کد خبر: ۱۷۷۲۷
تاریخ انتشار:۱۴:۳۴ - ۱۵ فروردين ۱۴۰۱
عصر دنا: مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: کشتزارهای گندم، جو، کلزا،کاملینا و حبوبات مناطق گرمسیری استان به دلیل کم بارانی تحت تاثیر خشکسالی شده است.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):

عیسی راستین نسب اظهار داشت: بیشترین خسارت خشکسالی های امسال در مناطق باباکلان و بی بی حکیمه در شهرستان گچساران برآورد شده است.

وی با بیان اینکه خسارت خشکسالی و کم بارانی بر مزارع محصولات زراعی استان برآورد دقیقی صورت نگرفته است تاکید کرد: میزان خسارت های ناشی از خشکسالی بر کشتزارهای کهگیلویه و بویراحمد پس از بررسی های کارشناسی اعلام می شود.

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه برداشت محصولات زراعی از یک ماه آینده در استان آغاز می شود تاکید کرد: امسال هر کیلوگرم گندم به قیمت ۱۱ هزار و۵۰۰ تومان از کشاورزان خریداری می شود.

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: بیش از ۹۴ هزار هکتار از مزارع این استان زیر کشت محصولات زراعی پاییزه مانند گندم، کلزا،جو، کاملینا و چغندر قند رفت .

عیسی راستین نسب اظهار داشت: پاییز سال ۱۴۰۰ کشت محصولات زراعی در ۱۳۱ هزار هکتار از مزارع این استان هدفگذاری شده بود اما تاخیر در بارندگی باعث شد میزان کشت کمتر از برنامه ریزی باشد.

نیمه نخست سال ۱۴۰۰، ۳۸هزار و ۷۵۲ تن گندم ، افزون بر ۲۰ هزار تن جو و یک هزار و۵۱۳ تن کلزا در مزارع کهگیلویه و بویراحمد برداشت شده بود.

بارندگی های جدی سال زراعی جاری از ۲۰ آذر ماه سال ۱۴۰۰ در کهگیلویه و بویراحمد آغاز شد این در حالی است که میانگین بلندمدت بارندگی مهرماه در شهر یاسوج مرکز استان ۵.۲،آبان ۱۰۰ و بارندگی آذرماه در این شهر۱۳۸.۴میلی متر است.

همچنین میانگین بلندمدت بارندگی های مهر ماه گچساران ۲.۷،آبان ماه۳۶.۵ و آذرماه ۹۵ میلی متر است و میانگین بلندمدت بارندگی مهر ماه شهر دهدشت کمتر از یک میلی متر،آبان ماه ۵۲.۵ و آذرماه ۱۲۰.۹ میلی متر است.

۲۷۰ هزار هکتار زمین کشاورزی در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد که ۱۶۰ هزار هکتار آن زراعی است.

بهره برداران کهگیلویه و بویراحمد سالیانه ۹۷۲هزار تن محصول کشاورزی تولید می کنند.

ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.