کد خبر: ۱۶۲۰۲
تاریخ انتشار:۱۸:۴۶ - ۲۹ مرداد ۱۳۹۹
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج:
عصر دنا: شمار مبتلایان به کرونا در کهگیلویه و بویراحمد به چهار هزار و ۷۰۰ نفر رسید.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):

به گزارش عصر دنا، رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در ستاد مبارزه با کرونا گفت: شمار مبتلایان به کرونا در کهگیلویه و بویراحمد به چهار هزار و ۷۰۰ نفر رسید.
دکتر پرویز یزدانپناه افزود: در حال حاضر ۲۰۰ نفر در بیمارستان‌های استان بستری هستند که ۸۲ نفر از آن‌ها بیمار کرونایی هستند که ۱۳ نفر آن‌ها در بخش ICU بستری هستند.
یزدانپناه افزود: تعداد بهبود یافتگان بیماران کرونایی کهگیلویه و بویراحمد تاکنون ۳۷۰۰ مورد گزارش شده است.

وی با اشاره به اینکه در ۲۴ ساعت گذشته فوتی گزارش نشده است، ادامه داد: شمار قربانیان کرونا در کهگیلویه و بویراحمد ۷۱ نفر است.
دکتر یزدان پناه با بیان اینکه از ۱۸۴ نمونه دریافت شده از بیماران، متاسفانه ۵۴ نفر از آن‌ها به کووید ۱۹ مبتلا بودند، بیان کرد: بیشترین آمار مبتلایان مربوط به شهرستان بویراحمد (۶۵ درصد) است.

وی گفت: با توجه به افزایش شمار مبتلایان به کرونا شهرستان بویراحمد در آستانه وضعیت قرمز قرار دارد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه وضعیت گچساران کماکان قرمز است، افزود: چرام وضعیت زرد و دنا وضعیت سفید دارد. ۱۹۰۰ نفر در شهرستان بویراحمد، ۷۰۰ نفر در گچساران و ۶۷۰ نفر در کهگیلویه به این بیماری مبتلا شدند که بیشترین آمار‌ها مربوط به بویراحمد است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج اضافه کرد: برای کنترل کرونا همه باید خود را ملزم به استفاده از ماسک کرده، دست‌ها را به هیچ‌وجه به صورت خود نزنند، فاصله دو متری را در هر شرایطی از افراد دیگر به ویژه هنگام صحبت کردن حفظ کرده، در تجمعات شرکت نکرده و در یک‌کلام کرونا را جدی بگیرند.

وی یادآور شد: ما مجبور به ادامه زندگی با کرونا و تحمل آن تا زمان کنترل بیماری هستیم، باید روزمرگی خود را همراه با دستورالعمل‌های بهداشتی به نحوی ادامه دهیم که به اطرافیانمان آسیبی وارد نکنیم.

ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.