کد خبر: ۱۸۲۶۸
تاریخ انتشار:۱۲:۱۳ - ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۱
عصر دنا: مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: بیت المال امانت است و باید با تمام توان از این امانت حفاظت کرد تا خیانتی صورت نگیرد.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):

حسنعلی عزت خواه در آیین معارفه معاون پژوهش، برنامه ریزی و توسعه منابع اداره کل آموزش و پرورش استان گفت: بر خلاف گذشته تغییر مدیریت ها را از معاونت های آموزشی و پرورشی شروع کردیم تا اهمیت این معاونت ها و نقش آن ها در تربیت دانش آموزان را گوشزد کنیم. 

او با اشاره به اینکه در همه تغییر و تحول ها باید خداوند را در نظر بگیریم و در مناصب امانتدار باشیم می گوید: بیت المال امانتی دیگر است و باید با تمام توان از این امانت حفاظت کرد تا خیانتی صورت نگیرد.

به گفته عزت خواه ، در بحث بیت المال امانتدار خوبی باید باشیم  تا فردا مدیون خود و شهدا نباشیم. 

سید ولی موسوی رئیس اداره کل روابط عمومی آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد نیز در این آیین انتخاب سبحانی نژاد به عنوان معاون جدید معاون  پژوهش ، برنامه ریزی و منابع انسانی این اداره کل را مصداق بیانیه گام دوم انقلاب و استفاده از ظرفیت جوانان و کادرسازی برای مدیریت های آینده عنوان کرد.

او می گوید: امیدواریم با این انتصاب شاهد تحرک، شادابی و پویایی حوزه معاون  پژوهش برنامه ریزی و منابع  اداره کل آموزش و پرورش استان باشیم. 

معاون جدید پژوهش،  برنامه ریزی و توسعه منابع اداره کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: اگر حمایت مالی از آموزش و تربیت و سلامت صورت نگیرد و متکی بر شعارهای خود ساخته باشد به هیچ کجا نخواهیم رسید.

به گفته ایمان سبحانی نژاد، نیازمند همراهی همه جانبه نیروی های آموزش و جهادگران این عرصه هستیم تا بتوانیم آموزش و پرورش را در تراز جمهوری اسلامی و نیاز های روز جامعه رونق بدهیم .

او می گوید: ما برای تحقق اهداف آموزش و پرورش گرد هم آمده ایم و حوزه معاونت برنامه ریزی، توسعه و مدیریت منابع انسانی، پشتیبان آموزش و سلامت دانش آموزان است.

معاون جدید پژوهش، برنامه ریزی و توسعه منابع اداره کل آموزش و پرورش استان گفت: از کاشتن علم و اندیشه در باور انسان ها در قرآن به عنوان جلوه ای از قدرت بزرگ خداوند یاد شده است.

به گفته  سبحانی نژاد، خداوند همه‌ اسرار حقیقت جهان را به انسان آموخت وخود را معلم می خواند .

او به ارزش و منزلت معلم اشاره کرد و گفت: کار معلم که زنده کردن روح و دل انسان به علم دانش است برتر از زندگی بخشیدن به بدن مادی است و این خود رسالت سنگین ما معلمین را به نحو احسن نشان می دهد .

معاون مدیریت توسعه و منابع انسانی آموزش و پرورش آموزش و پرورش استان می گوید: تحقق آرمان های انقلاب اسلامی که احیای تمدن عظیم اسلامی و کسب آمادگی برای برقراری عدالت و معنویت در جهان است در گروِ تربیت انسان های آزاده است.

او گفت: کار در این وادی نیاز به تعامل ، همکاری ، روحیه جهادی ، بسیجی و تعامل سازنده و موثر دارد، ما نیازمند همیاری همکاران عزیز در اداره کل آموزش و پرورش برای تحقق برنامه ها هستیم.

سبحانی نژاد اولین برنامه خود را در معاونت پشتیبانی توجه به مدیریت مالی و اصل تشریح در فرآیند تعلیم و تربیت بیان کرد.

او می گوید: دومین برنامه تبدیل تهدید ها به فرصت و پژوهش است تا انگیزه همکاران بیدار شود و با ایجاد بینش و پژوهش ، اساس تحول ایجاد خواهد شد .

معاون جدید پژوهش، برنامه ریزی و توسعه منابع اداره کل آموزش و پرورش استان تشکیل اتاق فکر و پرورش با مشارکت معلمان متفکر و اهل دانش را با رویکرد تشکیل انجمن علمی ، آموزشی ،تربیتی و پژوهشی از دیگر برنامه های خود بیان کرد.

سبحانی نژاد تحقق عدالت آموزشی در مدارس را مهم دانست و گفت: حلقه مفقوده آموزش و پرورش کنونی ، بحث پژوهش محوری است و اصل توجه به عدالت آموزشی ، تربیتی و پژوهشی، توزیع عادلانه منابع و تجهیزات و مدیریت منابع و شفاف سازی مالی با اولویت بخشی به آموزش ابتدایی در تخصیص منابع است .

او می گوید: کهگیلویه و بویراحمد به لحاظ جغرافیایی و شرایط اقلیمی که دارد از بقیه استان ها متفاوت تر است و آنطور که باید ، در حوزه تجهیز منابع به آن پرداخته نشده است .

سبحانی نژاد سند تحول بنیادین را مهم ترین سند تربیت دانست و گفت: برنامه بعدی طرح نشاط و پویایی در مدارس و امنیت روانی دانش آموزان و معلمان است.

به گفته معاون جدید پژوهش، برنامه ریزی و توسعه منابع اداره کل آموزش و پرورش استان، با تشکیل کمیته فضای سبز و نشاط و تعالی در مدارس و مدیریت آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق می توانیم این فضای بی روح را از سطح و محیط مدارس دور کنیم .

در این آیین ایمان سبحانی نژاد به عنوان معاون جدید توسعه مدیریت و منابع انسانی اداره کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد معرفی و از خدمات زریر صالح پور معاون پیشین قدر دانی شد.

ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.