کد خبر: ۱۷۸۰۱
تاریخ انتشار:۱۰:۴۰ - ۲۰ فروردين ۱۴۰۱
عصر دنا: درخواست زلنسکی برای بازگشت هیئت‌های دیپلماتیک به کی یف، واکنش‌ها به تعلیق عضویت روسیه در شورای حقوق بشر سازمان ملل، تلفات سنگین روسیه در اوکراین،گسترش تحریم های روسیه از سوی اتحادیه اروپا و ادامه کمک‌های امنیتی آمریکا به اوکراین از مهمترین خبر‌های چهل و چهارمین روز جنگ اوکراین است.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):

درخواست زلنسکی برای بازگشت هیئت‌های دیپلماتیک به کی یف، واکنشها به تعلیق عضویت روسیه در شورای حقوق بشر سازمان ملل، تلفات سنگین روسیه در اوکراین، گسترش تحریم های روسیه از سوی اتحادیه اروپا و ادامه کمکهای امنیتی آمریکا به اوکراین از مهمترین خبرهای چهل و چهارمین روز جنگ اوکراین است.

(این خبر به روز رسانی می شود)

 

۱۴:۳۴ عقب نشینی نیرو‌های روسیه از شمال اوکراین
انگلیس اعلام کرد نیرو‌های روسیه به طور کامل از شمال اوکراین به بلاروس و روسیه عقب نشینی کرده اند.
به گزارش رویترز، اطلاعات ارتش انگلیس روز جمعه اعلام کرد، نیرو‌های روسیه اکنون به طور کامل از شمال اوکراین به بلاروس و روسیه عقب نشینی کرده اند. وزارت دفاع انگلیس در پیامی توئیتری نوشت، دستکم بخشی از این نیرو‌ها به شرق اوکراین منتقل خواهند شد تا در دونباس بجنگند. این نیرو‌ها پیش از استقرار در شرق اوکراین نیاز به تجدید قوا خواهند داشت و هرگونه انتقال از شمال دستکم یک هفته زمان خواهد برد. وزارت دفاع انگلیس اعلام کرد گلوله باران شهر‌های شرقی و جنوبی اوکراین ادامه دارد و نیرو‌های روسیه از شهر ایزیوم که تحت کنترل آن هاست به سوی جنوب پیشروی کرده اند.

 

۱۳:۴۸ انتقاد واتیکان از ارسال سلاح به اوکراین
به گزارش شبکه تلویزیونی روسیاالیوم، «کاردینال پترو پارولین» نخست وزیر واتیکان اعلام کرد حمایت تسلیحاتی کشور‌های عضو ناتو از اوکراین باعث تشدید نزاع می‌شود. نخست وزیر واتیکان ضمن انتقاد از ارسال تجهیزات نظامی برای اوکراین، بر ضرورت بازگشت به توافقنامه‌های مینسک برای حل بحران تاکید کرد.

 

۱۳:۰۱ ورود نیرو‌های دونتسک به بندر ماریوپل
به گزارش شبکه تلویزیونی روسیاالیوم، مقامات دونتسک از ورود نیرو‌های خود به بندر ماریوپل پس از پایان درگیری با ملی گرایان افراطی در بخش‌های وسیعی از این شهر خبر دادند.
مقامات دونتسک اعلام کردند حدود سه هزار تن از ملی گرایان افراطی هنوز در شهر هستند.مقامات دونتسک همچنین احتمال دادند تعدادی از عناصر ملی گرای افراطی نیز در پوشش غیرنظامی در ماریوپل حضور داشته باشند.
به گفته آن‌ها ملی گرایان به تخریب کشتی‌های پهلو گرفته در بندر ماریوپل ادامه می‌دهند و دومین کشتی را نیز از ابتدای این هفته تا کنون به آتش کشیدند. مقامات دونتسک اعلام کردند بعید نیست ملی گرایان افراطی از طریق حمله به کشتی‌های خارجی محاصره شده در بندر در صدد انجام اقدامات تحریک آمیز باشند تا وجهه نیرو‌های روسیه را تخریب کنند.

