کد خبر: ۱۶۲۶۴
تاریخ انتشار:۰۷:۵۶ - ۱۳ اسفند ۱۳۹۹
عصر دنا: مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی کهگیلویه و بویراحمد گفت: قطعی بدون اطلاع قبلی و غیر نظامند در شهرک صنعتی گچساران نگران کننده است.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):

سید هاشمی موسوی در بازدید از شهرک‌ها و نواحی صنعتی اظهار داشت: تمامی زیرساخت‌های سرمایه گذاری در شهرک‌های صنعتی استان فراهم بوده و واگذاری عرصه‌های صنعتی در قالب برنامه‌ها و سیاست‌های حمایتی با هدف تشویق و ترغیب فعالان اقتصادی به امر سرمایه گذاری صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه 13 شهرک و ناحیه صنعتی عملیاتی با مساحت 1540 هکتار عرصه صنعتی در استان وجود دارد، عنوان کرد: شهرک صنعتی چهاربیشه گچساران به مساحت 65 هکتار  و 66 واحد تولیدی مستقر با داشتن تمام زیرساخت‌های سرمایه گذاری اعم آب، برق، گاز، تلفن و ... از شهرک‌ها و نواحی مناسب در سطح استان بوده که با توجه به اهمیت این شهرک صنعتی و واحدهای تولیدی آن عملیات بهسازی، نوسازی و توسعه زیرساخت‌های آن در دستور کار قراردارد.

موسوی ابراز کرد: در گذشته آب مورد نیاز واحدهای تولیدی مستقر در شهرک صنعتی گچساران از طریق چاه‌های عمیق اختصاصی تامین می‌شد که به دلیل وجود تنش آبی و با هدف فراهم نمودن آب پایدار در این شهرک صنعتی تفاهمی با شرکت آب و فاضلاب به منظور تامین آب از محل تخصیص صنعتی آب شهرستان گچساران صورت گرفت که با هزینه‌ای معادل 5 میلیارد ریال این مهم محقق و عملیاتی شد.

وی در ادامه بیان کرد: با توجه به فرسوده بودن شبکه و خط انتقال آب شهرک صنعتی گچساران، عملیات بهسازی و نوسازی این شبکه و خط انتقال از محل منابع داخلی توسط شرکت شهرک صنعتی استان با نصب کنتور حجمی صورت پذیرفت.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی کهگیلویه و بویراحمد افزود: هم اکنون آب مورد نیاز واحدهای تولیدی این شهرک از دو منبع آب شهری و آب چاه تامین می‌شود که در نهایت به منظور اطمینان خاطر و ثبات بیشتر در حال انجام تشریفات قانونی به منظور احداث منبع آب هوایی برای این شهرک هستیم.

موسوی همچنین با اشاره به قطعی برق در این شهرک صنعتی ادامه داد: با توجه به مصوبات متعدد دربحث قطعی نظام مند و با اطلاع قبلی برق در سطح شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان، پیگیری اجرای این مصوبات از طریق شرکت توزیع نیروی برق استان وشهرستان‌ها بعنوان یک خواسته و مطالبه مدیران واحدهای تولیدی همچنان مورد تقاضا است.

وی یادآور شد: با توجه به بررسی‌های بعمل آمده و نظرات کارشناسان به منظورکاهش بار بر روی شبکه  توزیع برق و پرهیز از قطعی برق نسبت به اجرای خط انتقال برق دو مداره از ایستگاه به شهرک صنعتی چهاربیشه گچساران با اعتباری بیش از 27 میلیارد ریال از محل منابع داخلی اقدام که با توجه به همراهی و هم افزائی صورت گرفته  همکاری و هم افزائی مسئولان و مدیران شرکت توزیع نیروی برق استان و شهرستان‌ها در قطع و صل برق ضروری است.   

موسوی با اشاره به ایجاد زمینه استقرار اصناف تولیدی آلاینده شهری شهر گچساران در شهرک صنعتی ابراز کرد: با برنامه ریزی انجام شده 10 هکتار از اراضی شهرک صنعتی گچساران به صنوف تولیدی آلاینده شهری اختصاص یافته که تاکنون حدود 300 تا 400 قطعه متناسب با نوع فعالیت هر صنف طراحی، تعریف و درحال واگذاری است.

رئیس هیئت مدیره شرکت شهرک‌های صنعتی کهگیلویه و بویراحمد افزود: بخشی از معابر و زیرساخت‌های لازم برای استقرار این صنوف اجرا و بخشی در حال طی تشریفات قانونی برای انتخاب پیمانکار اجرای عملیات عمرانی بوده که با توجه به حجم برآورد اولیه بالغ بر260 میلیارد ریالی مورد نیاز برای تکمیل این پروژه نیازبه اختصاص منابع عمرانی دارد.

موسوی اشاره‌ای به اقدامات زیرساختی امسال در شهرک صنعتی گچساران کرد و گفت: با هدف زیباسازی، بهسازی و نوسازی شهرک صنعتی گچساران پروژه‌های متعددی ازجمله عقد قرارداد اجرای عملیات بهسازی و تعویض جداول بلوار وسط شهرک، اجرای کانال هدایت سیلاب، انجام تعمیرات روشنایی معابر شهرک، زیرسازی و جدول گذاری خیابان‌های فاز 10 هکتاری صنوف تولیدی، اجرای شبکه برق صنوف  تولیدی و ... تعریف و اجرا شده که با توجه به حجم فعالیت نیازمند اختصاص اعتباراتی در بودجه سال آینده برای توسعه زیرساخت‌های صنعتی شهرک‌های صنعتی و بویژه پروژه فاز 10 هکتاری از محل منابع عمرانی شهرستان داریم.

وی با اشاره به ضرورت پیش بینی نیاز آتی شهرستان در حوزه صنعت و تولید افزود : با توجه به محدودیت‌های اراضی صنعتی در شهرستان گچساران ضرورت تسریع در اختصاص زمین و تملک عرصه‌های جدید بدلیل زمانبر بودن ایجاد زیرساخت‌های صنعتی در امرسرمایه گذاری از اولویت‌های حوزه صنعت در این شهرستان بوده که با همکاری و نگاه ویژه فرماندار و مجموعه معاونین و مدیران فرمانداری، مدیران دستگاه‌های متولی گامهای مناسبی در این زمینه برداشته خواهد شد.   

 موسوی با اشاره به فراهم بودن تمام زیرساخت‌های سرمایه گذاری در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان عنوان کرد: با تلاش‌ها و پیگیری‌های صورت گرفته هیچ واحد صنعتی در سطح شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان به دلیل مشکلات زیرساختی  تعطیل نشده است.

ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.