کد خبر: ۱۸۰۴۳
تاریخ انتشار:۱۳:۴۱ - ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۱
عصر دنا: شطرنج اعتبارات با طرح کاهش ۱۴ درصدی بودجه استان کهگیلویه و بویراحمد با هزار پروژه نیمه تمام، این استان را وارد چالش کرده است.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):

یک نگاه به ماه‌های گذشته، ادبیات توسعه اقتصادی متولیان استان تبیین کننده رشد چشمگیر اعتبارات کهگیلویه و بویراحمد و سرازیر شدن اعتبار به سمت استان بود که این روزها خبرهایی متضاد با موارد طرح شده مخابره می‌شود.

درست در همان مقطع زمانی که چالش انتصاب نیروهای مدیریتی در کهگیلویه و بویراحمد به اوج خود رسید، رایزنی استان‌ها برای تصویب حداکثری بودجه از طریق مختلف ادامه داشت.

علیرغم تأیید تفکر گردش نخبگان، جدال برای کسب کرسی‌های مدیریتی دستگاه‌های اولویت دار استان، یک عقب ماندگی تاریخی را برای استان رقم می‌زند.

فشارهای طیف‌ها، گروه‌ها و جناح‌ها از یک سو و نگاه قومی حاکم بر انتصابات از سویی دیگر تمرکز زدایی توسعه مرکز محور را خواه و ناخواه ایجاد می‌کند.

نماینده استانی دیگر با طرح کاهش ۱۴ درصدی اعتبارات کهگیلویه و بویراحمد آب پاکی را بر دستان نمایندگان استان ریخت.

در حالیکه بیش از یک هزار پروژه نیمه تمام در کهگیلویه و بویراحمد به دلیل نبود اعتبار به حال خود رها شده، آیا بخشی از آسیب ایجاد شده ناشی از کاهش بودجه استان به روزهایی برمی گردد که برخی متولیان انتصابات در یاسوج را به چانه زنی در مرکز برای جذب اعتبار ترجیح دادند؟

ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.