 

۱۲:۵۹ قزاقستان به تحریم‌های روسیه نمی‌پیوندد
به گزارش پایگاه خبری اینترفاکس از نور سلطان، «مختار تلوبردی» در مصاحبه‌ای که از شبکه خبر ۲۴ پخش شد، گفت: کشورش قصد ندارد به فشار‌های تحریمی علیه روسیه بپیوندد و تدابیری اتخاذ کند که ممکن است به منافع روسیه لطمه وارد کند.

 

۱۲:۵۹ مکرون: پوتین برای «پیروزی در نهم مه» دنباس را هدف قرار داده است
به گزارش خبرگزاری فرانسه از پاریس، «‌امانوئل مکرون» رئیس جمهور فرانسه در مصاحبه با رادیو فرانسوی RTL گفت «برای روسیه، نهم مه یک جشن ملی و یک قرار ملاقات نظامی مهم است. می‌توان تقریبا اطمینان داشت که برای رئیس جمهور پوتین، نهم مه باید یک روز پیروزی باشد». نهم مه، سالگرد تسلیم آلمان نازی در سال ۱۹۴۵، است.

 

۱۲:۵۶ افزایش بی سابقه قیمت مواد غذایی و غلات در جهان
به گزارش خبرگزاری فرانسه از کی‌یف، سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد، «فائو»، که به عنوان سازمان بین المللی در زمینه‌های توسعه کشاورزی، تأمین غذای مناسب برای همگان، مبارزه با سوء تغذیه و بهبود تغذیه مردم در سراسر جهان فعالیت می‌کند اعلام کرد جنگ اوکراین باعث شده است قیمت مواد غذایی در جهان به طور بی سابقه‌ای افزایش یابد.

 

۱۲:۵۱ اصابت دو راکت به ایستگاه قطاری در اوکراین
به گزارش خبرگزاری فرانسه از کی‌یف، شرکت راه آهن اوکراین اعلام کرد دو راکت به ایستگاه قطار «کراماتورسک» اصابت کرد.مقامات اوکراینی اعلام کردند در نتیجه حمله روسیه به ایستگاه قطار کراماتورسک در اوکراین دست کم ۳۰ نفر کشته شدند.

 

۱۲:۴۸ کولبا: شرایط میدانی و تاثیر تحریم‌های روسیه شرایط مذاکرات را تعیین می‌کند
به گزارش شبکه تلویزیونی الجزیره، وزیر امور خارجه اوکراین در واکنش به اتهامات «سرگئی لاوروف» همتای روسی اش درباره تغییر موضع کی‌یف در مذاکرات، اذعان کرد شرایط میدانی نبرد‌ها و تاثیر تحریم‌ها علیه مسکو بر شرایط مذاکرات تاثیر می‌گذارد.
«دمیترو کولبا» پس از حضور در نشست ناتو در بروکسل گفت: روشن است که مواضع مذاکره کنندگان بر اساس موفقیت ارتش‌ها در صحنه میدانی و تاثیر تحریم‌ها بر روسیه، تعیین خواهد شد. این دو معیار اصلی است که موضع ما و موضع روس‌ها را مشخص خواهد کرد. ما می‌خواهیم در موضع قویتر و بهتری قرار داشته باشیم و در نهایت پیروز خواهیم شد.

 
 
 
 
Remaining Time -0:16
 
 

 

۱۲:۴۸ ژاپن هشت دیپلمات روس را اخراج کرد
به گزارش خبرگزاری فرانسه از توکیو، مقامات ژاپن اعلام کردند این کشور هشت دیپلمات روس را در اعتراض به جنایات روسیه در اوکراین اخراج کرده است.

 

۱۲:۲۴ شورای حقوق بشر سازمان ملل بدون روسیه دوام نمی‌آورد
به گزارش شبکه تلویزیونی روسیاالیوم، «دیمیتری مدودف» معاون شورای امنیت ملی روسیه اعلام کرد شورای حقوق بشر سازمان ملل پس از خروج روسیه از عضویت در آن، زیاد دوام نخواهد آورد.

