کد خبر: ۱۷۹۵۵
تاریخ انتشار:۱۱:۴۱ - ۲۸ فروردين ۱۴۰۱
عصر دنا: نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد از بی رمقی مطالبه گری توسط جوانان ابراز نگرانی کرد و گفت: از ظرفیت قشر جوان در مدیریت‌ها استفاده شود.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):

 حجت‌الاسلام و المسلمین سید نصیر حسینی در همایش «جوانان حسنی»، اظهار داشت: جوانان ما نباید این روحیه مطالبه گری و سوال را از دست بدهند و باید همیشه چراغ مطالبه‌گری در درون جوانان برافروخته باشد و همه مسئولان نیز باید پاسخگو باشند.

وی ضمن تبریک میلاد باسعادت حضرت امام حسن مجتبی(ع)، افزود: ماه رمضان، ماه خیر، رحمت الهی، ماه قرآن و ماه شکوفایی اخلاقی است.

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج افزود: این ماه بهترین فرصت برای جوانان بوده که بذر قرآن، معنویت و اخلاق را در درون خود به‌کارند.

حسینی یادآور شد: رمضان، ربیع القرآن و بهار قرآن است، یعنی اثر گذاری قرآن در این ماه بر روی انسان و انسانیت برای شکوفایی، معنویت و اخلاق بهتر از هر زمان دیگری است.

وی ضمن تاکید بر اینکه قرآن در همه زمان‌ها و لحظه‌ها نقش هدایت گری دارد و سبب متعالی شدن انسان می‌شود، ادامه داد: همه ما به ویژه جوانان در این ماه باید متوجه قرآن باشیم تا این کتاب الهی در بدن آنها رخنه کرده و بتوانند با این کتاب انس بگیرند.

حسینی خاطرنشان کرد: انس جوانان با قرآن به ویژه در ماه مبارک رمضان، تاثیر بسیاری بر بحث اخلاقی، روحی و معنوی آنها خواهد داشت.

وی تاکید کرد: باید خداوند را شاکر باشیم که در یک مکان، زمان، حکومت، عصر و نسلی زندگی می کنیم که باب معرفت الله برای ما باز شده است.

حسینی یادآور شد: در حکومت طاغوتی نیستیم که حاکمیت به طور رسمی مردم را به ظلمات دعوت می کند، بلکه حکومت ولایی و اسلامی ما را به معنویت، اخلاق، عبودیت و قرآن دعوت می کند.

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در زمان طاغوت درهای دوزخ، فساد، فحشا، برهنگی، شرب خمر و ... بر ملت و جوانان باز شده بود، ولی در نظام اسلامی و ولایی درب‌های بهشت، معرفت، قرآن، حجاب و حیا بر مردم گشوده شده و اینها برکاتی است که نصیب جوانان این عصر شده و باید قدردان آنها باشیم.

وی تصریح کرد: طبیعی است کسانی که با قرآن انس ندارند، جوانی که با حجاب و معرفت الهی آشنایی ندارد، این جوان سرانجام جای دیگری خواهد بود.

حسینی به سئوالات و مطالبات جوانان در این نشست اشاره کرد و افزود: جوانی یک انرژی و نیروی بالایی برای کشور است که باید به درستی تربیت و مدیریت و ساخته و پرداخته شوند.

امام جمعه مرکز کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: ما گذشته جنگ و قبل از انقلاب را تجربه کردیم و در همین دوران سخت اقتصادی، حمله‌ها و حربه‌های گوناگون را نیز تجربه کردیم و می‌بینیم که جوانان در میدان عمل بسیار خوب درخشیدند.

وی ضمن اشاره بر اینکه باید ظرفیت جوانان را مورد دقت قرار دهیم که در نشست‌هایی با استاندار این ظرفیت‌ها بررسی و مورد تاکید قرار گرفت، بیان کرد: ماهیت کادرسازی و نیروسازی به وسیله همین جوانان صورت گیرد و مسئولان در حوزه برادران و خواهران این موضوع را مدنظر داشته باشند.

حسینی ضمن تاکید بر اینکه کادرسازی جوانان در همه سطوح باید مورد توجه قرار گیرد، افزود: باید در همه شهرها و بخش‌ها از نیروهای جوان تحصیل کرده، ولایی و دارای روحیه جهادی در رده‌های مختلف به کار گرفته شوند تا تبدیل به نیروی توانمند برای انقلاب و نظام شوند.

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد یادآور شد: تنها راه کادرسازی و نیروسازی استفاده از ظرفیت جوانان است که باید باید برای مسئولیت آماده شوند.

وی خاطرنشان کرد: امروز باید جوانان تحصیل کرده را در رده های دوم و سوم قرار دهند تا تجربه کسب کنند و بتوانند در آینده در رده‌های مختلف از آنها استفاده کنیم.

آیت الله حسینی از استاندار کهگیلویه و بویراحمد درخواست کرد تا جایی که در توان دارند کار را به پیش ببرند، همه باید کمک کنند به نحو مطلوب از امکانات موجود دولت‌های منتخب در راستای منافع کشور، نظام، اسلام و مردم استفاده کنیم.

امام جمعه یاسوج با بیان اینکه انقلاب، کشور و حاکمیت عادی نیست و توقعات جهانی از این انقلاب وجود دارد، افزود: این انقلاب دشمنان جهانی دارد، آرمان‌های کشور ما جهانی بوده و دشمنی‌هایی که با انقلاب می‌شود، استثنایی است و از جهت این انقلاب نسبت به تحقیق آن یک معادلات استثنائی اتفاق افتاد.

وی خاطرنشان کرد: رهبر و رهبران این انقلاب حضرت امام خامنه‌ای (مد ظله ‌العالی)، حضرت امام (ره) و افرادی که در ساختار این نظام مشارکت داشتند، افراد عادی نبودند.

حسینی با اشاره به اینکه انقلاب ما، انقلاب فقها و دانشمندان است، گفت: باید در این انقلاب کار و تلاش صورت گیرد، امید آفرینی کرد و جوانان باید در وسط میدان حضور داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد ضمن تاکید بر اینکه جوانان باید مطالبه گر باشند، خطاب به جوانان حاضر در این همایش، گفت: نباید نسبت به آن چیزی که مقام معظم رهبری فرموده از مطالبات کوتاه بیایید و باید با شجاعت تمام و روحیه انقلابی مطالبه‌گر باشید.

وی ضمن تأکید بر اینکه باید سوال و مطالبه درون جوانان وجود داشته باشد، تصریح کرد: اگر خدای ناکرده این روحیه مطالبه گری در درون شما خاموش شد، احساس خطر وجود دارد.

آیت الله حسینی خاطرنشان کرد: جوانان ما نباید این روحیه مطالبه گری سوال را از دست بدهند و باید همیشه چراغ مطالبه‌گری در درون جوانان برافروخته باشد و همه مسئولین نیز باید پاسخگو باشند.

منبع: تسنیم
ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.
آيا خود و اطرافیان از بانک ها کهگیلویه و بویراحمد در پرداخت وام ازدواج و فرزنداوری رضایت دارید؟
بله
خیر