کد خبر: ۱۷۰۲۴
تاریخ انتشار:۲۲:۰۲ - ۲۲ خرداد ۱۴۰۰
عصر دنا: نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به اینکه حاکم شدن سیاست بر اقتصاد به وضوح در همه جای کشور قابل مشاهده است ،گفت: اداره کشور و توسعه اقتصادی با مشکلات زیادی رو به رو است.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):

عبدالناصر همتی عصر شنبه در گفت و گوی انتخاباتی با مردم کهگیلویه وبویراحمد در شبکه تلویزیونی استانی با بیان اینکه امروز شرایط اقتصادی نیاز به اقدام‌های جدی دارد، افزود: اقتصاد کشور نیازمند جهش در بخشهای مختلف است.

وی با بیان اینکه بخش زیادی از مردم در تمام استانهای گرفتار بیکاری و تامین معیشت هستند افزود:  تغییر ریل اقتصادی کشور جز اولویت های اصلی بنده است.

همتی حاکم شدن سیاست بر اقتصاد را یکی از مشکلات اساسی کشور دانست و گفت: این نگاه در استانها باعث شده از پتانسیل های آنها به نحو احسن برای توسعه اقتصادی استفاده نشود.

وی داشتن نگرش اقتصادی در بین مسئولان را کم دانست و اضافه کرد: در دنیا سیاست در خدمت اقتصاد است.

همتی تخصص اقتصادی لازم را از دلایل اصلی خود برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری اعلام کرد و تصریح کرد: طی ۴۰ سال گذشته همه اقتصاد کشور را علاوه بر مطالعه  زیر نظر داشتم.

کاندیدای سیزدمین انتخابات ریاست جمهوری نداشتن یک راهبرد ملی برای توسعه استانها را یکی از مشکلات مهم دانست و افزود: باید از ظرفیت های متنوع استانها به نحو احسن برای توسعه اقتصادی استفاده کرد.

همتی اضافه کرد: اولویت اصلی من در ریاست جمهوری حاکم شدن تصمیمات اقتصادی بر سیاسی در همه استانها خواهد بود.

وی اظهار کرد: با توجه به ظرفیت های مختلف استانهای کشور نیاز است با تشکیل کارگروه های مختلف از این پتانسیل برای بهبود وضعیت اقتصادی استفاده کرد.

همتی گفت: استانها باید بر اساس شایسته سالاری و از سوی افراد خود استان اداره و توسعه داده شوند.

وی یادآور شد: توسعه متوازن با امایش سرزمین و با برنامه ریزی برای همه استانها از سوی افراد شایسته و توانمند هر استان اجرا خواهد شد.

وی جذب توریست از سوی استانها را نیز از دیگر اولویت های توسعه ای هر استان دانست و افزود: باید زمینه ورود توریست ها برای اشتغال و کسب درآمد با سختگیری های کمتری افزایش یابد.

همتی درصد رشد اقتصادی در یک دهه گذشته را منفی دانست و بیان کرد: متوسط رشد ایران سالی نیم درصد بوده که درصد بسیار پایینی است.

وی افزود: برای توانمند سازی اقشار کم درامد اصلاح حداقل دستمزد برای افزایش قدرت خرید ضروری است.

همتی احیا و اصلاح معیشت مردم را نیز مهم دانست و یادآور شد: معیشت مردم در حال حاضر تحت تاثیر تورم، تحریم و کاهش ارزش پول است و مشکل جدی است و باید این قدرت خرید به مردم باز گردد و این با عادلانه کردن پرداخت رایانه، اخذ مالیات درآمدها و کمتر کردن فشار مالیاتی بر تولید کنندگان قابل اجراست.

نامزد سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری توانمند سازی، اصلاح و هدفمند کردن یارانه ها را ۲ راهبرد اساسی خود در دولت سیزدهم اعلام کرد.

وی بهره برداری لازم از جاده ابریشم در راستای ارتباط استانها با هم را نیازمند توسعه راه آهن کشور دانست و یاداور شد: توسعه ایران اسلامی با ارتباط موثر با اقتصادهای کلان دور از دسترس نیست.

همتی خرید تضمنی، تامین نهادهای دامی، حمایت لازم از کشاوزان را نیز از دیگر برنامه های خود اعلام کرد.

وی زمینه توسعه آزادی اجتماعی در استانها و یارانه ۱۰ میلیون ریالی برای هر نفر را نیز از دیگر برنامه های ریاست جمهوری خود اعلام کرد.

ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.