 
 
 
 
Remaining Time -0:23
 
 

 

۱۲:۱۰ انهدام ۴۲ زیرساخت نظامی دیگر در اوکراین
سخنگوی وزارت دفاع روسیه از انهدام ۴۲ زیرساخت نظامی دیگر در اوکراین و انهدام بخش زیادی از مهمات و تجهیزات نیرو‌های اوکراینی خبر داد.

 

۱۱:۵۸ اوکراین «سومی» را پس گرفت
به گزارش خبرگزاری فرانسه از کی‌یف، منطقه سُومی، هم مرز با روسیه، از اشغال نیرو‌های روسی آزاد شد.

 

۱۱:۵۰ عملیات نظامی روسیه ممکن است در چند روز آینده پایان یابد
«دیمیتری پسکوف» در بیانیه‌ای به شبکه انگلیسی «اسکای نیوز» گفت: عملیات نظامی در اوکراین ممکن است طی روز‌های آینده یا از طریق تحقق اهداف تعیین شده خود یا رسیدن به توافق از طریق مذاکره به پایان برسد.
سخنگوی کرملین افزود: تصور کنید اگر یکی از اعضای ناتو، یا اوکراین، به بازپس گیری شبه جزیره کریمه فکر کند، و به روسیه و این شبه جزیره حمله کند، سپس با اعمال ماده ۵ منشور ناتو، کشور‌های عضو این ائتلاف که دارای سلاح هسته‌ای هستند باید از اوکراین دفاع کنند که در این صورت ممکن است جنگ جهانی سوم آغاز شود... کاری که ما اکنون انجام می‌دهیم محافظت از خود در برابر هر گونه تهدید احتمالی چنین جنگی است.
وی ادامه داد: این وضع از طریق دیپلماسی قابل حل است و این بستگی زیادی به ثبات موضع اوکراین و میزان تمایل آن‌ها به پذیرش شرایط ما دارد.

 

۱۱:۱۷ بودجه نظامی کانادا افزایش می‌یابد
کانادا تصمیم دارد بودجه نظامی خود را به میزان هشت میلیارد دلار کانادایی افزایش دهد. به گزارش شبکه تلویزیونی العالم، این افزایش طی پنج سال صورت خواهد گرفت و هدف از آن بهبود تجهیزات نظامی و افزایش مشارکت با متحدان اصلی است. وزیر دارایی کانادا اعلام کرد هم اکنون بیش از آن چه قبل از جنگ اوکراین انتظار می‌رفت، برای مسائل دفاعی هزینه می‌شود. وی افزود این بودجه باعث افزایش سرمایه گذاری فوری در نیرو‌های مسلح کانادا می‌شود، زیرا فقط آمادگی برای جنگ است که صلح را تضمین می‌کند.

 
 
 
 
Remaining Time -0:43
 
 

 

۱۱:۱۶ مشاور زلنسکی: با وجود قریب الوقوع بودن حمله روسیه به مردم هشدار ندادیم
به گزارش شبکه تلویزیونی آرتی، قدرت‌های غربی روسیه را به شقاوت و بیرحمی علیه غیرنظامیان اوکراینی، از جمله در شهر بوچا در نزدیکی کیف متهم کرده اند، اما درباره اهمال اوکراین در تخلیه مردم و انتقالشان به مکان‌های امن پوشش خبری چندانی نداده اند.
«الکسی آرِستوویچ»، مشاور رئیس جمهور اوکراین ادعا کرده است آن‌ها می‌دانستند که حمله قریب الوقوع است، اما به مردم چیزی نگفتند. وی گفت: زمانی که مطمئن شدیم روسیه حمله خواهد کرد، این امکان وجود داشت که این را به مردم بگوییم. اما این کار باعث روانه شدن سیل گسترده ۱۲ تا ۱۶ میلیون آواره می‌شد و آن‌ها موجب بسته شدن همه جاده‌ها می‌شدند و در این صورت ارتش نمی‌توانست به مناطق دفاعی دسترسی پیدا کند، و مردم زیر توپ و تانک می‌رفتند.

