کد خبر: ۱۶۳۱۳
تاریخ انتشار:۱۲:۲۷ - ۲۶ اسفند ۱۳۹۹
مسئول واحد نمایش حوزه هنری استان:
عصر دنا: به همت حوزه هنری استان و با همکاری دانشگاه علوم پزشکی نمایش خیابانی "پانادمی یا همه گیری" با شیوه پلاکارد در شهرستان بویر احمد اجرا شد.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):

"اکبر آیین" در حاشیه اجرای نمایش خیابانی "پانادمی یا همه گیری" در شهر یاسوج افزود: هنرمندان در اجرای نمایش‌های خیابانی می‌تواند بیشترین تاثیر را برمخاطب داشته باشد به طوریکه هم جنبه آموزشی را برای مخاطب داشته باشند و هم شاهد تاثیر گذاری بر مخاطب باشیم.
وی تصریح کرد: پس از یک وقفه طولانی ای در مواجهه با اجراهای زنده تئاتر خیابانی ،امروز با شیوه ای متفاوت شاهد اجرایی از هنرمندان استان در سطح شهر یاسوج بودیم که امیدواریم با توجه به شرایط حساس کنونی بتوانیم قدم کوچکی جهت جلوگیری از پیک چهارم کرونا ویروس برداشته باشیم.
مسئول واحد نمایش حوزه هنری استان کهگیلویه و بویراحمد تئاتر را یکی از روش های موثر در آموزش و پیشگیری دانست و اظهار کرد: هنرمندان تئاتر در این اجراها می‌توانند با مردم ارتباط مستقیمی بگیرند و در این بین نکاتی را عنوان کنند که در یاد و ذهن تماشاچی ماندگار شود.
آیین با اشاره به اینکه این در روزهای آینده این اجرا در شهرستان های بویراحمد و کهگیلویه و چرام پذیرای مردم خواهد بود تاکید کرد: حوزه هنری استان کهگیلویه و بویراحمد با همکاری دانشگاه علوم پزشکی استان با روی آوردن به چنین شیوه ای سعی در تاثیر گذاری بیشتری بین احاد مردم داشت و با توجه به تاثیر گذاری ای که هنر نمایش بر روی مردم دارد و با استفاده از ظرفیت خوب هنرمند استان و ارتباط موثری که با آن ها دارد دست به چنین کاری زده که امیدواریم شاهده تاثیر گذاری ان در بین مردم جامه باشیم.
وی ادامه داد: این اجراها می‌تواند الگوی مناسبی برای بهره برداری دیگر استان های کشور و حتی تجربه های بین المللی با این شیوه خلاقانه باشد.
مسئول واحد نمایش حوزه هنری استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: این اجرا به صورت تئانر پلاکارد توسط گروه تئاتر وار به سرپرستی ثارالله آذریتون طراحی شده است، که هنرمندان در این اجرا با استفاده از ظرفیت این شیوه نمایشی بر سر چهار راه و خیابان ها به اجرا می پردازند و برای آگاهی و اطلاع مردم از وضعیت قرمز و جلوگیری از پیک چهارم کرونا ویروس و هشدار به مردم بسیار موثر است.
آیین تصریح کرد: امیدواریم که مردم این ویروس را بیشتر جدی بگیرند و فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک را رعایت کنند تا شاهد درگیری کمتر هموطنان و همشهریانمان با این ویروس باشیم.
وی اظهار کرد: تلاش ما در آینده توسعه فرآیند تولید و اجرای تئاتر خیابانی در سطح استان و بخصوص شهرستان ها خواهد بود و به طور قطع در این رویدادها گروه های بیشتری از فعالین تئاتر خیابانی استان را به کارگیری خواهیم کرد.
به گزارش ایسنا، مسئول واحد نمایش حوزه هنری استان کهگیلویه و بویراحمد در پایان ضمن تشکر از دانشگاه علوم پزشکی استان بیان کرد: امیدواریم که در ادامه هم شاهد تعامل و همکاری هایی خوبی از طرف این نهاد باشیم و با یاری خدا و همت مردم و مسئولین شاهد ریشه کنی این ویروس منحوس در کشور و دنیا باشیم.

ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.