کد خبر: ۱۸۳۷۰
تاریخ انتشار:۱۵:۳۶ - ۰۴ خرداد ۱۴۰۱
عصر دنا: معاونت شهرسازی و معماری شهرداری یاسوج از فرصت یکماهه به مالکینی که تغییر کاربری بدون مجوز در املاک خود داده اند برای رفع مشکلات پروانه ساختمانی خبر داد و گفت: پس مهلت یاد شده با سازه های که بصورت غیرقانونی تغییر کاربری داده باشند، برخورد قانونی خواهد شد.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):

سید فرزاد فرج زاده با اعلام این مطلب گفت: با توجه به اینکه طی سالهای اخیر تعداد زیادی از مالکین املاک خود را بر خلاف ضوابط و مقررات شهرسازی و طرح تفصیلی در اختیار صنوف مرتبط با اتومبیل ( تعمیر ، صافکاری ، برقکاری، نقاشی و …) و با هر فعالیت دیگر غیر مجاز قرار داده اند، حسب قانون و ضوابط، چنانچه دارنده پروانه ساختمانی مطابق پروانه اخذ شده، کاربری عملی آن را تغییر دهد، تخلف تغییر کاربری زمین صورت گرفته است.

وی ادامه داد: همین طور ممکن است، ساختمانی بدون پروانه احداث شود که برخلاف نوع کاربری منظور در طرح‌ها از آن استفاده گردد و یا ممکن است، ساختمانی بدون پروانه احداث شده باشد که نوع کاربری ساختمان مغایر با کاربری تعیین شده در طرح ‌های شهرسازی باشد که این موارد نیز مصداق تغییر کاربری غیرمجاز است.

فرج زاده عنوان کرد: ضمناً آن چه در ساختمان‌ها خلاف اصول شهرسازی و فنی و بهداشتی ساخته می‌شود و یا از محتوای طرح‌های شهرسازی تخطی و مندرجات پروانه در آن لحاظ نشود، خلاف محسوب و قابل رسیدگی است.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری یاسوج با هشدار با مالکینی که ساختمان خود را بدون اطلاع و غیرقانونی تغییر داده اند، گفت: این شهرداری یک ماه به مالکین این واحدها فرصت خواهد داد با مراجعه به شهرداری موضوع تغییر کاربری عملی ملک خود را پیگیری و‌ رفع مشکل نمایند.

فرج زاده تاکید کرد: بعد از انقضای مهلت اعلام شده، تمامی املاک فوق به کاربری مورد استفاده برگردانده خواهد شد و تغییر کاربری مجدد آن برای مالکین مستلزم هزینه فراوان و طی مراحل قانونی است.

ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.