 
 
 
 
Remaining Time -0:21
 
 

 

۱۱:۱۲ هدف آمریکا آسیب زدن به مردم روسیه است
به گزارش شبکه روسیا الیوم، سفیر روسیه در واشنگتن اعلام کرد هدف اصلی آمریکا از اعمال تحریم‌های جدید، بی اعتبار کردن جایگاه روسیه وآسیب زدن به مردم آن است. «آناتولی آنتونوف» تصریح کرد آمریکا همچنین با وضع تحریم‌های جدید و با تلاش هایش به دنبال ایجاد مشکل برای روسیه در ارائه بدهی‌های عمومی آن است و با این کارمی خواهد روسیه را بی اعتبار کند.

 

۱۱:۰۱ رئیس کمیسیون اروپا و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز به کیف می‌روند
به گزارش خبرگزاری فرانسه از کی‌یف، اورزولا گرترود فون دِر لایِن، رئیس کمیسیون اروپا و جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، اعلام کردند عازم کی‌یف هستند.

 

۱۰:۰۹ اروپا واردات زغال سنگ روسیه را ممنوع کرد
به گزارش شبکه تلویزیونی العالم، اتحادیه اروپا در چارچوب «مرحله پنجم» تحریم‌های خود علیه روسیه، واردات زغال سنگ از این کشور را ممنوع کرد. بر اساس این گزارش، اتحادیه اروپا واردات زغال سنگ از روسیه را تحریم کرد و تصمیم گرفت بنادر کشور‌های این اتحادیه را به روی کشتی‌های روسیه ببندد. فرانسه که ریاست دوره‌ای اتحادیه اروپا را بر عهده دارد اعلام کرد این بسته تحریمی بسیار گسترده است و شامل تحریم صادرات به روسیه به ارزش ده میلیارد یورو و فناوری‌های پیشرفته و مسدود کردن اموال بسیاری از بانک‌های روسیه می‌شود. بر اساس این تحریم ها، شرکت‌های حمل و نقل زمینی روسیه و بلاروس مجاز به فعالیت در اتحادیه اروپا نیستند.

 
 
 
 
Remaining Time -0:46
 
 

 

۱۰:۰۱ پناهندگان اوکراینی در مرز مکزیک
به گزارش آسوشیتدپرس، آمریکا تعداد اوکراینی‌هایی را که در مرز مکزیک برای ورود به این کشور پذیرش می‌کند، افزایش داده است، زیرا تعداد بیشتری از پناهجویان اوکراینی که از تهاجم روسیه فرار می‌کنند همین مسیر را در پیش می‌گیرند. خبرگزاری آسوشیتدپرس از شهر مرزی تیخوانا در مکزیک گزارش داد: به گفته مقامات شهر، در مرکز تفریحی دولتی در شهر مرزی تیخوانا در مکزیک روز گذشته حدود ۱۰۰۰ پناهنده اسکان داده شدند.

 

۰۹:۴۸ دولت ژاپن از احتمال اخراج دیپلمات‌های روسیه از این کشور خبر داد
به گزارش ایتارتاس، تلویزیون ژاپن در گزارشی اعلام کرد دولت ژاپن احتمال اخراج تعدادی از دیپلمات‌های روسیه از ژاپن را به عنوان بخشی از تحریم‌ها علیه روسیه بررسی می‌کند. بر اساس این گزارش، احتمال اخراج شدن دیپلمات‌های روسیه هم اکنون در کابینه وزیران ژاپن طرح و در حال بحث و بررسی است.

 

۰۹:۴۰ روسیه: کی یف قصد انجام اقدامات تحریک آمیز شیمیایی دارد
به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، «کنستانتین گاوریلوف» رییس هیئت روسیه در مذاکرات امنیتی و کنترل تسلیحات در وین با انتشار بیانیه‌ای در وبگاه وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد: ما اطلاعات و داده‌های موثقی درباره آمادگی و تدارکات کی یف با حمایت خارجی‌ها برای اجرای اقدامات تحریک آمیز شیمیایی جدید در اختیار داریم.
وزارت دفاع روسیه پیش از اعلام کرده بود که کی یف برای اقدام تحریک آمیز با استفاده از مواد سمی در منطقه خارکیف مهیا می‌شود تا سپس روسیه را به انجام آن متهم کند.وزارت دفاع روسیه همچنین وجود ماده سمی کلر در این منطقه تایید کرده است.

