کد خبر: ۱۶۸۶۷
تاریخ انتشار:۰۸:۳۹ - ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۰
عصر دنا: فرماندار شهرستان بویراحمد گفت: برخی از مشکلات و مسائل با گفت‌وگو و دیپلماسی قابل حل نیستند و تاریخ ثابت کرده‌ است هر جا ما کوتاه آمده‌ایم دشمن ضربه خود را وارد کرده‌ است.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):

مجید احمدی در گفت‌وگو با تسنیم پیرامون موضوع چالشی دیپلماسی و میدان و ضرورت وجود محور مقاومت در برابر زورگویان جهان اظهار داشت: بعد از گذشت بیش از چهار دهه از عمر پربرکت جمهوری اسلامی ایران دشمنان مقابل ما هنوز درصدد ورود ضربه و تضعیف ما بوده‌اند و هرگز اهلیت خود را  در گفت‌وگو و دیپلماسی نشان نداده‌اند.

وی افزود: برخی از مشکلات و مسائل با گفت‌وگو و دیپلماسی قابل حل نیستند و تاریخ ثابت کرده‌ است هر جا ما کوتاه آمده‌ایم دشمن ضربه خود را وارد کرده‌است.

فرماندار مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به تجربه گفت‌وگوها در چندساله اخیر گفت: طرف مقابل منطق دیپلماسی ندارد و بهترین راهکار در مقابل منطق زورگویان مقابله به مثل است.

وی تصریح کرد: فعالیت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در مقابله با دشمنان و حضور در رأس جبهه مقاومت بهترین راهکار برای مبارزه بود و این شهید بزرگوار در واقع مرد میدان و مبارزه بود.

احمدی با اشاره به تأثیرگذاری فعالیت‌های محور مقاومت به فرماندهی حاج قاسم سلیمانی گفت: در موضوع داعش تحت هیچ شرایطی بحث گفت‌وگو کارساز نبود، چرا که اصلاً منطق گفت‌وگو برای داعش امری بیهوده بود و اگر نبود تلاش شهید سلیمانی هرگز شیرازه این گروه منحوس از هم نمی‌پاشید.

وی در ادامه گریزی به موضوع فلسطین زد و گفت: درباره فلسطین نیز محور گفت‌وگو و دیپلماسی جوابگو نیست و در فلسطین باید مرد میدانی چون شهید سلیمانی باشد و در مقابل اسرائیل نیز باید با منطق موشکی خودشان جواب داده شود.

احمدی با تأکید بر تقویت بنیه نظامی در هر شرایطی بیان کرد: اگر دشمن احساس کند ما در قوای نظامی و دفاعی ضعیف هستیم، هرگز پای میز مذاکره نمی‌نشیند و به راحتی اقدام دلخواه و باب میل خود را انجام می‌دهد.

وی با بیان اینکه کشوری مثل آمریکا هرگز قابل اعتماد نبوده است، گفت: با نگاهی به وضعیت کشورهایی مثل لیبی و عراق متوجه سرنوشت کسانی می‌شویم که به وعده‌های آمریکا اعتماد کردند.

فرماندار شهرستان بویراحمد موضوع فلسطین را از چالش‌های اساسی پیش روی جهان اسلام دانست و گفت: حضرت محمد(ص) می‌فرماید: هرکس فریاد مسلمانی را بشنود و به فریادش نرسد مسلمان نیست و تلاش شهید سلیمانی در محور مقاومت در خارج از مرزها جز برای دور کردن دشمنان از این مرز و خاک و دفاع از اسلام و مظلومان نبود.

وی اقتدار کنونی ایران را ناشی از قدرت نظامی دانست و ادامه داد: اگر تاکنون قدرتی توان تعرض به خاک ایران را نداشته‌است ناشی از برتری قدرت ایران است.

احمدی افزود: نمونه ناکارآمدی گفت‌وگو با آمریکا در موضوع برجام آشکار شد و یک رئیس جمهور به راحتی تعهدات مورد قبول رئبس جمهور قبلی را نقض می‌کند.

مجید احمدی خاطرنشان کرد: اگر مردان میدانی چون سلیمانی و توان نظامی برتر نباشد، دشمن نیازی نمی‌بیند که پای میز مذاکره بنشیند و ارزشی برای ما قائل نمی‌شود.

وی گفت: تحت هیچ عنوان قابل پذیرش نیست که اقدامات ما در محور مقاومت باعث ضربه به دیپلماسی و گفت‌وگو با طرف مقابل شد و اتفاقاً اقتدار نظامی در موفقیت دیپلماسی نقش یک مکمل تأثیرگذار را دارد.

احمدی در ادامه به موضوع خواسته آمریکا مبنی بر عدم برخورداری ایران از توان موشکی پرداخت و تصریح کرد:  قذافی رهبر لیبی نیز به چنین خواسته‌ای تن داد و به درخواست آمریکا از توان نظامی کاست و در نهایت به دست همان آمریکا نابود شد.

وی نداشتن سلاح نظامی نظیر موشک را برای ورود به گفت‌وگو و دیپلماسی را ایده‌ای غلط و آسیب‌زا عنوان کرد و ابراز داشت: اگر توان نظامی و دفاعی نداشته باشیم و تن به گفت‌وگو بدهیم نتیجه ای جز شکست و تضعیف در انتظار ما نخواهد بود.

فرماندار شهرستان بویراحمد گفت توان نظامی و دفاعی می‌توان مکمل دیپلماسی باشد و مطابق گفته رهبر عظیم الشأن مبنی بر نرمش قهرمانانه، باید در کنار داشتن توان نظامی بازدارنده و قوی اهل گفت‌وگو نیز باشیم.

وی افزود: اگر مذاکره‌کننده پشت میز گفت‌وگو می‌نشیند و از موضع قدرت حرف می‌زند نتیجه داشتن مردهای میدان و توان نظامی و دفاعی بالا است.

ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.