کد خبر: ۱۶۶۹۳
تاریخ انتشار:۰۸:۱۹ - ۳۰ فروردين ۱۴۰۰
رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر یاسوج؛
عصر دنا: رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر یاسوج افزایش نرخ کرایه تاکسی‌ها در این شهر را خودسرانه و غیرقانونی دانست.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):
رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر یاسوج افزایش نرخ کرایه تاکسی در این شهر را غیر قانونی دانست.

ضرغام خلقی پور با اشاره به اینکه اخذ هرگونه کرایه اضافی از مسافران ممنوع است افزود: در صورت رعایت نکرن قانون و افزایش کرایه توسط هر تاکسی با متخلف به شدت برخورد می‌شود.

وی ادامه داد: افزایش نرخ کرایه باید روند قانونی را طی کند و ما در این رابطه درخواست افزایش را برای شورای شهر یاسوج قبل از نوروز ارسال کردیم و امسال بدون اینکه به ما اعلام شودبر خی از رانندگان اقدام به افزایش کرایه‌ها کردند.

رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر یاسوج با اشاره به نرخ تورم و افزایش هزینه‌ها افزود: به مسیر‌های شهر یاسوج اتوبوس اضافه شده و با برنامه ریزی منظم هیچ اتوبوسی زمان زیادی در ایستگاه نمی‌ماند.

خلقی پور اضافه کرد: این اتوبوس‌ها به صورت گردشی هستند، اما متاسفانه مردم حتی با وجود رایگان شدن حمل و نقل در هفته اول از اتوبوس‌ها استقبال نکردند و این موضوع در افزایش خودسرانه کرایه تاکسی با توجه به استقبال مردم تاثیر داشته است.

وی گفت: شورای شهر یاسوج در خصوص مصوب نکردن نرخ نامه کاهلی کرده، دلیلش را نمی‌دانیم و به طور حتم باید رانندگان به قوانین تمکین کنند.

خلقی پور افزود: افزایش نرخ در کشور وجود داشته و رانندگان یاسوج هم دارای حق و حقوقی می‌باشند و نیاز است شورای شهر در این رابطه توجه داشته باشد و پیشنهاد اعلان شده را بررسی کند.

وی با اشاره به اینکه سازمان زیانده بوده و انتظار داریم مردم از اتوبوس‌های شهری استفاده کنند گفت: برخی از شهروندان از سوار شدن تعداد زیاد مسافران در تاکسی معترض هستند، ولی در برخی مواقع خود مسافران با ندادن کرایه نفر چهارم از سوار شدن و تعداد بالای افراد استقبال می‌کنند.
رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر یاسوج تاکید کرد: کرایه نفر چهارم در تاکسی‌ها دیده نشده و هزینه را باید مسافران پرداخت کنند.

وی با اشاره به شماره تلفن تخلفات رانندگان تاکسی گفت: شهروندان با تماس با شماره ۳۳۳۴۷۲۹۸ می‌توانند رانندگان متخلف را معرفی کنندتا برابر قانون با آنان برخورد شود.
 
ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.