 

۰۹:۲۹ حمله موشکی روسیه به پایگاه‌های نظامی اوکراین
وزارت دفاع روسیه ویدئویی از حمله با موشک‌های کروز کالیبر به پایگاه‌های نظامی اوکراین را منتشر کرد. به گزارش آسوشیتدپرس، «ایگور کوناشنکوف»، سخنگوی وزارت دفاع روسیه همچنین از انهدام چهار پایگاه ذخیره نفت در اوکراین طی این حمله خبر داد. کوناشنکوف در ادامه افزود نیرو‌های مسلح روسیه به حملات خود به زیرساخت‌های نظامی اوکراین ادامه می‌دهند.

 
 
 
 
Remaining Time -0:54
 
 

 

۰۹:۱۹ گفتگوی وزرای دفاع روسیه و ترکیه
به گزارش پایگاه اینترنتی تی آر تی ترکیه، وزیر دفاع ملی ترکیه با «سرگئی شویگو» وزیر دفاع روسیه تلفنی گفتگو کرد. «خلوصی آکار» در این گفتگوی تلفنی بر ضرورت برقراری آتش بس فوری میان روسیه و اوکراین تاکید کرد و آن را به نفع تلاش‌های دیپلماتیک برای حل بحران موجود دانست. وزیر دفاع ملی ترکیه همچنین بر ضرورت تخلیه فوری غیر نظامیان از ماریوپل تاکید کرد. آکار با تاکید بر اینکه کشورش از هیچگونه کمک بشردوستانه فروگذار نمی‌کند، گفت: ترکیه برای برقراری صلح در منطقه به تلاش هایش ادامه خواهد داد.

 

۰۵:۵۲ آمریکا کمک به اوکراین را متوقف نمی‌کند
لوید استین، وزیر دفاع آمریکا در توییتر نوشت: درست از ۲۴ فوریه - زمانی که پوتین تهاجم بی دلیل و غیرموجه خود را به اوکراین آغاز کرد - آمریکا بیش از ۱.۷ میلیارد دلار کمک امنیتی به اوکراین اختصاص داده است. همچنان به کار شبانه روزی ادامه خواهیم داد تا درخواست‌های کمک امنیتی اولویت دار اوکراین را برآورده کنیم.

آخرین تحولات چهل و چهارمین روز جنگ اوکراین

 

۰۵:۰۲ روسیه می‌گوید تلفاتش در اوکراین سنگین است
«دیمتری پسکوف»، سخنگوی کرملین، بدون ارائه آمار گفت روسیه متحمل تلفات زیادی در اوکراین شده است.
به گزارش خبرگزاری رویترز، آخرین آماری که روسیه روز ۲۵ مارس ارائه داد حاکی از کشته شدن ۱۳۵۱ سرباز روسی و زخمی شدن ۳۸۲۵ سرباز دیگر در اوکراین می‌باشد.
دیمیتری پسکوف که با اسکای نیوز مصاحبه می‌کرد، اضافه کرد: «تلفات نیرو‌های ما سنگین است. ما با یک تراژدی بزرگ روبرو هستیم».
برخی مسئولان غربی تعداد تلفات نظامیان روسیه در اوکراین را بیش از ۱۰.۰۰۰ نفر می‌دانند.

 

۰۴:۵۸ زلنسکی: تحریم‌ها هنوز روسیه را به توقف جنگ مجبور نکرده است
به گزارش شبکه تلویزیونی الجزیره، «ولودیمیر زلنسکی» رئیس جمهور اوکراین در تازه‌ترین سخنرانی درباره تحولات کشورش گفت: هنوز تحریم‌هایی که روسیه را به توقف جنگ مجبور کند، علیه این کشور اعمال نشده است. ما خواهان اعمال بسته‌های تحریمی بیشتر علیه روسیه هستیم.
وی افزود: تصویب قطعنامه تعلیق عضویت روسیه در شورای حقوق بشر سازمان ملل، اقدامی عادلانه پس از حوادث بوچا و ماریوپول است.
زلنسکی تصریح کرد: من از کشور‌های دوست می‌خواهم هیئت‌های دیپلماتیک خود را برای از سرگیری مأموریت‌ها به کی یف بازگردانند.

