کد خبر: ۱۸۲۴۹
تاریخ انتشار:۱۶:۱۴ - ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۱
عصر دنا: معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه وبویراحمد گفت: عزم و اراده قوی و جدی در برخورد قاطع با امواج زمین خواری، کوه خواری، جنگل خواری در استان آغاز شد.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):

 

 


کیومرث حاجی زاده در کارگروه مبارزه با زمین خواری و کمیته های این کارگروه که به تازگی تشکیل شده است، اظهار داشت: زمین خواری به اشکال گوناگون خود در استان رواج پیدا کرده است و بستر رودخانه ها، حاشیه شهرها، حریم راه ها، دامنه کوه ها و جنگل ها در معرض جدی تجاوز قرار گرفته است.
وی تصریح کرد: نوع دیگر زمین خواری متقاضیان طرح های تولیدی و اقتصادی هستند که با واگذاری زمین های دولتی بعد از چندین سال همانطور باقی مانده و هیچکاری در آن صورت نگرفته است.
به گفته معاون عمرانی استانداری در بررسی های انجام شده و بازدیدهای میدانی از ۴۲ طرح واگذاری تنها هفت مورد اقدام به طرح تولیدی شده است که بخش زیادی در حوزه گردشگری است.
وی ابراز داشت: از زمین های واگذارشده به ۱۰۰ طرح تاکنون بیش از ۴۰ مورد از آنها خلع ید شده اند.
دکترحاجی زاده با بیان اینکه، شگردهای عجیب برای تصاحب اراضی ملی و دولتی صورت گرفته است، اعلام کرد: کسانی که اقدام به تصاحب اراضی ملی به هر شکلی شده اند در انتظار برخورد سریع، محکم و قاطع بازرسی و قوه قضائی باشند چرا که عزم دولت و قوه قضائیه بر آزادسازی منابع ملی است.
وی ابراز داشت: اصل و اراده تمام عیار بر قطع کردن دست متجاوزان به عرصه های جنگلی و منابع طبیعی است و حتی بازرسی ها به طور صریح از ادارات دولتی شروع می شود و به دیگر بخش های عمومی و خصوصی در ابعاد مختلف تعمیم می یابد.
حاجی زاده ابراز داشت: دکتر احمدزاده استاندار کهگیلویه وبویراحمد و حوزه معاونت عمرانی استانداری، دادگستری با تمام توان پای کار آمده اند تا جلوی تجاوز به عرصه های ملی به هر شکل آن گرفته شود و برخورد جدی با خاطیان آن صورت گیرد.
معاون امور عمرانی استانداری به دستگاه های اجرایی منابع طبیعی، محیط زیست، گردشگری، راه و شهرسازی، آب منطقه ای و شهرداری تاکید کرد با همه توان پای کار بیایند.
وی اعلام کرد: هرگونه تجاوز به عرصه های منابع ملی، حاشیه رودخانه ها، حریم راه ها، جنگل و کوه خواری را گزارش دهند تا به مراکز قضایی معرفی شوند.
دکترحاجی زاده تصریح کرد: مستندات براساس طرح کاستر؛ نقشه هوایی، GPS ، UTM و نسق زمین ها مشخص خواهد شد و زمین های غصب شده قطعا برگردانده خواهند شد.
معاون عمرانی استانداری بیان کرد: در عجبم از اینکه برخی جاها ساخت و سازهایی در دل جنگل شده است و حیرت آور اینکه چطور و از چه طریقی مصالح ساختمانی را به آنجا منتقل کرده اند.
وی گفت: در یک بررسی میدانی و به صورت نامحسوس و ناشناس به منطقه ای رفتم که مباشر و فروشندگانی بودند که به راحتی جنگل و دامنه کوه را برای فروش به قیمت دلخواه خودشان به من پیشنهاد می دادند.
حاجی تاکید کرد: این کارگروه و کمیته های مربوطه آن در مرکز استان و متناظر آن در همه شهرستان ها به خصوص یاسوج و سی سخت با جدیت پای کار آمده اند تا جلوی این تجاوزات گرفته شود و زمین های غصب شده نیز پس گرفته شوند.
معاون امور عمرانی استانداری اعلام کرد: متجاوزان به عرصه های منابع ملی در استان در هر شرایطی احساس امنیت نخواهند کرد و مطمئن باشند که به کمترین تجاوز به عرصه های ملی برخورد قانونی و سخت به عمل می اید.
وی به سرمایه گذارانی که زمین برای سرمایه گذاری در اختیار آنها قرار گرفته اما عملا کاری نکرده اند هشدار داد که زمین های واگذاری از آنها پس گرفته می شود و در اختیار متقاضیان واقعی که اهلیت کار را دارند، قرار می گیرد.
دکترحاجی زاده از شورای اسلامی شهر و شهرداری خواست به کمک این کارگروه بیایند و در این حرکت آغاز شده همکاری لازم را در بخشی هایی که جز حوزه شهری است، داشته باشند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه وبویراحمد تاکید کرد که تنگ مهریان به محدوده شهر الحاق شود و کنترل ها و بازرسی ها در طرح مبارزه با زمین خواری از آنجا آغاز شود.
حاجی زاده عنوان کرد: هیچ دستگاهی حق ندارد در تنگ مهریان و حاشیه بشار کاری را آغاز کند مگر اینکه این کارگروه مصوب کرده باشد.
معاون امور عمرانی استانداری همچنین از دست برخی از مشاورین می نالید که با ندانم کاری هایشان و بی تجربگی باعث چه مشکلات و بحران هایی شده اند که اکنون جمع کردن آنها بلا و مصیبت است

ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.