کد خبر: ۱۶۲۲۷
تاریخ انتشار:۲۰:۱۹ - ۲۸ شهريور ۱۳۹۹
سید مصطفی گنجی
عصر دنا: آنچه که در ادامه می‌خوانید از سری یادداشت‌های مخاطبین است و انتشار آن به معنی تأیید تمام یا بخشی از آن نیست، شما نیز می‌توانید این یادداشت را نقد یا تأیید کنید.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):

عصر دنا- سید مصطفی گنجی خبرنگار و فعال رسانه‌ای: کهگیلویه شهرستانی پهناور که هم به لحاظ شرایط خاص جغرافیایی و گردشگری و تنوع آب و هوایی و هم به لحاظ قدمت تاریخی و فرهنگی یکی از بهترین و برترین شهرستان‌های حوزه جنوب‌غربی کشور است و از دیرباز تاکنون همواره قطب تاریخی و فرهنگی دیار کهگیلویه و بویراحمد لقب گرفته است.

شهرستان کهگیلویه که در دشت‌های وسیع و صافی قرار گرفته دارای آب‌و‌هوایی چهارفصل گونه و پتانسیل‌های بالقوه‌ای از جمله گردشگری، فرهنگی، کشاورزی، دامپروری و سایر پتانسیل‌های کشف نشده‌ است و علیرغم دارا بودن چنین پتانسیل‌های با ارزشی اما یکی از محروم‌ترین شهرستان‌های کشور و هم‌ردیف شهرستان‌های کاملأ محروم سیستان و بلوچستان در نظر مسئولان کشور و هموطنان قرار گرفته است.

وجود مسائل سیاسی و سم‌پراکنی‌های قومیتی و نیز تسویه‌ حساب‌های سیاسی و جناحی و نیز عقده‌های سرباز نزده در این دیار تاریخی و قطب فرهنگی از گذشته تاکنون سبب شده که کهگیلویه و مرکز آن شهر دهدشت همچنان در گیر و دار چنین مسائل پوچ و بیهوده‌ای که در هیچ نقطه‌ای از کشور حتی به آنها فکر نمی‌شود و ارزش چندانی ندارند، روز به روز محروم‌تر از گذشته شود و به اذعان مسئولان کشوری این شهرستان بیشتر شبیه به یک روستا بوده و روز به روز بر محرومیت و فقر مردمانش افزوده شود.

در چنین شرایطی که از یک سو کشور درگیر تحریم‌های سخت و ظالمانه و از سویی درگیر بیماری منحوس و خطرناک کروناویروس بوده و تمامی منابع مالی خود را بیشتر صرف نیازهای ضروری می‌کند و هیچ منابع مالی برای عمران و آبادانی وجود ندارد، جوانی شایسته و انقلابی از خانواده‌ای کاملأ مذهبی و فرزند خلف پدری که سالیان زیادی سرباز این انقلاب بوده و نیز دارای تحصیلات عالی آکادمیک و تجربه‌ای ‌۲۰ ساله در پروژ‌ه‌های عمرانی که در نهایت خروجی و انتخاب شورای اسلامی شهر دهدشت است، حاضر شده که با شرایط موجود و ضعف‌های شدید مالی و با استفاده از توان شخصی و تجربه خویش شهرستان کهگیلویه را آباد کرده و انقلابی عمرانی در این دیار محروم برپا کند.

"سید جـــــلال داورپناه" دانشجوی دکتری تخصصی عمران فردی بسیار باتجربه که سابقه‌ درخشان ۲۰ ساله مجری پروژه‌های عمرانی بخش خصوصی و نیز تجربه موفقیت‌آمیز دهیاری را در کارنامه خود دارد پس از یک ماه بحث و بررسی شورای اسلامی شهر دهدشت با حداکثریت آرا به عنوان شهردار جدید شهر دهدشت انتخاب شده است اما وجود مسائل حزبی و به شدت قومیتی و نیز مسائل سیاسی و تقابل افراد و سیاسیون که از دیرباز تاکنون سبب محرومیت بیش از پیش دهدشت شده این روزها به عنوان یک مانع بزرگ سد راه پیشرفت کهگیلویه قرار گرفته است.