 

۰۰:۲۶ کشف ۲۶ جسد در نزدیکی کی یف
«ایرینا وندیکتوا»، دادستان کل اوکراین، گفت ۲۶ جسد توسط امدادگران اوکراینی در خرابه‌های دو ساختمان مسکونی بمباران شده در شهر برودیانکا، در نزدیکی کیف، کشف شدند.

 

۰۰:۱۲ سفیر اوکراین از کشور‌ها خواست به تعلیق روسیه در شورای حقوق بشر این سازمان رأی مثبت بدهند
«سرگئی کیسلیتسا» نماینده دائم اوکراین در سازمان ملل متحد در سخنرانی که در مجمع عمومی سازمان ملل انجام داد از کشور‌های دیگر خواست به تعلیق عضویت روسیه در شورای حقوق بشر این سازمان رأی مثبت بدهند چرا که با رأی منفی در خون بیگناهانی که کشته می‌شوند شریک خواهند بود.

 
 
 
 
Remaining Time -1:02
 
 

 

 

 

خبرهای مرتبط

آخرین تحولات چهل و سومین روز جنگ اوکراین
آخرین تحولات چهل و دومین روز جنگ اوکراین
آخرین تحولات چهل و یکمین روز جنگ اوکراین
آخرین تحولات چهلمین روز جنگ اوکراین
آخرین تحولات سی و نهمین روز جنگ اوکراین
آخرین تحولات سی و هشتمین روز جنگ اوکراین
آخرین تحولات سی و هفتمین روز جنگ اوکراین
آخرین تحولات سی و ششمین روز جنگ اوکراین
آخرین تحولات سی و پنجمین روز جنگ اوکراین
آخرين تحولات سی و چهارمین روز حمله به اوکراین
آخرين تحولات سي و سومين روز حمله به اوکراين
آخرین تحولات سی و دومین روز حمله به اوکراین
آخرين تحولات سي و يکمين روز حمله به اوکراين
آخرين تحولات سي و امين روز حمله به اوکراين
آخرين تحولات بيست و نهمين روز حمله به اوکراين
آخرين تحولات بيست و هشتمين روز حمله به اوکراين
آخرين تحولات بيست و هفتمين روز حمله به اوکراين
آخرين تحولات بيست و ششمين روز حمله به اوکراين
آخرين تحولات بيست و پنجمين روز حمله به اوکراين
تحولات بيست و چهارمين روز حمله به اوکراين
تحولات بیست و سومین روز حمله به اوکراین
تحولات بیست و دومین روز حمله به اوکراین
تحولات بیست و یکمین روز حمله به اوکراین
تحولات بيستمين روز حمله به اوکراين
آخرين تحولات نوزدهمين روز جنگ اوکراين
آخرين تحولات هجدهمين روز جنگ اوکراين
آخرين تحولات هفدهمين روز جنگ اوکراين
آخرين تحولات شانزدهمين روز جنگ اوکراين
آخرين تحولات پانزدهمين روز جنگ اوکراين
آخرین تحولات چهاردهمین روز جنگ اوکراین
آخرین تحولات سیزدهمین روز جنگ اوکراین
آخرين تحولات دوازدهمين روز جنگ اوکراين
آخرین تحولات یازدهمین روز جنگ اوکراین
آخرين تحولات دهمين روز جنگ در اوکراين 
آخرين تحولات نهمين روز جنگ در اوکراين 
آخرين تحولات هشتمين روز جنگ در اوکراين
آخرين تحولات هفتمين روز جنگ در اوکراين (۲)
آخرين تحولات هفتمين روز جنگ در اوکراين (۱)
آخرين تحولات ششمين روز جنگ در اوکراين
آخرين تحولات پنجمين روز جنگ در اوکراين
آخرين تحولات چهارمين روز جنگ در اوکراين 
آخرين تحولات سومين روز جنگ در اوکراين
آخرين تحولات دومين روز جنگ در اوکراين 
آخرين تحولات اولين روز جنگ در اوکراين 

 
 
 
نظرات بینندگان
 
نام:
 
ایمیل:
 
* نظر:
 
* captcha:
 
 
 
 
 
آخرین اخبار
ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.