کد خبر: ۱۵۸۲۲
تاریخ انتشار:۰۸:۵۲ - ۲۲ خرداد ۱۳۹۹
عصر دنا: رئیس اتاق بازرگانی کهگیلویه و بویراحمد گفت: خیلی وقت است که استان ما با بازرگانی خارجی قهر است چرا سبد کالایی ما تنها 3 کالا است و ضعیف عمل کرده ایم.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):

به گزارش عصر دنا، جبار کیانی در نشست توسعه صادرات غیر نفتی استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: در تولید با نگاه صادراتی ظرفیت های خوبی در استان داریم.

وی گفت: ظرفیت های استان بسیار فراتر از آماری است که در کارگروه گزارش می دهیم صادرات استان روی 3 تا 5 میلیون دلار است در حالی که تا 15 میلیون دلار می توانیم صادرات داشته باشیم در حالی که با استان بعد با 15 میلیون دلار دنیایی از فاصله داریم در حالی کهبا همه ظرفیت ها تا یک میلیارد دلار هم مجال صادرات داریم.

کیانی افزود: چه اتفاقی در استان ما افتاده است آخرین جلسه توسعه صادرات غیر نفتی کی بوده است زمانی کارگروه مظلوم واقع شد که دبیرخانه آن به سازمان برنامه سپرده شد همان موقع گفتیم سازمان برنامه چه ربطی به این کارگروه دارد.

وی خطاب به استاندار گفت: شما از ما بخواهید و از سازمان صنعت و معدن بخواهید که در ظرف 4 سال گذشته چه کردید حتی روز ملی صادرات را هم برگزار نکردیم باید صادرا کنندگان نمونه را مورد تقدیر قرار می دادیم الان میخواهیم تندیس بدهیم در حالی که باید با حضور یک مسوول کشوری  این کار می شد.

وی گفت: تمامی مصوبات گذشته از یاد رفته است سند توسعه صادرت غیر نفتی داشتیم که باید ارائه و نهایی شود تا به عنوان یک  نقشه راه جلو می رفتیم.

این مسوول افزود: این کارگروه هر 15 روز یکبار برگزار شود استان با بازرگانی خارجی آشتی کند خیلی وقت است که استان ما با بازرگانی خارجی قهر است چرا سبد کالایی ما تنها 3 کالا است و ضعیف عمل کرده ایم.

ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.