلمب شدند.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۲۱ هزار و ۳۴۹ مورد بازرسی در ۲ ماهه نخست سال جاری از واحد های صنفی استان انجام شده است.

وی افزود: این بازرسی ها منجر به تشکیل یک هزار و ۱۹۹ فقره پرونده تخلف صنفی به ارزش۵۸ میلیارد و ۹۸۰ هزار ریال شد که جهت رسیدگی بیشتر به مراجع ذیصلاح ارجاع گردید.

روزبهان اضافه کرد : در این بازه زمانی و در۴۵۲ گشت مشترک با نهاد های همکار و نظارتی، یک هزار و ۵۳۵ مورد بازرسی از واحد های نانوایی استان انجام شد.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: این مهم منجر به تشکیل ۱۳۹ فقره پرونده تخلف صنفی به ارزش یک میلیارد و۱۵۴ میلیون ریال شد که جهت رسیدگی بیشتر نیز به تعزیرات حکومتی استان ارجاع شد.

روزبهان عنوان کرد: در بازه زمانی ۲ماهه، تعداد ۱۶۱ فقره گزارش مردمی به سامانه ستاد خبری ۱۲۴ رسیده که از این تعداد ۴۸ فقره به صورت حضوری و ۱۴۰ فقره دیگر به صورت کتبی گزارش شده است.

وی بیان کرد: در مجموع ۱۰۸ پرونده تخلف  جهت سیر مراحل قانونی تکمیل و تعداد ۳۳ فقره دیگر منجر به مصالحه شده است که این رقم نسبت به سال گذشته از رشد ۱۳ درصدی برخوردار بوده است.

منبع: ایرنا
ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.