کد خبر: ۱۶۵۳۲
تاریخ انتشار:۱۲:۳۶ - ۱۸ فروردين ۱۴۰۰
عصر دنا: فرماندار گچساران با اشاره به وضعیت حاد کرونایی این شهرستان گفت: اکنون شرایط گچساران یک شرایط قرمز و اضطراری است و همه محدودیت ها باید به صورت صفر تا 100 اعمال شود.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):

نشست اضطراری ستاد کرونا شهرستان به ریاست فرماندار و دیگر اعضای این ستاد در سالن کنفرانس فرمانداری گچساران برگزار شد.

در این نشست علیرضا اتابک اظهار کرد: قبل از ایام عید و تعطیلات نوروزی وضعیت کرونا در شهرستان گچساران قرمز شد.

 وی با اشاره به همجواری شهرستان گچساران با استان خوزستان و وضعیت قرمز این استان گفت:برخی از شهرستان ها در استان خوزستان وضعیت قرمز داشتند اما متاسفانه هیچ گونه محدودیتی در این شهرستان ها اعمال نشد.

 فرماندار گچساران ادامه داد: متاسفانه در استان خوزستان سفر محدود نشد و بسیاری از مشکلات به حوزه شهرستان گچساران وارد می شد.

 اتابک با اشاره به اینکه شهرستان گچساران به دلیل قرار گرفتن در محور ترانزیتی و تردد در این محور بسیار زیاد است، عنوان کرد: وضعیت راه های ارتباطی که باید برای  تردد  باز می بود  موجب شد تا  شهرستان گچساران در یک شرایط حاد و  خطرناکی قرار گرفت و امروز نتیجه آن این شده که شهرستان در شرایط نامطلوب  کرونایی قرار گیرد.

 وی ادامه داد: اکنون ظرفیت بیمارستانهای شهرستان در زمینه بیماری کرونا تکمیل است.

 فرماندار گچساران اذعان کرد: متاسفانه تعطیلات نوروزی، دورهمی های خانوادگی، عدم رعایت پروتکل های بهداشتی، فاصله اجتماعی و فرهنگ قومی موجب شد که وضعیت گچساران در زمینه بیماری کرونا حاد شود.

اتابک تصریح کرد: شیوع ویروس جهش یافته جدید است و قانونی جدیدی دارد و ساختارهای آن خیلی محکم و قانونمندی نیست و بخشی  از کارها براساس ملاحظه کاری انجام می شود و اکنون شرایط  یک شرایط قرمز و اضطراری است  و همه آن محدودیت ها باید به صورت صفر تا 100 باید اعمال شود.

وی  با بیان اینکه متاسفانه تضاد کاری بین دستگاه ها و سلیقه ای عمل کردن موجب آسیب شده است، اذعان کرد: تاکنون با اشخاصی که پروتکل بهداشتی را رعایت نمی‌کردند برخورد  و بسیاری از اصناف جریمه و پلمب و برخی  هم به مراجع قضایی معرفی شدند.

فرماندار گچساران  با اشاره به اینکه  بی‌تفاوتی نسبت به دستورالعمل‌های کرونا شهرستان موجب شد تا وضعیت گچساران حاد شود، گفت: هماهنگی و تعامل دستگاه‌ها برای اجرای مصوبه‌های ستاد مقابله با کرونا در شهرستان  باید وجود داشته باشد.

اتابک اذعان کرد: با توجه به تکمیل شدن ظرفیت بیمارستان های گچساران  بازار گچساران  به طور کامل تعطیل خواهد شد.

ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.