براساس تبصره 3 ذیل بند 1 ماده 80 قانون شوراهای اسلامی کشور چنانچه استاندار در خصوص تایید حکم انتصاب شهردار منتخب شورای اسلامی هر شهری بیشتر از مهلت قانونی 10روزه آن تأخیر کند براساس قانون شورای اسلامی می‌تواند شهردار منتخب خود را طی یک مراسم تودیع و معارفه به عنوان شهردار جدید معرفی نماید اما سؤال اینجاست چرا شورای اسلامی شهر دهدشت با وجود مفاد رسمی و براساس تبصره‌های قانونی خود پس از گذشت 2 ماه هنوز نسبت به انتخاب "دکتر سید جلال داورپناه" اقدامی نکرده است؟ و نیز دو سؤال مبهم دیگر اینجا مطرح است؛ آیا شورای اسلامی شهر دهدشت انتخاب خود را قبول دارد؟ یا آیا شورای اسلامی شهر دهدشت خود نسبت به تایید حکم سید جلال داورپناه بی‌تفاوت است؟

روزانه بیش از صدها جوان نخبه، مستعد و تحصیل‌کرده این دیار به خاطر فقر شدید مالی، نبود شغل مناسب و نیز نبود درآمد ثابت و عدم امنیت شغلی به ناچار از این دیار تاریخی مهاجرت می‌کنند تا همچنان کهگیلویه محروم و محروم‌تر شود، اما وقتی جوانی مستعد و توانمند همین دیار با عزمی راسخ قدم در راه آبادانی کهگیلویه می‌گذارد آن وقت است که از زمین و زمان برایش سنگ‌اندازی و کارشکنی می‌کنند خب کاملا مشخص است "طیف سیاسیون در سایه" که از گذشته تاکنون بازیگردان صحنه سیاسی کهگیلویه بوده نمی‌خواهند که این شهرستان عمران و آباد شود و تنها به گزینه ناکارآمد خود فکر می‌کنند.

در شرایط فعلی و سردرگمی بوجود آمده و نیز دعواهای "نعمتی- حیدری" که هرشخص و طیفی به هر سویی چنگ انداخته تا بالاخره و بر اساس مسائل غلط جناحی و به دور از هرگونه توان و تخصصی می‌خواهد به هر قیمتی که شده خودش شهردار شود، اینجا وظیفه جوانان آگاه و متعهد و دلسوز کهگیلویه است تا به هر طریقی که می‌توانند روشنگری کنند و مردم و مسئولان را از عاقبت تلخ و شوم کهگیلویه آگاه کنند و اجازه ندهند باز دوباره " دهدشت و مردمانش ملاک آزمون و خطا قرار بگیرند".

امروز دیگر نه دهدشت و کهگیلویه توان و رمق گذشته را دارد، نه منابع مالی فراوانی وجود دارد و نه دیگر مردمانش حوصله دارند باز مجدد روی اجاق نسوخته گذشته بنشینند!!! شهرداران گذشته که همگی با فشار مسائل سیاسی منصوب شدند چون توان و تخصص و دانش کافی و حتی اندک تجربه لازم را نداشتند دهدشت فعلی را دستخوش مشکلات عدیده‌ای کرده که امروز از سرتاپای شهر می‌بارد، پس نباید کلاه نمدی گذشته دوباره سر مردم گذاشته شود، و ما جوانان دلسوز این دیار باید بر سر تایید حکم انتصاب "دکتر داورپناه" آنقدر پافشاری کنیم تا بالاخره مسئولان استانی بخاطر مردم و به انتخاب نمایندگان مردم احترام بگذارند.

در پایان این را بگویم که "به عنوان یک خبرنگار که همواره دغدغه رفع مشکلات شهرستان را داشته و دل در گرو عمران و آبادی و پیشرفت کهگیلویه دارد و نیز به نمایندگی مردم فهیم کهگیلویه از اعضای شورای اسلامی شهر دهدشت خواستارم چنانچه به نظر شهروندان و ولی نعمتان خود گوش داده و احترام می‌گذارند لطفا نسبت به انتخاب قانونی خود تا آخر پایبند بوده و به غیر از شخص "سید جلال داورپناه" گزینه دیگری انتخاب نکنند چون در آن صورت علاوه بر بی‌احترامی به ولی‌نعمتان خود حتی به انتخاب قانونی خود نیز پشت پا زده و مشروعیت شورای شهر را زیر سؤال برده‌اند.

برچسب ها: سید مصطفی گنجی
ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.